Amerikan kapı montajı zorlukları ve püf noktaları nelerdir? Ortalama montaj fiyatı nedir? Hepimiz evimize aldığımız bir çok yeni ürünü hemen açıp kullanmak isteriz.

Yeni Ürünlerin Kurulumları

Hepimiz evimize aldığımız bir çok yeni ürünü hemen açıp kullanmak isteriz. Ancak bazı eşyaların kurulumları yetkili servisler aracığı ile yapılmalıdır. Bu işlmeler teknik bilgi ve uzmanlık gerektirdiğinden servis yetkililerinin yapması daha uygundur. Ürünlerin garanti kapsamlarında olmalarıda ancak bu şekilde bir montaj ile sağlanabiliyor. Bu konulara özellikle hassas yaklaşmamız gerekiyor. Kendi başımıza yapamayacağımız montaj işlemleri için kesinlikle servislerden destek alınmalıdır.

Olumsuz sonuçların çıkmaması adına yapılması gerekenlerin başında bu yer almaktadır. Önem verilirse ileride zamandan ve maddi sorumluluktan kurtulmuş olursunuz. Evinize almayı planladığınız bir Amerikan panel kapı ise ve bunun montajını kendi başınıza yapmak istiyorsanız aşağıda belirteceğimiz hususları okuyarak destek alabilirsiniz. İşin ne kadar teknik bilgi gerektirdiğini asla unutmamalı yapılacak olan işlemler için uzman desteğinin şart olduğunu söylememizde yarar var. Bu açıdan kendi montajınızı illaki kendiniz yapmak isterseniz Amerikan kapı montajı ile ilgili tüm işleyiz adım adım anlatılmıştır.

Gerekli malzemeleri temin ederek işlemleri yapmaya başlayabilirsiniz. Bu işlemler sırasında iş güvenliği önlemlerini de almayı kesinlikle ve asla unutmayınız. Aksi taktirde yapılacak olan uygulama sırasında sizin ya da çevrenizde ki kişilerin zarar görmesine neden olabilirsiniz. Umarız Amerikan kapı montajında başarı sağlar ve ilerleyen zamanda sizden destek isteyenlere de bu konuda yardımcı olabilir ve deneyimlerinizi paylaşabilirsiniz.

Montajının püf noktaları

Öncelikle kapınızı monte edeceğiniz kapı boşluğuna kapı kasasının yerleştirilmesi işlemi yapılmalıdır. Bu işlemi takoz, kanca, poliüretan köpük ya da tel ile yapabilirsiniz. Amerikan kasanızın kasasını kapı boşluğuna sabitledikten sonra kapınızın menteşelerinin açılış yönleri dikkate alınacak şekilde montajına sıra gelir. Bu işlemi kesinlikle dikkatli yapmalınız. Yanlış işaretlemelerden kaçınmalı yoksa kasanız kullanılırlığını kaybeder. Bazen bu işaretler oluyor. Ama bazılarında yok. Bu konuda dikkat edin. Kapının alt ve üst ayarlarını kontrol edip gerekli yerleri düzeltmeniz gerekecek. Bazı kontrolleri yapabilmek adına gergi tahtasına ihtiyacınız olacak.

Ayarlı olanlarından bir gergi tahtası alıp kapınıza monte ederseniz aksaklıkları daha çabuk halledebilirsiniz. Gergi tahtaları köpük ile kasayı oturttuğunuz zaman köpüğün sıkışmasına ve kapının tam olarak monte edilmesine yarayacaktır. Son kontrolleri yapıp fazlalıklarıda ortadan temizledikten sonra kapı pervazlarının silikon yada köpük yardımı ile montajına sıra gelir. Tüm kusurların kalktığı bu bölüm en zevkli blümdür. Kapınızın son kontrollerine bakarak, zemin ile temas eden yeride silikon ile temiz bir görünüme kavuşturarak montaj işlemini tamamlamış olursunuz.

Eğer bu işlemin çok zor ve riskli olduğunu düşünüyorsanız o zaman cüzi rakamlara bir servis görevlisine bu işi kolay ve pratik bir şekilde yaptırmanız mümkündür. işin gerçekten zor olduğunu söylemiştik ancak gelecek olan servisin nasıl pratik ve seri bir şekilde işlerini yaptıklarını görünce gerçekten onlardan destek aldığınız için memnuniyet duyacaksınız. Bu şekilde hem güvenli hemde şık bir şekilde Amerikan kapınızı taktırmış olacaksınız. İşlemlerin uzmanlar tarafından halledilmesi hem sizi daha az yoracak hemde taktırdığınız kapının daha uzun süre sağlıklı kullanılmasını sağlamış olacaksınız.

Montajının yaklaşık fiyatları

Ürün montajlarını teknik servis yetki belgesi olan uzmanlara yaptırmanız gerekmektedir. Bu şekilde yapılan montajlar her zaman garanti kapsamında bulunur. Eğer kendiniz ya da işi bilmeyen birine montaj işlerinizi yaptırırsanız sonuçlarını pahalı ödeyebilirsiniz. Bu açıdan öncelik montaj yaptırmak istediğiniz Amerikan kapıyı aldığınız yer ile görüşmeli ve montajı konusunda yardımcı olup olamayacakları konusunda bilgi almalısınız.

