Bazı şeyleri tercih etmemizden dolayı yaşayabilceğimiz sıkıntılar her zaman için mümkündür. evimize alacağımız bir ürünün gereken randımanı vermemesi ve ya istenildiği şekilde kullanılmaması bunlardan sadece birkaç örenektir.

Tercihlerimiz ve sonuçları

Bu yüzden bir ürün alırken büyük ya da küçük üzerinde biraz durup düşünmek ve araştırma yapmak gerekmektedir. Bu şekilde sonradan oluşabilecel sorunların önüne geçebiliriz. Doğru seçimleri ancak doğru bilgiye ulaştığımızda elde edbiliriz. Bu açıdan özellikle evimiz için birşeyler alacaksak oldukça dikkatli olmamız gerekmektedir. Amerikan panel kapıların modellerini, çeşitlerini, özellikleri ve fiyatlarını uzun uzadıya araştırmaktda fayda vardır.

Bu tip sürekli kullanım gerektiren ortamların göz önünde olmasından dolayı yanlış seçinler yapmamak adına biraz dikkatli olmalıyız. Seçimlerimizin yanlış olması hem zaman kaybı yaratır hemde maddi külfete neden olacaktır. Amerikan panel kapı özellikli ve kullanımı çok olacak bir ürün almak içinde aynı gayreti göstermemiz gerekmektedir. Artık internetten bir çok yeri gezmeden istediğiniz bilgilere ulaşabilmeniz mümkün.

Bu açıdan eskisine göre işiniz hem kolay hemde zor. Zorluğunu çok fazla marka ve modelin farklı fiyatlar ile karşınıza çıkacak olacağıdır. Bu açıdan biraz gayretli olmanız ev doğry seçimi yapabilmek adına sabırlı araştırmalardan geçmeniz gerekiyor.

Milano, Camlı Efes ve Perge modellerin teknik özellikleri

Bu araştırma işlemleri evimize alacağımız Amerikan panel kapılarıda kapsar. Alacağımız modelin evimize uyup uymayacağı, renklerinin saptanması, kalitesi ve fiyatı gibi çeşitli konularda yapacağımız araştırmalar ile daha sağlıklı bir ürün alarak uzun yıllar boyunca sıkıntısız olarak kullanabiliriz.

Modelleri oldukça fazla olan Amerikan kapıların en fazla tercih edilenleri ve özellikleri şu şekildedir. Yüksekliği standart eni ise değişebilen Milano modeli yüzeyi kiraz ve profili fugadır. Kalınlığı ise 3,2 mm dir. Daha çok iç mekan ortamlarda uygulanmaktadır. Bunun yanında tasarımı ile en fazla tercih edilen kapı modelidir.

Bir diğer Amerikan panel kapı modesli ise Efes camlı modelidir. Evimizin içinde özellikle salon ve oturma odalarında oldukça fazla tercih edilen bu model üç camlı parçalı şekildedir. İç mekana göre renklendirilebilsede daha çok krem renginde satılmaktadır. Amerikan panel kapılardan en çok tercih edilen bir başka model ise Perge Camlı modelidir. Tek cam kullanılan ürün, oturma odası, çalışma odası ve salon gibi bölümlerde evimize ve iş yerlerimize şıklık katmak üzere planlanmıştır. Yine amerikan panel kapı perge camlı modelinde farklı renk seçenekli bulunmaktadır.

Yaklaşık fiyatları

Özellikleri, sağlamlıklarının yanında uygun fiyatları ilde dikkat çeken Amerikan panel kapılar bu yüzden son dönemde oldukça moda olmuşlardır. Kullanıcılara hem estetik anlamda hemde ekonomi anlamında ciddi kazançlar sağlamaktadırlar.

Amerikan kapı fiyatları imalatında kullanılan ürünler baz alındığında her üründe olduğu gibi farklılar göstermektedir. Kullanılan malzeme ve işçilik esas alındığı için özellikle en iyi mal ile en kötü kapı arasında farklılar haliyle oluşmakta. Ama piyasa geneline baktınızda ortalama fiyatlar zaten kendini gösteriyor. Ortalama bir fiyat vermek istersek 100- 250 TL arasında ürünün satıldığı yer, kalitesi, markası ve modeline göre değişiklikler göstermektedir. Bu değişkenlikler ürün kalitesinde farklılaşmalardan kaynaklanmaktadır. Uzun yıllar kullanmak adına alacağınız bir Amerikan panel kapı ortalama fiyatlara baktığınızda 150 TL’nin üzerinde olması makul görünmekte.

Montaj genelde uygun fiyatlara dahil değilken yüksek fiyatlarda dahil oluyor. Yani uygun bir ürün alıp montajına da para vermektense ortalama bir ürün almak daha mantıklı bu durumda. İkinci el satışlarıda mevcut olan Amerikan panel kapıların ikinci el fiyatları ise 75-80 TL civarında, ancak bunlara ne kadar güvenebilirsiniz onu bilmiyoruz. Yani içiniz alıp uzun süre kullanma şansınız olmaz diye düşünmekteyiz.

Moda olan renkler

Amerikan panel kapılar çok çeşitlilik göstermiş olsalarda, beğenilen modelli ve renkleri açısından bakıldığında birkaç özellikleri ortaya çıkıyor. Evlerimizin dış mekanları için tasarlanmış daire kapıları genellikle ceviz, kiraz gibi daha koyu ahşap renklerinin tercih edildiğini görmekteyiz. Bu tercihin sebebi belki temizlik için olabilir. Ancak beyaz gibi iddialı dış kapı renklerde bazı dikkat çekici evlere değer katmak için kullanılmakta. Oda, salon ve mutfak gibi iç mekanlarda genellikle açık renkler tercih edilmekte. Evlerde ki aydınlığın kaybolmaması için açık krem, beyaz ve bej tonları kullanılıyor.

Yinede koyu tonlarda Amerikan panel kapı tercihide hemen hemen yaklaşık olarak açık renkler kadar var. Eşyalar ile zır kombinasyonlar için bu tip uygulamalarda panel iç mekan koyu renk kapılar işe yarıyabiliyor. Aldığınız ürünlerin evinize uyum sağlayıp sağlamayacağına ilişikin ön fikir için showroomlarda uygulamalı olarak renkleri ve modelleri görmeniz, kullanım detaylarını öğrenmenizde yarar var. Genellikle çok tercih edilen model ve renkleri tercih etmelisiniz. Çünkü bunlar denenmiş referanslı ürünlerden oluşmaktadır. Kimsede olmayan özel bir renk ve model kullanmak istiyorsanız Amerikan panel kapı imalatçıları ile görüşerek farklı renklerde özel imalatlar talep edebilirisiniz.

Müşteri beklentileri nedir?

Hepimiz ne istediğimizi bilir ve bu düzlemde seçimlerimize karar vermeye çalışırız. Bu konuda beklentilerimizin karşılanmasını sağlayan ürün aradığımız üründür. Bir Amerikan kapıdan beklentimizde sağlamlığı, şıklığı ve kullanışlı olmasıdır.

Bu ve başka beklentilerin en iyi şekilde ve makul fiyatlar ile karşılandığı ürünler kullanıcılar tarafından en fazla tercih edilen ürünler olacaktır. Ve tüketici beklentilerini bilen ya da tahmin eden firmalarda diğer rakiplerine göre her zaman bir adım önde olacaktır. Amerikan kapı fiyatlarını inceleyen müşteriler çok ucuz olan kapıların bekledikleri faydayı sağlamayacaklarının artık farkındalar. Tüm sektörler için bu geçerlidir. Kaliteli ürün üreten firmalar artık bu tip konularda şanslılar.

Eskiden tüketiciler daha az bilince sahip olduklarından dolayı her türlü ürünü alabiliyorlardı. Bu bakımdan artık tüketicilerinde bilgilenmesi ve tecribeye sahip olması firmaları bir üst basamağa doğru itmiştir. Bulundukları yerde ürünlerinin gelişmeyeceğini ve beklentileri tahmin edemeyeceklerinin ön görüsü içinde olan yenilikçi üreticiler Amerikan kapı sektöründe her zaman araştırma ve tüketicilerinin taleplerini öğrenme yoluna gitmişlerdir. Gelen bilgiler ve raporlar sonucunda onların taleplerini en iyi şekilde karşılayabilmek adına, kendilerini, ürünlerini ve üretim teknolojilerini geliştirmişlerdir.

Amerikan kapı alırken nelere dikkat ediliyor

Özel bir malzeme seçimi söz konusu ile özen göstermemiz gerekir. Amerikan kapılarda bize göre özel ürünlerdir. Sık kullandığımız ve görsel olarak evimizde önemli yer tutarlar. Bu yüzden Amerikan kapı alırken bir çok etkeni göz önünde tutmamız gerekmektedir. Firmaların tüketicilere sundukarı alternatiflerin fazla olmasından kaynaklanan davranışsal karmaşa maalesef bazen yanlış kararlar alınmasına da neden oluyor. Her ne kadar günümüzün tüketicileri daha bilinçli olsalarda reklam kozunu kullanan üreticiler yanılsamalara neden olabilmekteler. Beklentiler bazen çok basitken sunulan ürün ile ilgili tanıtımlar öylesine abartılıyor ki, tüketici aradığı ürünün o olduğunu düşünüyor.

Burada gerçekten dikkat edilmelsi gereken konu Amerikan kapının yapacağı işlevler ve kullanım alanları baz alınarak sistemsel olarak beklentilerin karşılanmasını sağlaması olacaktır. Bu açıdan baktığınızda estetik görünüm, pratik kullanım, sağlamlık ön plana çıkmaktadır. Müşterilerde en çok bunları baz alıyorlar. İkinci planda ise verilen satış sonrası hizmetler. Yani montaj, demontaj, teknik servis ve çilingir gibi hizmetler daha lat önceliklerde yer almakta. Ama her ikisinide barındırabilen firmalar tabili rakipleri ile kıyaslandığında daha ön plana çıkmaktadır.

Fiyat konusu ise müşteri için üçüncü etken. Ancak bu bazı azınlık guruplar için aynı değildir. Çoğunlukta müşteriler alacakları bir Amerikan kapı fiyatı konusunu daha arka planda tutup, ön plana alacakları verim ve randımanı alıyorlar. Bu açıdan firmaların bir kısmı fiyat ile bir kısmı ise kalite ve diğer beklentileri karşılamak adına piyasada var oluyorlar.1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (2 votes, average: 3,00 out of 5)
Loading...

Yorum ekle