Kanatlı kapı süsleri arasında günümüzde en çok tercih edilenlerden biri de melek kanatlı kapı süsleridir. Oldukça şirin ve tatlı duran bu ürünleri kendiniz rahat bir şekilde evinizde yapabilir ve kapılarınızı süsleyebilirsiniz.

Yapılışı

Kapı süsleri genel olarak yılbaşı yaklaştığı zamanlarda ev dekorasyonlarında kullanılır. Bunlara örnek olarak kapı çelengini söyleyebiliriz. Bu ürünlerin yapılışı da oldukça kolay olarak tasarlanmaktadır. Malzemeler ise süngerler, oyuncaklar, mukavva ve renkli ipler olmaktadır. Tüm kapı süsü çeşitlerinin yapılışı hemen hemen aynıdır. Kullanılan malzeme ve daha güzel bir görsel hazırlanmak için sizlere melekli kapı süsünün yapılığından bahsedeceğiz. Elbette bu şirin ürünlerinin hangi malzemeler ile hazırlandığını da bilmeniz gerekecek.

Öncelikle bebek içi elyaf dolgulu olan kendinizin hazırlaması gerekiyor. Bu bebeğin tasarımı yine tamamen kişisel tercihlerinize göre şekillenmektedir.

Bebek ya da meleğin elbisesini pembe renklerle donatabilirsiniz. Daha çok incilerden yararlanabilir ya da pembe saten kumaş kullanabilirsiniz.

Bebeğin eline tercihinize göre çiçek demeti bırakabilirsiniz. Bu çiçeğin çeşidi de yine sizlerin tercihine göre şekillenebilir.

Meleğin dudak ve gözlerini ip ile işleyerek daha güzel bir görünüm katabilişiniz. Saçlarını da yün ile oluşturarak örebilirsiniz.

Diktiğiniz meleğin başına taç yerleştirme işlemlerini de tamamladıktan sonra, tarzınıza göre bir küpe de kondurabilirsiniz. Bu küpeleri inciler ile dikebilirsiniz. Farklılık açısından meleğin yanaklarına allık sürebilirsiniz.

Melek kanadı şeklinde kestiğiniz pembe kalın keçelerin üzerine bebeğinizi sabitleyin. Yıldız ve inciler ile çok güzel bir görünüm yakalayabilirsiniz.

Melek kanadı bittikten sonra kenarlarını da zikzak şeklinde makas ile kesebilir ve daha hareketli bir görünüm oluşturabilirsiniz. Melek kanatlarını dilediğiniz birçok süslemede de rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Kanatların dik olmasını sağlamak için orta bölgesine bir tahta ya da tel parçası ekleyebilirsiniz. Aşağı ya da yukarı olarak oluşturulması kişisel tercihinize göre değişecektir.

İsim kullanacaksanız sim yardımıyla daha gösterişli bir tercih yapabilirsiniz. Bu şekilde hazırlayacağınız kanatlı melek kapı süsünüz de kullanıma artık hazır.

Hazırladığınız bu ürünü artık dilediğiniz kapıda süs olarak kullanabilirsiniz. El emeği vererek oluşturduğunuz kanatlı melek kapı süsleri çok güzel ve emek verilerek hazırlanıyor. Sizler de bu sayede yaratıcı gücünüzü geliştirebilir ve sevdiklerinize de armağan edebilirsiniz. Kapı süsleri günümüzün en çok tercih edilen ürünlerinden biri olarak özellikle de birçok bayanın maharetli elleriyle birlikte şekillenmeye devam etmektedir.1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (İlk oy sizden olsun)
Loading...

Yorum ekle