Son zamanların en çok tercih edilen ürünleri olan Amerikan kapılarının birçok farklı özelliği vardır. İlk olarak göze çarpan özellikleri kazandırdıkları konfordur.

Modellerinin özellikleri

İçe ve dışa olmak üzere 2 farklı yere de açılan bu kapılar sayesinde geniş bir kullanım alanına sahip oluruz. Tek tarafa açılmayan bu kapılar böylece tam ortada sabit olarak kalır ve geniş kullanım alanına sahiptir. Ayrıca bu kapılar geniş renk ve desen imkanına sahiptir. Her evin dekorasyonunda kapılar büyük rol oynar. Bu kapıların sağlam ve güvenli olmasının yanında ayrıca odada ki diğer mobilyalar ile uyum içerisinde olması gerekir.

Bu uyumu renk seçimiyle ya da desen seçimiyle rahatlıkla yapabilirsiniz. Genelde düz ve sade desenle üretilen bu kapılara ekstra olarak özellik katabilirsiniz. Eğer daha canlı bir kapıya sahip olmak istiyorsanız kapının orta kısmına bir cam bölmesi ekleyebilirsiniz. Kapının rengine göre seçeceğiniz bir model cam bölmesini kapınızın orta kısmına ekleterek şık bir hava kazanabilirsiniz. Bu kapıların fiyatları diğer kapılara göre daha uygundur. Bunun nedeni seri biçimde bu kapıların üretilmesidir.

Fiyatları

İçe ve dışa doğru kolay bir açılma sistemine sahip bu kapılar oldukça geniş bir kullanım alanlarına sahiptir. Bugün birçok mekanda bu kapılara rastlamaktayız. Geniş kullanım alanına sahip bu kapıların fiyatları diğer kapılara göre oldukça uygundur. Fakat sağlamlık olarak en az diğer kapılar kadar sağlam ve güvenlidir. Fiyatının bu kadar uygun olmasının tek sebebi Amerikan kapıların iç panel sisteminin seri olarak üretilmektedir. Yani böylece iş gücünden ve iççi gücünden tasarruf sağlanmaktadır.

Ayrıca daha hızlı ve seri üretimle beraber malzeme sayısı artmaktadır. Bu nedenle bu kullanışlı kapıların fiyatları uygun tutulmuştur. Üstelik oldukça kolay montaj edilen bu kapıları birçok büyük alışveriş merkezinde bulabiliriz. Tekzen firması bünyesinde bulunan Amerikan kapı fiyatları 150 Yeni Türk Lirasından başlamaktadır. Renk seçimlerine ve model seçimine göre bu fiyatlar artış göstermektedir. Eğer kapınızda ekstradan cam özelliği isterseniz 300 Yeni Türk Lirasından başlamaktadır. Aynı kapılar Koçtaş alışveriş merkezlerinde bulunmaktadır.

Daha fazla seri üretimde olan Koçtaş firmasında fiyatlar biraz daha aşağıdan başlamaktadır. 125 Yeni Türk Lirasından başlayan bu kapılar 500 Yeni Türk Lirasına kadar gitmektedir. Geniş renk ve desen kartelası ile sizlere geniş bir seçim şansına sahipsiniz. Aynı şekilde yine büyük bir mağaza olan Bauhaus firması bünyesinde Amerikan kapı modelleri bulunmaktadır. Daha sade modelleri satan bu firmada kapı fiyatları 200 Yeni Türk Lirasından başlayıp fiyatlar renge ve desene göre artış göstermektedir.

İllere göre fiyatları nasıl değişir     

Kullanımı şık ve rahat olan bu kapılar evinize birçok acıdan avantaj sağlar. Özellikle evlerin mutfaklarında kullanılan bu kapıların montajı oldukça kolaydır. Temizliği çok rahat olan bu kapıları genellikle en çok hanımların tercihi olmaktadır. İçe ve dışa açılma özelliği ile sizlere farklı imkanlar sağlamaktadır. Bu kapılar oldukça sağlam ürünler olmasının yanı sıra fiyatı oldukça uygundur.

Ancak bu kapıların fiyatları illere göre değişiklik göstermektedir. Bunun nedeni merkezden üretilen Amerikan kapıların kargolar ve kamyonlarla şehirlere nakliyesidir. Genellikle Marmara bölgesinde üretilen kapılar buradan uzaklaştıkça fiyatta artış olmaktadır. Bu kapıların fiyatları Marmara bölgesinde bulunan İzmit ve Gebze illerinde oldukça uygundur. Üretim yerlerine yakın olan bu yerlerde kapı fiyatları 180 Yeni Türk Lirasından başlamaktadır. Marmara bölgesinden uzaklaştıkça fiyatlar artmaktadır.

Ege bölgesinde bulunan Manisa ilinde kapılar 250 Yeni Türk Lirasından başlamaktadır. Karadeniz bölgesine doğru gittikçe fiyatlar biraz artar. Kastamonu ve Kastamonu’nun ilçesi olan Tosya da kapı fiyatları 250 Yeni Türk Lirasından başlamaktadır. Bir başka il olarak Rize tarafında kapılar yine aşağı yukarı Kastamonu ile aynı fiyattan başlamaktadır. Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde Amerikan kapı fiyatları 275 Yeni Türk Lirasından başlamaktadır.

Amerikan kapı rahatlığı

Artan teknoloji ile geliştirilen son dönem kapılardan olan Amerikan kapıları oldukça sağlam ve güvenilirdir. Diğer kapılara göre farklı malzemeden oluşmasına rağmen en az onlar kadar sağlam bir yapıya sahiptir. İçerisinde kullanılan kaliteli ürünler nedeniyle bütün darbelere karşı son derece dayanıklıdır. Bu kapıların ham maddesi olarak köknar ağacı kullanılmaktadır. Farklı renk ve desen seçme sahip olduğunuz bu kapılar için genel olarak düz modelleri ve sade renkleri üretilmektedir.

Seri halinde üretime devam edilen bu kapılar diğer kapılara göre oldukça daha uygun fiyatlıdır. Bu nedenle de çok tercih edilen bu kapıları kendi zevkinize ve tarzınıza göre dekore edebilirsiniz. Evlerinize kolayca montaj imkanı sağlanan bu kapıları sizler bile evlerinizde kolayca montaj edebilirsiniz. Duvarlarınıza zarar vermeden kapılara yerleştirilen bu kapılar iç ve dış olmak üzere her iki tarafa da açılmaktadır.

Kolsuz yapıya sahip olan bu kapıların orta taraflarında bulunan mekanizma sayesinde kilitlenme özelliğine sahiptir. Her 2 tarafa da açılma özelliği olması nedeniyle evlerde geniş bir kullanım alanı yaratır.

 1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (İlk oy sizden olsun)
Loading...

Yorum ekle