Bebek kapı süsleri arasında çocuklarınızın odasını çok güzel keçelerle hazırlanmış kapı süsleriyle donatabilirsiniz. Farklı renk ve modelleri kullanarak kendinize göre özelleştirebileceğiniz bu ürünler çok tatlı bir görünüm ortaya çıkaracaktır.

Modelleri

Öncelikle kız bebek kapı süsleri için gerekli malzemeler bulunuyor. Bunlar alınabilecek pembe kurdeleler, ponpon için ipler, makas ve çatal gibi kolay bulunabilen malzemelerdir.

İkiz bebek kapı süsü modelleri arasında ayrıca birçok çeşit bulunuyor. Bunlar oyuncaklı kapı süsleri, kapı süsü biblo şeklindeki ürünler, et bebekli kapı süsleri, ikizler için isimli kapı süsleri, ahşap işlemeli kapı süsleri ve yuvarlak fırfırlı kapı süsleridir.

İkiz kapı süsü modelleri günümüzde yaklaşık olarak 29 TL ile 150 TL arasında değişen fiyatlarla sunulmaktadır. Bu ürünleri hazır almak istiyorsanız bu fiyat aralıklarında rahatlıkla bulabilir ve farklı renk ve modellerini de inceleyebilirsiniz.

Kendin Yap

İkiz bebek kapı süsleri için gerekli malzemeleri sizlerle paylaşmıştık. Şimdi ise bu ürünün nasıl yapabileceğiniz hakkındaki adım adım bilgilerimize geçelim.

Malzemeleri aldıktan ve 2 adet oyuncak bebek de dilerseniz satın aldıktan sonra ilk olarak tekerlek kullanacaksanız bunun üzerine silikon sürerek işe başlayabilirsiniz.

Silikon sürdüğünüz yer kurdele ile sarılmalıdır. Bunun amacı ise tekerlek sarma işleminin tamamlanmasıdır.

Tekerlek tamamlandıktan sonra ponpon yapma işlemine geçebilirsiniz. Kullanacağınız ip, çatalın ikinci boşluğuna eklenir ve ipin uzun kalan kısmı da üstüne sarılmalıdır.

Sarma uygulamalarından sonra ipi keserek üst kısımdan bağlayıp iyice sıkmanız gerekiyor. En az 2 defa düğüm atmanız daha uygundur. Düğüm attıktan sonra çatalı çıkarabilirsiniz.

Ponpon haline gelmesi için üst kısımları makas yardımıyla düzeltebilirsiniz. Hazırladığınız bu ürüne 2 adet oyuncak bebeği ekleyebilir ya da kendi hazırladığınız oyuncak bebekleri yapıştırarak tamamlayabilirsiniz.

Ponpon şekli silikon yardımıyla tekerleğin üzerine yapıştırılır ve uygulama da sona erdirilir. Kapı süsü bittikten sonra en az 4 parmak eni uzunluğunda bir kurdele kesilir ve tekerleğin arkasına yapıştırılır. Ortaya çıkardığınız bu güzel ürünü ikizlerinizin odasına bırakabilirsiniz.

Kapı süsleri son zamanların en çok kullanılan ve yapılışı oldukça basit olan ürünlerinden biridir. İkiz bebekler için de birbirinden tatlı bu süsleri kendiniz oluşturabilir ve hediye olarak sunabilirsiniz. İnternet üzerinden de yapımına dair farklı bilgilere ulaşabilir ve hazır alacak iseniz ücret bilgilerine de tekrar ulaşabilirsiniz.1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (İlk oy sizden olsun)
Loading...

Yorum ekle