Son zamanlarda hayatımıza giren akordeon kapılar hayatlarımıza rahatlığı ve konforluyu getirmiştir. Özellikle dar ve küçük olan mekânlarda kullanılan bu ürünler birçok açıdan hayatımıza farklı katkıları vardır.

Akordiyon kapıların özellikleri

akordiyon kapıKatlanabilir özelliğe sahip olan bu kapıları rahatlıkla monte edebilir ve istediğimiz zaman sökebiliriz. Yana açılma özelliği olan bu kapılar yan tarafa doğru açılır böylece mekânda alan genişliği sağlar. Akordiyon kapıların hayatımıza olan katkılarını sıralayacak olursak;

  • Dar alanları kaplamayarak bize geniş yaşam alanları bırakır
  • Yana açılma özelliği sayesinde kapılar rahatça açılır
  • Rahat monte işlemleri olduğu için istediğimiz zaman sökülebilir
  • Oldukça dayanıklıdır ve darbelere karşı iz bırakmaz
  • Temizlik açısından oldukça kullanışlıdır rahatça temizlenme özelliği vardır

İşte tüm bu nedenlerden dolay eğer sizlerde dar ve küçük olan odalarınızı daha geniş bir alana çevirmek istiyorsanız ya da bir odayı ikiye bölmek istiyorsanız bu ürünler tam size göredir

Akordiyon kapı montajı

Akordiyon kapı Kullanımı oldukça rahat olan bu kapıların montaj işlemleri de oldukça kolaydır. Dilediğiniz zaman bu kapıları rahatlıkla sökebilir ve ortadan kaldırabilirsiniz

Genellikle büyük odaları ikiye bölmek için ya da küçük olan bir odada kapıdan tasarruf etmek için kullanılır. Oldukça kullanışlı olan bu kapıları bir bez yardımı ile kolaylıkla temizleyebilirsiniz. Bu kapıları sizlerde evlerinizde rahatlıkla monte edebilirsiniz. Montaj işlemlerini tamamlamak için şu yolları denemelisiniz.

  • İlk olarak ray profili kapının üst tarafına vidalar sayesinde yerleştirilir
  • Daha sonra tekerlekli olan bu kapı sistemleri ray profilinin üzerine konulur
  • Ray profili üzerine gelen tekerlekler vidalanır
  • Daha sonra ray sisteminin olacağı yöne doğru kapı sistemi monte edilir.

Bu basamakları tek tek takip ederek rahatlıkla bu kapıları evlerinizde monte edebilirsiniz. Tek dikkat etmeniz gereken nokta ray sisteminin gideceği yöne doğru bu sistemi iyi sabitlemenizdir. Eğer bu sistemi iyi sabitleyemezseniz tekerlek sistemi sürekli raylar üzerinde oynama yapar ve hasar meydana gelir.

Sizlerde rahatlıkla bu kapılara sahip olabilir ve hayatınızı kolaylaştırabilirsiniz. Fiyatları oldukça uygun bu kapı sistemlerine her yerden rahatlıkla sahip olabilirsiniz

Tavan kısmına döşenen raylı sistemler ahşap ve alüminyum kasalardan oluşmaktadır. Darbelere son derece dayanıklı olan bu kapılarda hiçbir hasar meydana gelmemektedir. İstediğiniz her odaya istediğiniz boyutta, renkte ve modelde akordiyon kapı bulabilirsiniz.

Katlanabilme özelliğine sahip bu kapılar sayesinde artık evleriniz daha büyük ve daha rahat olacak. Evlerinizde artık her alanı kullanabilecek ve kör noktaları hayatınıza sokacaksınız.

Akordiyon kapı kullanımı

Kullanımı oldukça rahat olan bu kapılar genellikle odaları birbirinden ayırmak için kullanılır. Oldukça kullanışlı olan bu kapılar bütün darbelere karşı son derece güvenlidir. Oldukça rahat takılan bu kapıları sizlerde evlerinizde kullanabilirsiniz

Büyük olan odaları eğer bölüp daha fazla oda elde etmek istersek bunları bu kapı sistemiyle sağlayabiliriz. Genellikle ofislerde uygulanan bu sistem sayesinde daha fazla oda alternatifimiz olur.

Eğer bir odayı ortadan bölmek istiyorsak bu çok basittir. Odanın tam orta yerine bir ray sistemi monte edilir tavan kısmına. Daha sonra ise bu ray sisteme tekerlek düzeneği eklenir. Böylece yana açılma özelliğine sahip olan bir kapımız olur.

Oldukça kullanışlı olan bu kapıların temizlikleri çok kolaydır. Bir bez yardımı ile kolayca bu kapıları silebilirsiniz.

Bakımları sık sık yapılması gereken bu kapılarda bir müddet sonra tekerlerde hasarlar meydana gelebilir. Bu tür hasarların olmaması ve kapıları kullanışlı bir halde kullanmak isterseniz yapmanız gereken tek şey kapılarınızın bakımlarını yapmaktır.1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (12 votes, average: 3,00 out of 5)
Loading...

Yorum ekle