Tamamen el yapımıyla hazırlanan bebek süsleri arasında ‘Hoş geldin Bebek’ kapı süslerini de kolaylıkla tasarlayabilirsiniz. Hastane kapı odasında ya da bebeğinizin odasında ya da iç kısmında kullanabileceğiniz bu ürünler ile ilgili detaylı bilgiler yazımızın devamında.

En Güzel Model Yapılışı

218-1Öncelikle kız bebek odaları için tercih edilen kapı süsü modelinin yapımını anlatıyoruz. Bunun için gerekli malzemeler; saç için ip, kanat için kalın keçe, ahşap malzemeler, kumaş, ip ve dolgu malzemeleri gereklidir.

Bebeğin baş kısmı için 2 parça keseceğiniz kumaşları birleştiriyor ve daha sonra kenarlarından dikebilirsiniz.

Silikon elyaf ile birleştirdiğiniz kumaşların içini dolduruyorsunuz. Sıkıca içini doldurduktan sonra tamamen kapatmanız gerekiyor.

Dikim işleminden sonra bebeğin yüzünü kalemle çizebilirsiniz. Daha sonra iplik ile bu çizdiğiniz yerlerin üzerinden geçebilirsiniz. Daha çok kahverengi orlon ip kullanılmaktadır.

Yanaklarını da boyadıktan sonra bebeğiniz şekilli hale gelecektir. Bu işlem için kumaş kalemi kullanabilirsiniz.

Bebeği oluşturduktan sonra silikon yardımıyla yapıştırma işlemlerine geçmeniz gerekecektir.

Saç ve elbisenin giydirilmesi işlemine geçiyoruz. 22 cm olarak kullanabileceğiniz elbiseyi sıkı bir iple bebeğe bağladıktan sonra silikonla yapıştırabilirsiniz.

Kurdelenizi de bükerek elbisenin üst kısmına bağlayabilirsiniz ve arkadan yapıştırabilirsiniz.

Dantel şeritlerinizi de bebeğin orta kısmında birleştirerek kapı süsüne sabitlemeniz gerekmektedir. Bu işlem için de sıkı bir ip kullanmanız gerekiyor. Silikon yardımıyla rahatlıkla yapıştırabilirsiniz.

50 cm uzunluğunda tercih edebileceğiniz iplerle bebeğin saçını oluşturabilirsiniz. Yine silikon yardımıyla bebeğin saçlarını rahatlıkla yapıştırabilirsiniz.

Sıkı bir şekilde bağladığınız saçlarla birlikte omuz hizasında bağlamanız yeterli olacaktır. Son olarak da bebeğin kanadı yapılmalıdır.

Keçe ve silikon yardımıyla yapabileceğiniz melek kanadını inci ile kaplayabilir ve kenarlarını da keserek daha güzel bir görünüm yakalayabilirsiniz. Aynı kanattan 2 adet yapmanız gerekecektir.

Kanadın orta kısmına bebeği bırakarak ve gerekli aksesuarlarla melek kapı süsünü artık kullanabilirsiniz. En güzel ‘hoş geldin bebek kapı süsü’ olan bu ürün artık hazır hale geldi.

Diğer Modeller

Hoş geldin bebek kapı süsü modelleri arasında tercih edebileceğiniz birçok model bulunuyor. Bu modelleri de aynı yöntem ile tasarlayabilir ve çok güzel bir hediye ortaya çıkarabilirsiniz.

Diğer modeller arasında kullanabileceğiniz şato prens kapı süsü modelleri, atlı karınca prens, çiçek kız kapı süsü modelleri, küçük adam kapı süsü modelleri, baloncu kız kapı süsü modelleri ve birbirinden şirin hayvanlarla donatabileceğiniz bu modelleri tercih edebilirsiniz.

Sizlere bu konudaki tavsiyemiz ise erkek bebekler için atlı prens kapı süsü, kız çocukları için de balerinli ya da kelebekli kapı süsü modelleridir. Birbirinden güzel ve şirin olan hoş geldin bebek kapı süsü modelleriyle çok güzel tasarımlar oluşturabilirsiniz.1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (İlk oy sizden olsun)
Loading...

Yorum ekle