Bir misafirimiz geldiğinde ilk karşılayanlar bizden önce şüphesiz kapılarımızdır. Kapılarımızın şıklığı ile misafirlerimizde iyi bir intiba uyandırabilir ve iyi bir misafirperver olduğumuzu ilk baştan kanıtlayabiliriz. Bu yüzden kapı süsleri hayatımızda yavaş yavaş önemli bir yer alıyor.

Hangi kapı süsü modelleri evde yapılabilir?

Kapı süsü modelleri oldukça fazladır ve kişinin zevkine göre modeller daha da artabilir.

Ne tür bir kapı süsü istediğinizi bildiğinizde renklere ahenk vermek size kalıyor.

Kapı süsleri yeni doğan bebekler, yeni yıl, sünnet törenleri, diş buğdayı, doğum günleri ve ya hoş geldiniz yazıları ile süslenerek misafir karşılamak için yapılır.

Kapı süsü modellerini evde kendi zevkinize göre yapmak oldukça basittir. Eğer klasik bir kapı süsü istiyorsanız evde bulunan her malzeme ile yapabilirsiniz. Mandallar bile size yardımcı olabilir.

Eğer yeni doğan bebeğiniz için kapı süsü tasarlamak istiyorsanız renkli tüller size yardımcı olabilir. Bu tür bir kapı süsünü kendiniz kolayca yapabilirsiniz.

Sünnet törenleri için mavi tonlar size yardımcı olmaya yetecektir. Eğer yazı yazmak istiyorsanız yapışkanlı harfler size yardımcı olmaya yetecektir.

Diş buğdayı son zamanlarda moda olan bir uygulama halini aldı. Yeni doğan bebeklerin ilk dişleri çıktığında ailesi tarafından yapılan bu kutlamada kapılar genellikle diş motifleri ile süslenir bu tür motiflere kolayca ulaşılabilir. Süslemesi sizin zevkinize kalmıştır.

Doğum günleri gibi favori kutlamalarda ise kullanılan süsler genellikle renkli ve pasta şeklinde motiflerle oluşturulmaktadır. Motifleri yine kendi zevkinize göre evinizde süsleyebilirsiniz.

Klasik kapı süsleri ise evde bulunan her malzeme ile yapılabilmektedir. Kullanmadığınız kumaşlar, kâğıtlar ve daha birçok şey ile bu tür süsleri renklendirebilir ve hobi haline bile getirebilirsiniz.

Kapı süsü nasıl yapılır?

Kapı süsü yapımında önemli olan konu kapınızı ne için süsleyeceğiniz. Buna karar verdikten sonra yapılacak fazla bir seçenek kalmıyor. Gerekli olan malzemeleri aldıktan sonra süsünüzü hazırlayabilirsiniz.

Kapı süsünü yaparken önemli olan kaliteli malzemeler kullanmaktır. Çünkü süsünüz dış etkenler ile fazla aşır neşir olacaktır.

Videolu anlatım

Sesi kapatabilirsiniz 🙂

Kaliteli malzemeleri internet ortamından sipariş verebileceğiniz gibi kendiniz görüp beğenerek pasajların tuhafiye dükkânlarından ve ya kırtasiyelerden bile bulabilirsiniz.

Gerekli malzemeler;

  • Bir parça çuval bezi ve keçe
  • Mağaza veya dükkânlarda kullanılanlardan bir kaç kar tanesi figürü
  • Makas
  • Ambalaj karton parçası
  • Sıcak Silikon

İlk olarak kar tanelerini üçlü olarak sıcak silikon ile uçlarından birleştirin.

2016 yazısını üzerine konumlandırmak için bir şeride ihtiyacınız olacak. Bunun için evinizde bulunan kuşak yapısı olan malzemeleri kullanabilirsiniz.

Sert bir yapı elde etmek için kartonlar size yardımcı olacaklardır. Karton üzerinden çıkardığınız şekiller ile çuval bezinden parçaları kaplayabilirsiniz.

Şeridin kalınlığına göre 2, 0, 1 ve 6 rakamlarını keçeden keseceksiniz.

Yine çuval bezini kullanarak 3 – 4 cm parçalar kesin ve güller oluşacak şekilde kıvırın. Daha sonra oluşturduğunuz gülleri şeridin uçlarına sıcak silikon ile sabitleyin.

Kar tanelerinin arka yüzeylerinin her iki ucuna askılık yapıştırın. Aynı şekilde kapınıza denk gelecek şekilde askılıkları da yapıştırmalısınız.

Eğer askılık kullanmak istemiyorsanız klasik yöntemlerle yeni yıl kapı süsünü kapınıza sabitleyebilirsiniz.

Kapı süsünüz artık hazır.1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (1 votes, average: 3,00 out of 5)
Loading...

Yorum ekle