Evimizin en sağlam kapıları dış kapılardır. Misafirlerimizi de ilk karşılayan onlar olduğu için görünüşleri oldukça önemlidir. Bu yüzden kapı süsleri kullanmak misafirlerinizi hoşnut tutmaya yetebilir.

Dış kapı süsleri yapımı

Dış kapı süsleriDış kapı süsleri oldukça renkli tasarımlardır. Yapımlarında kullanılan malzemeler ile birlikte ihtiyacınız olan bir diğer şey ise hayal gücünüzdür.

Dış kapı süsleri modelleri arasında çeşitli yapma çiçeklerin birleştirilmesinden yapılan süsler de tercih edilmektedir. Bu süsleri evinizde yapabileceğiniz gibi hazır satan yerlerden de alabilirsiniz. Çeşitli resimler ve yazılardan oluşan dış kapı süsleri modelleri de tercih edilmektedir.

Bu süsler de genellikle “hoş geldiniz” ya da “welcome” yazısı bulunmaktadır. Ayrıca çeşitli renk ve desenlerde aklınızda bulunan süsleri kendiniz yapabilir ve kapılarınızı süsleyebilirsiniz.

Gerekli olan malzemeler;

  • Strafor halka
  • Eski CD’ler, hediye paketi süsleri, mandallar, aklınıza ne kadar renkli ve cazip aksesuar geliyorsa, tamamen sizin üretkenliğine kalmış
  • Güçlü bir yapıştırıcı

İlk olarak işe başlamadan önce süsleri hazırlamanız gerekmektedir. Seçtiğiniz seçeneklerden neyi kullanacak iseniz renk uyuma göre bir tasarım oluşturmalısınız.

Renkli kâğıtları halkalar şeklinde keserek iç içe geçirilen güller oluşturabilirsiniz. Bu güller seçtiğiniz halkaların üzerine güçlü bir yapıştırıcı ile yapıştırdıktan sonra kapı süsünüz neredeyse hazır bir hal alacaktır.

Daha sonra rengine uygun bir tül ile süsünüzü asmak için askılık yapabilirsiniz ve süsünüz hazır.

Modelleri ve fiyatları

Dış kapı süsleriDış kapı süslerinde kullanılan malzemelerin başında hasır gelmektedir. Hasırdan yapılan dış kapı süslerini yapmak zor olduğu için genel olarak satın alınmaktadır.

Örgü modelleri de oldukça yaygındır ve yapılması daha kolaydır. Evinizde kendiniz kolayca yapabilir ve kapılarınızı süsleyebilirsiniz.

Hobi edinmek isteyenler için oldukça güzel bir uğraştır. Hayal gücünüzü konuşturabilir ve yaratımcı tasarımlar çıkartabilirsiniz.

Eğer renkli tasarımlar istiyorsanız Parti Vitrini size oldukça yardımcı olacaktır. Özellikle doğum günleri, hıdrellez, diş buğdayı ve düğün gibi aktivitelerde oldukça dikkat çekici tasarımlar yapmakta olan bir tasarım firmasıdır.

FİRMA FİYAT ÖZELLİK
Evimiz dekorasyon 30 TL – 150 TL Hasır ile yapılan kapı süsleri
Yapı dekoratif 35 TL – 200 TL Örgü model kapı süsleri
Parti vitrini 25 TL – 100 TL Renkli kumaşlar ile yapılan süsler

Keçeden dış kapı modelleri

Keçeden dış kapı süsleriKeçe sert yapıdan oluşan dayanıklı kumaşlardır. Kesilmesi kolay olsa bile ezilip bükülmesi oldukça zordur. Ancak istenilen şekli çabuk alır.

Her renkten keçeler olduğu için yapışkanlara şekil verilebilir ancak dikilerek yapılmaları da basit ve sağlam olur.

Yıldızlı dış kapı süsü yapımı:

Gerekli olan malzemeler;

  • İstenilen renkte keçe
  • Kesmek için makas
  • Güçlü bir yapıştırıcı
  • Ve halka bir strafor

İlk olarak yapılacak işlem keçeleri kalıplar ile yıldız şeklinde kesmektir.

Kesilen keçelerin içlerine şiş durması için pamuklar konur ve yapıştırılır.

Sonra yıldız halini alan motifler straforun üzerine yapıştırılır, istenilen renkler kullanılabilir.

Ve kapı süsünüz hazır.1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (İlk oy sizden olsun)
Loading...

Yorum ekle