Son dönem tasarım ve dekorasyon ürünü olarak dikkat çeken Amerikan kapıları sizlere konforun ve şıklığın kapılarını aralıyor.

Son tasarımlar

Her renk her desene göre farklı kombin yapma şansına sahip olduğunuz bu kapılar ile evlerinize şık dokunuşlar yapabilirsiniz. Her zevke her tarza hitap eden bu kapıların kullanımı oldukça rahattır. Kolsuz yapıya sahip olan kapıların orta bölgesinde bulunan kısım ile rahatça açılıp kapanma özelliğine sahiptir. Ekstra olarak dışa ve içe aynı anda açılma şansına sahip bu kapılar sizlere rahat bir artı katıyor.

Tek tarafa açılan eski kapıların yerine bu kapıları tercih ederek daha geniş bir alana sahip olabilirsiniz. Böylece kapılarınızın sürekli açık kalmaz ve alandan da tasarruf sağlamış olursunuz. Oldukça kullanışlı olan bu kapılar rahatça temizlenmektedir.

Dış yüzeyinde kullanılan kaliteli malzeme nedeniyle bir bez yardımıyla bile bu kapıları rahatça temizleyebilirsiniz. Diğer kapılara göre daha kullanışlı olan bu kapılar en az diğer kapılar kadar sağlam ve güvenlidir. Her hangi bir darbeye dayanıklı olan kapılar ayrıca diğer kapı modellerinden çok daha uygun fiyata bulabilir ve evlerinize şık bir dekorasyon sağlayabilirsiniz. Üstelik bu kapılara ev dekorasyonu hizmeti veren her yerden sahip olabilirsiniz.

Modelleri

Son derece üst düzey malzemelerden üretilen Amerikan kapılarının iskelet yapımında köknar ağacından yapılmaktadır. Bu iskelet sistemi üzerine 2 katlı panel sistemi monte edilir. Ayrıca bu iskelet yapının içine bir kağıt mekanizması yerleştirilir. Bu kağıt mekanizması kapılara ekstra olarak sağlamlık kazandırır. En son işlem olarak ise kapının dış yüz astar boyası yapılır. Her çeşit renge göre yapılan bu kapılar sayesinde renk seçimini yapma hakkını sizlere kalmıştır. Farklı modellere sahip bu kapılar arasında en çok tercih edilen modeller camlı, hazır ve odaların kapılarında kullanılan kapılardır.

Ayrıca ekstra olarak sürgülü kapı modelleri bulunmaktadır. Sürgülü kapılar genellikle küçük evlerde daha çok tercih edilir. Bunun sebebi kapının yanlamasına açılması nedeniyle alandan tasarruf sağlanır. Aynı tasarruf Amerikan kapılarında içe ve dışa doğru açılmakla elde edilebilir. Genelde düz model olarak üretilen bu kapıları kendi zevkimize göre tasarlayabiliriz.

Eğer odanın içerisinde ışık girerek aydınlık olmasını istiyorsanız camlı modelleri tercih etmenizde fayda vardır. Bu camlı modeller kapıların orta bölmesine alanında profesyonel ustalar sayesinde ölçüler alınarak kolayca yapılabilir. Bunun yanı sıra hazır olarak üretilen düz modelleri hemen hemen herkes rahatlıkla tercih edebilir. Klasik koyu renklerin ve beyazın hakim olduğu bu klasik hazır kapıların temizlenmesi de çok kolaydır Beyaz hariç diğer kapılar bir bez yardımıyla rahatça temizlenir. Beyaz kapı modelinde ise kiri fazla göstermesi nedeniyle biraz daha fazla uğraşmanız gerekebilir.

Fiyatları

Amerikan kapı modelleri sağlamlığınla en çok tercih sebebidir. Hatta ekstra olarak diğer sağlam kapılara nazaran daha ucuzdur. Bunun nedeni bu kapıların panel sistemlerinin otomatik olarak seri şekilde üretilmesidir. Böylece iç gücünden ve işçi gücünden büyük bir tasarruf sağlanır.

Böylelikle bu kapılar evlerimize daha uygun fiyatlara girmiş olur. Düz olarak üretilen ve sade renge sahip hazır Amerikan kapıları yaklaşık olarak 125 Yeni Türk Lirasından başlayan fiyatlarla satılmaktadır. Bu fiyatlar desen ve renk seçimiyle daha çok artar. Örneğin koyu kiri daha az gösteren bir renk seçimi yaparsanız fiyatlar 200 Yeni Türk Lirasından başlar.

Evlerinizde daha şık ve daha gösterişli bir model istiyorsanız mutlaka camlı modeli denemelisiniz. Koyu renklere sahip ve desenli bir camlı Amerikan kapının fiyatı 250 Yeni Türk Lirasından başlayarak 350 Yeni Türk Lirasına kadar çıkmaktadır. Bu fiyat artışının ana sebebi kapı içerisine yerleştirilen büyük cam şekillerdir. Ayrıca eğer sürgülü bir kapı istiyorsa bu kapıları 100 Yeni Türk Lirasından başlayan fiyatlarla sahip olabilirsiniz.

Rahatlığı

Son modern teknoloji yardımı ile üretilen malzemeler ile yapılan bu Amerikan kapıları son derece sağlam ve kullanışlıdır. İçe açılma ve dışa açılma özelliği ile hayatınıza konfor katmaktadır. Kolsuz yapı özelliğine sahip bu kapılar içeri ve dışarı açılmaktadır. Yani tek tarafa açılmayan bu Amerikan kapılarının çift tarafa açılma özelliğiyle hayatınıza büyük bir kolaylık sağlar. Genellikle mutfaklarda ya da insan giriş çıkışının daha çok olduğu yerler de tercih edilen bu Amerikan kapıları oldukça şık ve konforludur.

Düz ve sade ürünlerin seri halde üretilen bu kapı modelleri için ekstra olarak geniş bir alan vardır. Bu kapılar geniş renk ve desen karteline sahiptir. Dış yüzeyin rahatlıkla boyandığı kapılar için üretici firmalar geniş renk seçeneği sunmuşlardır.

Temizliği çok kolay olan bu kapıların genellikle koyu renkleri tercih edilir. Camsız düz olarak üretilen kapıların orta bölmelerine ekstra olarak cam ekleyebilirsiniz. Bu cam modeli kapının orta bölgesine eklenerek kapılara daha şık ve konforlu bir hava katmaktadır. Sizlerde bu Amerikan kapılarına rahatça sahip olabilirsiniz.

 1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Yorum ekle