Kız bebek kapı süsleri, kız çocukları için birbirinden farklı ve güzel modellerle rahatlıkla tasarlanabilmektedir. El becerilerinizi kullanarak oldukça tatlı bir tasarım ortaya çıkarabilir ve kapı süsü olarak kullanabilirsiniz.

Kız Bebek Kapı Süsü

216-1Kız bebek kapı süsleri arasında oldukça tercih edebileceğiniz bir modeli anlatacağız sizlere. Prenses kapı süsünün yapılışını yazımızın devamından takip edebilir ve sizlerde rahatlıkla dilediğiniz renklerde kullanabilirsiniz.

Prensesli kapı süsünü dilerseniz prensesli takı yastığı kapı süsü olarak da hazırlayabilirsiniz. İlk olarak bir yastığa ve kalın keçeye ihtiyacınız olacak. Daha sonra saçlar için renkli iplere, kumaşlara ve dolgu malzemelerine ihtiyacınız var.

Başlarken bebeğin baş kısmının oluşturulması adına keseceğiniz kumaşları birleştiriyorsunuz. Silikon elyaf ile birleşen bu kumaşların içini de doldurmanız gerekiyor. Daha sonra tamamen kapatabilirsiniz.

Bebeğinizin yüzünü hazırlarken renkli kalemlere de ihtiyacınız olacak. İplik yardımıyla da çizdiğiniz yerlerin üzerinden geçerek çok güzel bir görüntüye ulaşabilirsiniz. Bebeğinizin yanak ve gözlerini de boyadıktan sonra gerekli yapıştırma işlemleri başlıyor.

Prenses tasarımı için oluşturacağınız elbise ve saç modellerinden sonra sıkı bir ip yardımıyla bebeğe bu elbiseyi dikmeniz ya da silikonla yapıştırmanız gerekiyor.

Kurdele de kullanmanız şart. Bebeğin orta kısmından birleştirerek kapı süsüne sabitleyebilir ve sıkı bir ip kullanarak bu işlemi de sonlandırabilirsiniz. Daha sonra bebeğinizin saçlarını renkli iplerle yapmanız gerekiyor.

Yastığın içi kalın keçe ve yastığın dışının daha şık bir görünüme kavuşması için saten kumaşlarla da kaplayabilirsiniz. Üzerine yazacağınız harfleri de el yazısıyla oluşturmanız tavsiye ediliyor.

İncili şerit ve el yapımı taşlı harfler yardımıyla çok güzel bir süsleme yapabilirsiniz. Omuz hizasında bağlanan saçlar ile birlikte artık prensesli kız bebek kapı süsünüz hazır olacaktır.

Özgün bir şekilde hazırlanan prenses kapı süsü modelini pastel tonlarda renklerle renklendirebilirsiniz. Hazırlık sürecinizde renk seçimi ve kullanacağınız süslemeleri dikkatlice seçmenizde yarar var.

Prenses kapı süsü modellerinde isteğinize göre süslemeler ve değişiklikler de yapabilirsiniz. Pembe ve lila renklerini kullanmanızı tavsiye edebiliriz.

Diğer Modeller

Doğal bir görünüme sahip olan çiçek ve yapraklarla da farklı bir model ortaya çıkarabilirsiniz. Yukarıda sizlere prenses kapı süsünün yapımından bahsettik. Şimdi ise daha farklı modeller hakkında bilgi aktarıyoruz.

Kız bebek kapı süsü modelleri arasında; Sindirella kapı süsleri, şirin safari hayvanlarıyla kaplı kapı süsleri, ay dedeli prenses kapı süsleri, baykuşlu pembe kapı süsü modelleri, kız bebekli kapı süsü modelleri ve romantik kuşlu kapı süsü modellerini tercih edebilirsiniz.

Kız bebekler için çok güzel renklerde tasarlanan bu kapı süsleri oldukça tercih ediliyor. Hastane kapısında ya da bebeğin oda kapısından şık bir şekilde duracak olan bu ürünleri rahatlıkla kendiniz tasarlayabilir ve yapabilirsiniz. Daha sonra ise armağan edebilirsiniz. Yapımı oldukça basit olan bu ürünleri dilediğiniz renk ve modellerinize göre kendi yaratıcılığınızı konuşturarak tasarlayabilirsiniz.1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (İlk oy sizden olsun)
Loading...

Yorum ekle