Kapı süsü yapmak ile ilgili internet üzerinden birçok video da mevcuttur. Bu yazımızda sizlere uygulamalı olarak isimli kapı süslerinin nasıl yapılabildiğini anlatacağız. Sizler de evinizde kişisel tarzınıza uygun olarak isimli kapı süsü yapabilir ve kullanabilirsiniz.

Kapı süsleri bir ev dekorasyon süslemelerinin en güzel ve tatlı yanlarıdır. Bu süsler genel olarak dış kapı süsleri, bebek odası kapı süsleri ve hastane odası kapı süsleri olarak yapılabilir. Çok güzel ve doğal bir görünüme sahip yaprak ve çiçeklerle kaplanacak bir kapı süsüne ek olarak bazı kumaşları da eklediğinizde ortaya çok güzel bir görünüm çıkacaktır.

İsimli Kapı Süsü Modelleri

Kapı süsü tasarımcıları tarafından yıldızlı keçe isimlik olarak adlandırılan isimli kapı süsü modelleri günümüzde oldukça kullanılmaktadır. Rengârenk yıldızlar kullanarak bu modeli sizler de evinizde kullanabilirsiniz.

zeynep

Kişiye özel isimli kapı süsleri de günümüzde tercih edilmektedir. Hediyelik olarak da armağan edebileceğiniz bu süsler daha çok keçe yardımıyla yapılıyor.

Giriş kapınızda ‘Hoşgeldiniz’ yazılı kapı süsleri de oldukça kullanılabilir. Yapay çiçekler kullanarak tasarlayabileceğiniz bu ürünler yaşam alanlarınıza çok güzel bir görünüm katacaktır.

Kumaşlar ya da süslü kâğıtlardan yapılan kapı süslerini de tavsiye ediyoruz. Bu modeller kapılarınıza daha estetik bir görünüm kazandıracaktır. El emeği olan bu ürünler ile evinizde farklı bir tarz yaratabilirsiniz.

Kendin Yap

İlk yapacağınız şey bilgisayar üzerinden yazıcı vasıtasıyla kullanacağınız isimlerin harflerini çıkarmak olacaktır. Yazı tipini kişisel zevkinize göre tercih edebilirsiniz. Ayrıca yazı puntosu olarak da 300 yapmanız uygun olacaktır.

Harfleri tek tek kestikten sonra kapı süsü harfleri olarak kullanacağınız için bir kalıp şeklinde oluşturmanız gerekecektir.

Kestiğiniz harfleri bir keçenin üzerine koyup, kurşun kalem yardımıyla dikkatlice kesiniz.

Tek bir harf için genel olarak 11×11 cm boyutu tercih edilir ve 2 adet keçe kesmeniz yeterlidir. Bu keçelerden birini çerçeve yapıyor gibi kenar bölgelerinden 1’er cm bırakarak makasla kesiniz.

Yapacağınız bu ayırma işleminden sonra pamuklu bir kumaşı da 11×11 boyutunda kesiniz. Daha sonra harfi bu keçeye dikebilmek için basit bir yapıştırıcı kullanmanız yeterlidir.

Düzgün bir dikim yapabilmek adına kumaşlarda yapılan iğneleme uygulaması yerine keçelerde yapıştırma yöntemini kullanmanız gerekir.

Keçe harfleri kumaşlara yapıştırıldıktan sonra da düz dikiş kullanarak harfin etrafından geçmeniz yeterlidir. Bu sayede artık isimli kapı süsünüz kullanıma hazır hale gelecektir.

Bebeklere Uygun İsimli Kapı Süsü Modelleri

Bebeklere uygun olarak hazırlanan kapı süsleri oldukça çeşitlidir. Şimdi sizlere önereceğimiz modelleri kullanarak ya da sipariş ederek bebek odalarınız için kullanabilirsiniz.

Özel tasarım ürünlerinden olan prenses kapı süsleri, ikiz bebek kapı süsleri, kuzulu kapı süsleri ve çizgi film karakterlerinden oluşan kapı süsleri son zamanların en çok tavsiye edilen süslemelerindendir. Bunların yanında atlı prens kapı süsleri ve romantik kuşlu kapı süsü modellerini tercih edebilirsiniz.

Bebeklere uygun isimli kapı süsü modelleri günümüzde 40 TL ile 120 TL arasında değişen fiyatlarla sunulmaktadır. Bebeğiniz için tasarlanan bu kapı süslerini kullanabilir ve özenli bir şekilde kendiniz de yapabilirsiniz.1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (İlk oy sizden olsun)
Loading...

Yorum ekle