Kapı barfiksini dilediğiniz kapıya boyutlarına uygun aldığınız sürece kolayca montaj edebilirsiniz. İlk olarak şunu söyleyelim kapı barfikslerinde her türlü hareketi yapmanız mümkündür.

Montaj işlemleri

Eğer birçok tarzda hareket yapacaksanız kapı barfiksini duvara iyi monte işlemi yapmanız gerekir. Salınımlı hareketler yapacaksanız, alete başka şeyler asacaksanız ve kapı üzerinde uzun süre asılı kalacaksınız barı duvara çok iyi sabitlemeniz gerekmektedir. Bu nedenle kapı barfiksinin yanında gelen vida ve plastikleri kullanarak sağlam bir monte işlemi yapabilirsiniz. Eğer daha da sağlam monte işlemi yapmak istiyorsanız bu vidaların yanında ekstra olarak dübeller kullanabilirsiniz.

İkinci aşamada barfiksinizin dönüş yönünü iyi hesap edin. Barfiksler dönerek monte edildiği için sizlerde barfikslerinizi kendi dönüş yolunuza göre monte edin size büyük avantajlar sağlamaktadır. Dönerek çektiğiniz barfiksler sonucunda barınızda dönme meydana gelir bu yüzden dönüş yolunu iyi ayarlayın ki barfiksiniz o kadar sağlam olsun.

Fakat bu işlemi yaparken çok aşırıya kaçmayın. Bu seferde barfiks barınız aşırı şekilde duvara monte edilir ve alet sökülürken kullanılmaz hale gelebilir. Barfiksleriniz kolay monte işlemine sahip olduğu için sık sık sökülüp başka yerlere takabilirsiniz. Bu nedenle bazen barfikslerinizi sökerken duvardaki boyalara zarar verebilirsiniz. Bu nedenle barfikslerinizin uç kısmına naylon sararsanız böyle durumlarla karşılaşmazsınız.

Tüm bu işlemler sonunda barfiksiniz artık hazır rahatça kullanabilirsiniz. Ayrıca kolay sökülme özelliğine sahip bu barfiksleri rahatça sökerek başka yerlere monte edebilirsiniz. Ayrıca kapı barfiks modellerine göre bu barfiksler sayesinde farklı spor hareketleri de yapabilirsiniz.

Spor yapmanın tadına varın

Günümüzde birçok kişi karın kaslarına sahip olmak ister. Hatta bunun için birçok kişi spor salonlarına gider ve hatta evine büyük aletler alır. Fakat unuttuğumuz bir şey var ki karın kasları kolayca forma girebilen kaslardır. Yani bunun karın kaslarımızı çıkarmak için evde kendi kendimize çalışmamız mümkündür.

Yalnız bu evrede yediklerimize dikkat etmeliyiz. Çünkü aynı zamanda karın bölgemiz en kolay yağlanan bölümdür.

Bunun için karbonhidratlı ve yağlı besinleri hayatımızdan çıkarıp bol proteinli besinleri hayatımıza sokmalıyız. Protein sayesinde yağlar çabucak erimekte ve direk olarak kasa dönüşmektedir.

Bu nedenle düzenli olarak ve bol bol protein kaynaklı besin yiyerek spora avantaj sağlamalıyız. Bu sporu evde kendi başımıza kolayca yapabiliriz. Mucize ürün olan kapı barfiksleri yardımı ile her türlü spor hareketini yapmamız mümkündür. Kapı barfiksleri sayesinde kol, ayak, omuz ve karın kasları aynı anda çalışmaktadır. Kurulumu gayet kolay olan bu ürünlerden sizlerde evlerinize birer tane alarak rahatça spor yapabilirsiniz. Bu ürünler kolay montaj seçeneği ve sürekli sökülebilmemizi ile oldukça tercih edilir.

Evde kolayca kas yapımı

Eğer evde kas yapmak istiyorsanız yapmanız gereken 2 adım vardır. İlki bir kapı barfiksi siparişi vererek az önce anlattığımız gibi kapı barfiksinizi monte etmelisiniz. İkinci adım ise düzenli bir spor programı çıkarmaktır. Spora başladığımız belli bir antrenman programına göre sporumuzu yaparız. Bunlarda bir hareketin tekrarından oluşur. Yapılan bu hareketler setler halinde tekrarlanır.

Yani bir Squad hareketi yapacaksak bunu 10 tekrar olmak üzere 3 set halinde yaparız. Peki bu setler arasında dinlenmek var mıdır ve süresi ne kadardır. Setler arasında dinlenmek genellikle spora yeni başlayanlar için çok uygundur. Çünkü ham bir vücudun bir anda dakikalarca bir hareketi yapması zordur. Setler arasında dinlenmek kişiden kişiye değişir.

Kişinin ne kadardır spor yaptığı bu konuda çok önemlidir. Ayrıca setler arasında dinlenmek yapılan egzersize ve istenilen vücut tipine göre değişir. Bunun nedeni yapılan her bir harekette, Eğer setler arasında ki dinlenme süresini kısa tutar ve harekete tekrar devam edersek yağ yakım hızını hızlandırmış oluruz. Böylece daha hızlı kas yapımı meydana gelir.

Рayatınıza katkısı

Kapı barfiksleri ile her türlü hareketi kolayca yapabiliriz. Evlerimizde kapılarımızın üstüne kolayca monte edebildiğimiz barfiksler ile spor salonlarında yapabileceğiniz bütün hareketleri yapabilirsiniz. Kolayca sökülen bu barfiksleri yerde de rahatça kullanabilirsiniz.

Evden spor yapmanın zor olduğu söylenir. Bu nedenle spor salonlara gidilmesinin gerektiğini ve düzenli spor yapılmasını söylenir. Ancak son zaman teknolojisi düşünülerek üretilen kapı barfiksleri tüm bu teorileri geride bırakmıştır. Oldukça uygun fiyatlarla elde edebileceğiniz kapı barfiksleri sayesinde sizlerde rahatça spor yapabilirsiniz. Kapıların üst bölgesine kısa zamanda ve kolaylıkla montaj edilen bu ürün sayesinde artık evinizde bütün hareketleri kolayca yapabilirsiniz.

Evleriniz de yer kaplamayan bu ürünler sayesinde daha düzgün vücuda sahip olmak artık çok da zor değil. Kapıların üstünde barfiks olarak kullandığınız bu ürünü ayrıca sökerek yerde de spor yapabilirsiniz. Mekik hareketlerini kimseden destek almadan kendi başınıza yapabilirsiniz. Özellikle karın, kol ve omuz kaslarını çalıştıran bu kapı barfiksleri ile bütün hareketleri rahatlıkla yapabilirsiniz. Sizlerde bu ürünlere kolaylıkla sahip olun ve evde spor yapmanın zevkini yaşayın.1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (2 votes, average: 1,00 out of 5)
Loading...

Yorum ekle