Çelik kapı sektöründe lider firmalardan biriside Formet çelik kapıdır. Şirket kaliteyi ucuza arayanların tercih edecekleri başlıca firmalardan birisidir.

Formet kapıformet kapı

Üretim yeri Düzce’ de bulunan firma, yaygın dağıtım ağı ile her yere ulaşabilmektedir. Etrafınızda bu firmanın kapılarını bolca görebilirsiniz. Oldukça kullanışlı ve isteğe göre ucuz tercihler ile müşterilerine ulaşmaktadır. Kullanıcıların isteklerine göre çeşitli modeller sunmaktadır.

Genellikle bayilerde 400 TL’ den başlayan fiyatlar ile satışa sunulmuştur. Ekonomik olarak piyasadaki en uygun firmadır. Çelik kapıda marka aramayan kullanıcılar için birebirdir.

Çelik kapıların özelliklerini araştıran kullanıcılarımızın TSE garantili firmalardan Formet Çelik Kapı’ ya bakmasında fayda vardır.

Firma bayisi bulunan bölgelerde montaj desteği de sağlamaktadır. Üretimini tam otomatik cihazlarda el değmeden yapmakta olan şirket ayda 15.000 çelik kapı üretmektedir. Standart bir Formet çelik kapı modelinin özellikle aşağıdaki gibidir.

 • 7 cm kanat kalınlığı
 • 1.5 mm saç kalınlığı
 • 95 kilo kapı ağırlığı
 • Çizilmez yüzeyli ön panel
 • Çelik emniyet kelepçesi
 • Isı yalıtımlı ön gövde
 • Çift taraflı kasada ve kanatta conta özelliği
 • Monoblok kalın kilit 3 milli

Modeller ve işlevsellikleriformet kapı1

Türkiye geneli büyük servis ağı bulunan Formet çelik kapı serileri ve modelleri geniş ürün yelpazesine sahip olmak ile beraber her bütçeye ve her zevke uygun kapı modelleri bulabilmeniz mümkün.

Panel seri

Çelik kapı modelleridir. Platin, Gold, Laminat, Eskitme olarak dört şekilde sıralanmaktadır. Genel olarak evlerde kullanılan çelik kapı modelleridir. Çok yaygın kullanılmaktadırlar. Modellerine göre kalite ve fiyatları artmaktadır.

Neo seri 

Çelik kapı modelleridir. Platin ve Gold olmak üzere ikiye ayrılır. Kalite olarak diğerlerinden ayrılır. Villa tarzı yapılarda kullanılan kapı çeşididir. Neo seri panel seri ile aynı fiyatlara satılmaktadır.

Eko seri

Kalite olarak diğerlerinden daha düşüktür. İçerisinde bulunan çelik alaşımı, diğer modellere oranla daha düşüktür. Platin, Gold, Meşe, Maun olarak dört çeşidi vardır. Çeşitlere göre fiyatlar değişiklik göstermektedir.

Metropol seri

Apartman dairelerinde kullanılan modellerdir. Standart çelik kapı modelleridir. Metropol, Meşe, Maun, Ponpon, Bakır ve Lambri olarak altıya ayrılır. Seçtiğiniz modele göre fiyatlarda değişiklik görülebilir.

Formet seri

Şirketin kendi özel üretimidir. FBM ve EMB olarak ikiye ayrılır.

PANEL SERİ. PLATİN. 111-001 · 111-002 · 111-003 · 111-004 · 111-005 ,114-001 · 114-002 · 114-003. NEO SERİ. PLATİN. 121-001 · 121-002 model seçenekleri ile firma kapsamında üretilen ve tasarlanan kapıları da başvuru talebinde bulunarak temin edebilirsiniz.

Özel seri

Özel seri koleksiyonuna ait olan kapı çeşitleri Çift kanat, Recidence, Ferforje olmak üzere üç guruba ayrılmaktadır. Fiyat olarak diğer ürünlerden daha geniş kapsamlı ve çok daha pahalıdır. Daha büyük yapıda kapılar için kullanılan modellerdir.

Çift kanat kapı modelleri isminden de anlaşılacağı üzere yapı bakımından iki kanadı olan giriş kapıları olarak sınıflandırılmaktadır. Bir çok markada teknik özellik ve işlevsellik bakımından göz alıcı tasarımlara rastlamanız mümkün. Bir diğer özellik ise hem iç hem de dış tasarımları tarzınıza uygun modeller ile temin edebilirsiniz.

Recidence kapılar ise son derece işlevsel ve yapı bakımından estetik lüks görünümlü kapılardan oluşmaktadır. Genellikle güvenlik düzeyleri üst seviyeli olmaktadır.

Ferforje kapılar ise evlerimizin özellikle ise villaların dış kısma doğru uzanan giriş kapısı konumuna yerleştirilmiş genellikle alüminyum ve demir ile üretimi sağlanan farklı model seçenekleri bulunan kayar ve benzeri uygulaması tüketicinin bütçe ve isteklerini karşılayacak nitelikteki kapı modelleridir.

İç oda seri

 • Binaların içerisindeki kapılar için kullanılır.
 • Tek çeşittir.
 • İsteğe göre özel üretim imkanları sunmaktadır.
 • Ahşap kapılardan daha kaliteli görüntü sunmaktadır.

Yangın seri

 • Acil çıkış kapılarından oluşmaktadır.
 • Tek çeşit üründen oluşan kapı modelleri bulunmaktadır.
 • Renk tercihi özel isteğe göre değişebilmektedir.
 • Yangın serisi ise, acil çıkış bölmeleri için üretilmiş olan seridir.
 • Fiyat olarak 250-500 lira arasında değişiklik göstermektedir.

Fiyat sunumuformet kapı2

Piyasadaki en uygun fiyatları sunan şirketlerin başında gelen Formet çelik kapı, kaliteyi de elinden geldiğince fazla sunmaktadır. Ürün yelpazesi oldukça fazla olan şirket, her bütçeye hitap etme özelliği ile diğer şirketlerden birkaç adım öne çıkmaktadır. İstenilen modele göre fiyatlarını değiştiren şirket, montaj durumuna göre de farklı fiyatlar vermektedir. Birden fazla kapı siparişi için ücret talebinde bulunduğunuz vakit sizlere toplu satış imkanı ile bir çok firma uygun fiyat seçeneklerini sunmaktadır.

Piyasada 400 liraya çok rahat bir şekilde Formet çelik kapısı bulabilirsiniz. Tek yapmanız gereken şirketin bayilerine göz atmaktır.

Kalite beklentisine ve seçtiğiniz modellere göre fiyatta değişiklik olabilmektedir. Genel olarak 400 ila 900 lira arasında Formet çelik kapı modellerine ulaşabilirsiniz.

Panel serisi olarak bilinen serinin fiyatı seçtiğiniz modele göre 500 ile 750 lira arasında değişiklik göstermektedir. ( Platin, Gold, Laminat, Eskitme)

Bayilik bilgileri

Bir çok ilde üretim ve faaliyetlerini sürdüren kaliteli yapı malzemeleri üretim ve yapılandırma firması Formet bayilik alanında en çok faaliyeti İstanbul’da tüketicilere sunmakta.

Formet Çelik kapı firmasına ait bayilikler
İSTANBUL CAD. NO : 64 / A / MİMAR SİNAN ESENLER /İSTANBUL
DOLAYOBA CAD NO : 41 ÇINARDERE M. PENDİK / İSTANBUL
ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ GİRİŞ CAD. MELİKGAZİ / KAYSERİ
ALTAYÇEŞME MAH. ATATÜRK CAD ADALI. SOK. MALTEPE / İSTANBUL
1002 SOK. PAZARYOLU CAD. NO : 12 ESENYURT / İSTANBUL
DR. FAHRİ ATABEY CAD. NOK : 92 D : C TABAKLAR ÜSKÜDAR / İSTANBUL


1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (3 votes, average: 2,33 out of 5)
Loading...

Iletisim bilgileri

Kayseri/Fabrika
Telefon: +90 352 321 37 08
FAX: +90 352 321 37 12
Adresi: Organize Sanayi Bölgesi 9. Cad. No:18 - KAYSERİ - TURKEY


Yorum ekle