Tülden bebek kapı süsleri çok çeşitli ve renkli tasarımlarıyla dikkat çekmektedir. Oldukça kolay bir şekilde yapılabilen bu ürünler ‘hoş geldin bebek’ süsü olarak da kullanılabilmektedir. İlk olarak tüllü ponpon yapımını gerçekleştirdikten sonra bebek modelleriyle de tasarımınızı süsleyebilirsiniz.

Yapılışı

220-1İlk olarak tülden ponpon yapım işlemlerini yapmanız gerekiyor. Göz kararı olarak kurdelenizi keserek başlayabilirsiniz. Ayrıca bir daire yaparak işe başlayabilirsiniz.

Yaptığınız daireyi 2’ye katlayınız. Daha sonra bu dairenin yanlarından hafif bir şekilde keserek kurdelenizi yerleştirmeniz gerekiyor.

Eşit bir şekilde takılan kurdeleler sonrasında, elinizde olan kalın tülünüzü katlayacak ve daha sonra yaklaşık 7’şer cm olmak üzere eşit parçalara bölünüz. Hafif bir şekilde tülü germeniz daha güzel olacaktır.

Tüllerinizi daireye sardıktan sonra, kalınlığını ya da gürlüğünü kendiniz ayarlayabilirsiniz. Ne kadar çok sararsanız o kadar gür olacaktır. Daha büyük ponponlar için yuvarlak kalıbınızı da daha büyük oluşturabilirsiniz.

Tülünüzü göz kararıyla keserek daireye yerleştirme işlemlerinden sonra kullanacağınız bebek modellerini de silikon yardımıyla çerçeveye yapıştırıyorsunuz.

Bebeğinizi hazırlarken dilerseniz yüzünü de boyalı kalemlerle daha şirin bir hale getirebilirsiniz. Bebeğin saçlarını da hazırladıktan sonra artık tüllü çerçevenize yerleştirebilir ve tülden bebek kapı süsünü hazır hale getirebilirsiniz.

Bağlanması

Tülden bebekler için kapı süsü yapımından sonra ve gerekli hazırlıkların yapılmasından sonra bu kapı tüllerinin nasıl bağlandığına dair bilgiler vereceğiniz. Hazırlık ve yapılış sıralamasını yukarıda sizlere belirtmiştik.

Özellikle dairenizi bantladıktan sonra formunun bozulabileceğini unutmayın. Düzeltmek için tekrar bant kullanmadan o kısma tül bağlayacaksınız.

Dairenizin üzerini ilk olarak kurdele ile sarmanız gerekiyor. Bolca kullanım yapmanız daha estetik bir görüntü çıkaracaktır ortaya. Kurdele süslemelerinde de işinize yarayacak.

Kurdelenizi sararken üst üste bindirmeden ucu ucuna döndürmenizi öneriyoruz. Üzerine tül bağlanacağı için zaten fark edilmeyecektir.

Tülünüzü güzel bir şekilde ve uzunlamasına katlamanız gerekiyor ve baş kısmından yaklaşık 5 parmak kalınlığında 3 parça kesebilirsiniz.

Kestiğiniz bu tüllerden 1 parçasının kurdele sardığınız daireye sarın ve toplu iğne ile özenle tutturulmasını sağlayın.

Kalan 2 tülünüzü de bu dairenin üst kısmına yerleştirmeniz gerekiyor. 1 parça yeterli gelmeyeceği için 2 parça tül kesmeniz daha uygundur. Bu parçaları uzunlamasına açarak 4 kat tül üst üste gelecek şeklide iğne ile hazırlayın ve tülünüz de iple sıkıştırın.

Yine bu 2 parça tülü daireye dikebilir ve tam arkada kalacak şekilde iğne yardımıyla dikin. Çerçevenin etrafından tamamen dikme yapmanıza da bu sayede gerek duyulmaz.

Hazırladığınız 4 katlı tülün katlarını da 2 yana doğru açın ve kapı süsünün baş tarafını artık tamamlanmış bir şekilde kullanabilirsiniz.

Diğer Modeller

Tülden bebek kapı süsü modelleri oldukça çeşitlidir. Daha çok mavi ve pembe renklerde tasarlanan bu ürünlerin üzerine bebek şekeri ve oyuncaklar da ekleyerek daha güzel bir görünüme ulaşabilirsiniz.

Son zamanlarda daha çok halka şeklinde ve at nalı biçimindeki tülden bebek kapı süsü oldukça tavsiye ediliyor. Bu modellerin tamamının yapılış şekli de birbiriyle aynıdır. Hem pratik hem de güzel olan bu tasarımlar ile çok güzel bir hediye sunabilirsiniz.1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (İlk oy sizden olsun)
Loading...

Yorum ekle