Kapılar güvenlikleri sağlamak dışında ayrıca şık görüntüleri ile de evlerimizi süslemekteler. Evde fazla yer tutmayan kaliteli akordeon kapılar da şıklığı yakalayabilir.

Seçimi nasıl yapılır?

Ahşap akordiyon kapıAkordeon kapılar sadece şık görüntü oluşturmak dışında odaları ikiye bölmeye yararlar. Özellikle toplantı salonları, evlerin büyük odalarını salomanjeye dönüştürmeye yardımcı olmaktadırlar.

Akordeon kapılar herkes tarafından bilinen ve fazla yer kaplamayan kapılardır. Ancak seçimini yapmak oldukça zordur.

Hepsi birbirine benzer bu yüzden seçim yaparken kullanılan malzemesine dikkat etmek gerekir.

Akordeon kapılar genellikle ucuza mal edilmek pahasına PVC kaplama yapılır, bu da özellikle açık renklerde solmalara, renklerin değişmesine yol açar.

Kaliteli ve uzun zaman kullanılacak bir akordeon kapı istiyorsanız ahşaptan üretilmiş akordeon kapıları seçmeniz gerekmektedir. Maliyeti diğerine göre yüksek olsa bile uzun ömürlü olması bu açığı oldukça iyi kapatacaktır.

Ahşap kapı dendiği zaman her ne kadar koyu renk kapılar akla gelse bile ahşap boyanabilme özelliğine sahiptir. Böylece akordeon kapılarda istenilen renk kolaylıkla elde edilebilir.

Katlanır kapılar akordeon kapılara benzer ancak kapandıklarında akordeon kapılar gibi dekoratif durmazlar. Ahşap akordeon kapılar ise aynı zamanda yalıtımı iyi sağladıkları için rahatlıkla tercih edilebilir.

Öncü firmalar

Akordeon kapınızı ne için kullanacağınıza karar verdikten sonra firmaların modellerine bakmanız gerekir. Hangi firmanın nasıl kapılar ürettiğini de bilmeniz gerekmektedir.

Kullanacağınız ahşap akordeon kapınız firma tarafından ölçü alınarak size belli bir fiyat verilebilir. Ancak firmaların standart ölçülerde hazır yaptığı kapıları vardır. Bunların fiyatları da bellidir.

Hazır kapıların boyutları uyar ise kullanabilirsiniz ancak uzmanların elinden çıkmış tasarımlar daha sonradan sizi pişman etmeyebilir.

Sadece akordeon kapı üreten firmalara bakarsanız istediğinizi daha rahat bulursunuz. Bunların başında Pinstake firması geliyor.

Camlı ve ya camsız, ahşap akordeon ve ya istenilen renkleri sizlere kolayca sunabilmekte, ayrıca birçok modeli ile de seçimlerinizi kolaylaştıracağa benziyor.

firma model fiyat özellik
artı 1 grup Ahşap akordeon kapı 250 TL – 700 TL Kapı giriş yeri ayarlanabilen kapı
rem Ahşap renkli akordeon kapı 200 TL – 650 TL Renk seçeneği bol olan kapılar
pinstake Ahşap akordeon kapı 300 TL – 750 TL Camlı akordeon kapılar

 1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (1 votes, average: 4,00 out of 5)
Loading...

Yorum ekle