Kapılar insanları gizleyen yapılar olsa da dışardan görüntüleri de oldukça önemlidir. Özel günlerde ve ya bir yakın ziyaretine gidildiği zaman hastanelerde kapılara bakılmaktadır. Son zamanlarda moda olan hastane kapı süsleri oldukça şık görüntüler oluşturmaktadır.

Hastane kapı süsleri

Hastane kapı süsüHastaneler her ne kadar sevilmese bile hastalar her zaman kötü bir nedenle orda olmuyorlar.

Bunların başında doğumlar geliyor. Anne adayları dört gözle bebeklerini heyecanla bekledikleri için bu hislerini kapılara yansıtmayı seviyorlar.

Üstelik böylece gelen misafirler de odayı bulmakta zorlanmıyor. Kız olunca pembe erkek olunca mavi renkler kullanılıyor genellikle.

Sünnet edilen bir çocuğun oda kapısına da süsler kullanılıyor. Bu süsler de yine mavi tonlarda oldukça renkli görüntüle oluşturan şekillerden oluşuyor. Üzerlerinde maşallah yazılı süslerde en çok tercih edilenler arasında.

Tül ile yapılan modeller sadece kapıların üzerinden şerit ile geçirildikleri için yapımı oldukça kolay. Ancak bunların hasır, keçe ve örgü motifler ile yapılanları da oldukça yaygın ancak biraz daha uğraş gerektirici.

Satın alma fırsatı

Hastane kapı süsüSon zamanlarda süs yapımını hobi haline getiren bayanlar kendilerine dükkân açmaktalar. Bu dükkânlarda istediğiniz her süsü bulabilirsiniz.

Ancak daha kaliteli ürünler isteyenler öncü firmalara bakmak zorundalar. Böylece aldığınız ürünü pişman olmadan uzun süre kullanabilir ve misafirlerinizi daha hoş karşılayabilirsiniz.

Satın alacağınız firmanın eğer her dalda uğraşları var ise seçim zordur. Ancak firma sadece bebek kapı süsleri yapıyorsa bu bebekler hakkında daha iyi bilgi sahibi olduğunu ve istediğinizi bulmanıza daha çabuk yardımcı olacağını gösterir.

Bu yüzden firmanızı seçerken alacağınız süs konusunda uzman olmasına dikkat ediniz.

Fiyatları çok fazla değildir. Makul fiyatlar ile istediğiniz firmadan kapı süsünüzü elde edebilir hastaneleri canlandırabilirsiniz.

FİRMA FİYAT ÖZELLİK
Mira BonBon 30 TL – 150 TL Yeni doğan kapı süsleri
SÜSLÜ BEBEK 35 TL – 300 TL İkiz bebek kapı süsleri
HAYALLER DÜKKÂNI 25 TL – 200 TL Sünnet oda kapısı süsleme

Hastane kapı süsü nasıl yapılır?

Hastane kapı süsüHastane kapı süsleri yapımı oldukça basittir. Önemli olan sizin hayal gücünüzdür. Seçtiğiniz renkler sizin zevkinizi herkese ispatlarken, misafirleri de karşılamak için oldukça güzel bir yöntemdir.

Hastane kapı süslerinden sünnet odası kapı süsü yapımı için örnek incelemek gerekirse, bazı malzemeleri elde etmek gerekiyor.

Özellikle yazılı bir süs istiyorsanız hazır maşallah ve ya geçmiş olsun yazılı bir detay almalısınız.

Daha sonra kullanacağınız renkleri kafanızda oluşturmanız gerekiyor.

Sünnet odası hastane kapı süsü

Gerekli olan malzemeler;

  • Strafor halka
  • Güçlü bir yapıştırıcı
  • Renkli tüller ( mavi tercih edilir)
  • Yazılı bir tablo

İlk olarak kullanılacak yazının halkanın neresine konulacağına karar verin. Yapıştırıcı ile yazılı tabloyu halkaya yapıştırın.

Daha sonra tüller halkanın etrafına dolanır ve halka örtülür. Fiyonk şeklinde yapılan tüller de halkanın etrafına yapıştırılır ve süsünüz hazır.1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (İlk oy sizden olsun)
Loading...

Yorum ekle