Kapılar güvenliğimizi sağlamak dışında ısı ve ses yalıtımını da sağlayan yapılardır. Bu yüzden kaliteli bir ürün bulmak bütçemize yarar sağlayabilmektedir.

İç kapı çeşitleri

Oda kapılarıİç kapılar evlerde sadece odaların ayrılmasını sağlamaz. Aynı zamanda odaların ısı yalıtımı, ses geçirmeme gibi durumlarını da sağlaması gerekir.

İç kapılar istenilen her malzemeden üretilebilirler. Ancak en yaygın kullanılan iç kapı modelleri ahşap kapı, Amerikan kapı, akordeon kapıdır.

Isınması zor olan odalarda kullanılacak kapılar daha kaliteli malzemelerden olmalıdır. Bunların başında hermetik kapılardır. Ancak evlerde kullanılması fazla yaygın değildir.

Kapıların hava geçirmemesi için de kullanılan bazı ürünler vardır, bu ürünler kapılara oldukça iyi monta edildiği için havanın geçmesini engelleyebiliyorlar.

Yine de onun yerine kapıların kaliteli olmasına dikkat etmek gerekiyor. Özellikle soğuk kalması gereken odalarda (ameliyathane, morg, buzhane, et saklanan alanlar vs.) kullanılan kapı sistemlerinin üst düzeyde olması gerekmektedir.

Giyinme odaları hem ısı yalıtımını korurken hem de saydamlık açısından az olmalıdır. Bu yüzden bu tür kapılarda cam kullanılmaz. Şık olması için buzlu cam tercih edilebilir.

Daha modern bir görüntü isteniyor ise akordeon kapılar oldukça hoş durabilir. Ancak yalıtım konusundan fazla etkili olmayabiliyorlar. Bu yüzden çift kanatlı daha modern bir kapı türü tercih edilmelidir.

Yaklaşık fiyat ve modelleri

oda kapılarıİşyerleri ve gerekli olan yerlerde soğuk oda kapıları en çok tercih edilmesi gereken sistemlerdir. Bu kapıların sürgülü, enerji tasarruflu, çelik ve alüminyum kaplama şeklinde olabilmektedir.

Soğuk oda kapıları almak istiyorsanız soğutma sistemleri hakkında uzman olan firmalardan alışveriş yapmanız gerekmektedir.

Hsk yapı soğutma sistemleri konusunda uzman bir firmadır. Fiyatları da oldukça makuldür.

Eğer odanın hava ile girişini tam olarak kesip, kalıtım konusundan başarılı bir kapı ihtiyacınız var ise İnova yapı sizin için en iyisini düşünen, iç kasalarını dahi PVC ile yapan kapıdır.

Yapı dekoratif her türlü kapı modelini yapan bir firmadır. Fiyatları da bütçeyi kasmayacak derecede uygundur. Ancak daha çok panel ve çelik kapılar üzerinde çalışır. