Uzun yıllar doğanın bir parçası olan alüminyum kapılarda olan kullanımı ile de karşımıza çıkıyor. Güvenlikli olması kadar kaliteli kapıların da oluşmasına olanak sağlayan alüminyum doğrama ile yapılan kapılar son zamanlarda tercih edilen kapılar arasında.

Kullanım alanları

Alüminyum dış kapıÖzellikle evlerde ısı yalıtımını arttırmak amaçlı olarak hızla PVC ye dönüş yaşanırken, işyerlerinde hem ısı yalıtımlı ve hem de estetik açıdan meydan okurcasına alüminyum sistemler çoğalıyor.

Alüminyum doğrama ile işlemden geçerek kapılara aktarılan bu sistemler ısı yalıtımı konusundan oldukça başarılı.

Alüminyum demir ve çelik grubu elementleri sınıfından olduğu için ısıyı iletmesi oldukça kolaydır. Bu yüzden kapıların üzerine kaplama yapıldığı zaman genellikle dairelerde tercih edilmekte.

Alüminyum kapıların en büyük avantajı %100 geri dönüştürülebilir yapıda olmalarıdır. Hem doğaya katkı hem de bütçeye katkı amacı ile böyle olması kullanıcı tarafından oldukça ilgi görmesini sağlamaktadır.

Oldukça dayanıklı ve güçlü bir malzeme olduğu için özellikle bina giriş kapılarında kullanılırlar.

Alüminyum kapıAlüminyum kapı sistemleri birçok çeşit renk imkânıyla ve ahşap görünümlü modelleri ile de dikkat çekici bir çeşittir ve her zevke uygundur.

Alüminyum kapı almadan önce dikkat edilmesi gereken en önemli nokta kapıyı nerede kullanacağınızdır. Geniş alanlarda kullanılması tahrip derecesini arttıracağı için tavsiye edilmez.

Uygun fiyat ve model seçimi

Eğer alüminyum kapı firmaları hakkında kararsız kalırsanız fiyatlar size yardımcı olabilir. Çünkü alüminyum fiyatları aynıdır sadece işçiliğe para verilir.

Bu da demek oluyor ki alacağınız ürünün pahalı olması düzgün bir işçilik ile çalışılmış olduğunun göstergesidir.

Kapının boyutuna göre fiyatlar değişse bile ortama fiyatlar 500 TL civarındadır.

İş yerlerinde kullanılacak ise boyuta göre fiyat artsa bile oldukça kaliteli bir yalıtım sağlanır.

FİRMA MODEL FİYAT ÖZELLİK
Maki ahşap Tek kanatlı alüminyum kapı 600 TL – 4.500 TL Camlı ve tek kanatlı, paralel sürme
Motif Cephe Çift kanatlı alüminyum kapı 550 TL – 7.000 TL İşlenmesi kolay kapı, katlanır sürme
İso Alüminyum Camsız alüminyum kapı 600 TL – 8.000 TL İç mekân kapılarda işlemeli kapı

Bina giriş modelleri

Alüminyum bina kapısıBinaların girişinde kullanılan malzeme diğer kapılara göre daha önemlidir. Hem görünüm açısından modern bir görüntü sergiler hem de binayı her şeye karşı korur.

Özellikle iş yerleri ve büyük şirketler için kullanılacak bir kapı alüminyum tercih edilmelidir. Büyük bir binayı ısıtmak için oldukça yardımcı olacaktır.

Modern bir görüntü isteyenler camlı alüminyum kapıları tercih etmelidir. Hem şık duracak hem de korunmanızı sağlayacaktır.

Tek kanatlı kapılar daha güvenli kapılar olsa bile genellikle yoğun kullanımı olan alanlarda çift kanatlı seçenekler kullanılmalıdır.

Doğrama kapı hakkında

Alüminyum Doğrama kapıAlüminyum doğada bulunan hali ile kullanılmaz. Sanayi gibi alanlarda belli işlemlerden geçilerek doğranır ve kolay şekil alabilmesi için maden yumuşatılır. Bu işleme alüminyum doğrama denir.

  • Isı yalıtımlı alüminyum doğramalar
  • Standart alüminyum doğramalar
  • Ofis bölme sistemleri

Isı yalıtımlı alüminyum doğramalar oldukça güvenilir ve korumacı sistemlerdir. Isı yalıtımını sağlamak amacı ile diğer malzemeler ile doldurulurlar. Böylece kapılar tam donanımlı bir hal alırlar. Fiyatları da 1000 TL ve 7500 TL arasındadır.

Standart alüminyum doğramalar ise daha uygun fiyatlardadır 600 TL ve 5000 TL civarında olabilirler.

Ofis bölme sistemleri çok geniş alanlarda olduğu için fiyatlar biraz yüksek olur. 1500 TL ve 8000 TL fiyatları arasındadır.1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (İlk oy sizden olsun)
Loading...

Yorum ekle