Genelliklebu tip ürünleri satan firmaların montaj ekipleri vardır ve ürün alanlara montaj hizmetini ya ücretsiz ya da çok cüzi işçilik karşılığında yapabiliyorlar. Eğer servisi yok, ya da başka koşullar söz konusu ise o zaman onlardan kendilerine uygun ve yetkin bir servis önermelerini isteyebilirsiniz. Bu şekilde de bir sonuç alamazsanız o zaman referanslara başvurun. Tanıdık eş dost mahalle sakinleri mutlaka birilerini size yönlendirirler. Gelecek olan servis ile önce pazarlık edin. Yapacağı işi, Amerikan kapının ebatlarını ücreti konuşun ona göre işlemlere başlatın.

Türkiye genelinde bölgesel değişiklikler olmasına rağmen Amerika n kapı montaj fiyatları 20- 30 TL arasında değişmektedir. Pazarlığınızı buna göre yapabilirsiniz. Çevrenizde ki kapı montajı yaptırmış kişiler ile de bu konuda fikir alış verişi yapabilirsiniz. En doğrusuda zaten budur. Yani bilmediğiniz hemde böylesine ustalık gerektiren bir konuya kendi başınıza kalkışmanız gerçekten zor olacaktır. Yapılacak işlemler belirli bilgi birikimi gerektiren işlemlerdir. Amerikan kapı hafif kullanışlı ve uygun fiyatları ile bugün ülkemizde de oldukça fazla kullanılan pratik ürünlerdir. Montajları ve fiyatları uygun olduğundan herkes tarafından tercih edilmeye başlanmışlardır.

Montaj sorunları

Yaptırmak istediğimiz işler için bazen doğru kişilere ulaşamamak ve ya irtibat kurduğumuz kişilerin doğru insan olup olmadığını bilmek gibi sıkıntılar her zaman yaşanabilir. Bilmediğimiz bir uzmanı evimizde Amerikan kapı montajı gibi özel bir durumda denemek ve sonrasında memnun kalmamak her zaman olasılıklar içindedir. Bu yüzden yapılamsı gereken bu işlemler için gerçek anlamda yetkili ve konusunda uzman ekiplerden servis hizmeti almaktır. Sonuçlarının herkes için iyi olması gereken özel durumlardır.

Evinizin düzenin bozulacağı ve üstüne işinizin iyi bir şekilde halledilmemesi iki taraf içinde hoş bir durum olmayacaktır. Bu bakımdan uzta ve ya montaj ekibi seçiminde titizlik gösterilmesi gerekiyor. Ayrıca Amerikan kapının alınması aşamasında da titizlik göstermeniz gereken bir konudur. Uzun zaman ayıramasanızda en azından piyasaya ve çevrenizde ki bu konuda deneyimli insanlar ile dialoğa girerek Amerikan kapı satın alma ve montajı konularında destek talep edebilirsiniz.

İnsanların en çok sevdiği şey bilgilerini ve deneyimlerini başkaları ile paylaşmaktır. Sizlerde bu konuyu avantajınıza çevirmek adına lütfen yararlanma yoluna gidin. Bu şekilde aldığınız sonuçlar sayesinde beklentilerinizin her zaman karşılandığını görmüş olacaksınız. Sorunlara en iyi önlemlerin işe başlamadan önce oluşabilecekleri tahmin edip müdahalesi edilmesi olduğunu unutmamalısınız.

Doğru teknikleri

Bir çok alanda uygulanabilen tekniklerin doğru şekilde uygulanması Amerikan kapı montajı içinde geçerlidir. Bu tarz teknikler tecrübeler ile gelişmiş ve son halini almış uygulamalardır. Deneme yanılma yöntemlerine bu aşamadan sonra uygulama yapmamamız lazım. Çünkü zaten denenmiş olan elimizin aldındadır. Amerikan kapı montaj teknikleri son aşamada uygulamanın en pratik şeklidir.

Sorunsuz bir şekilde işler ve yaptırmak isteyenlere sıkıntılar çıkartmaz. Bilinen bir gerçek varsa Amerikan kapı montajı ustasının elinde çok kısa sürede yapılan bir uygulamadır. Kendinize iş çıkartıp bu tip uzmanlık gerektiren şeyler ile uğraşmanıza gerek yoktur. Her konu bir uzmanlık ister. Sizde kendi alanınızda uzmansınız. İşleyiş açısında doğru teknikleride Amerikan kapı montaj ustaları bilmektedir. Çünkü onların deneme yaptıkları bir çok uygulama olmuştur.

Gerek eğitimler gerekse deneme yanılma yöntemleri sayesinde işin en iyisi olmayı başarmışlardır. Sizde aldığınız Amerikan kapınızın montajını bu şekilde uzman kişilere yaptırarak yeni bir deneyim edinmiş olursunuz. Bu deneyim sayesinde sizden fikir almak isteyenler Amerikan kapı montajı hakkında bilmeleri gerekenleri rahatlık söyleyebilirsiniz.1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Yorum ekle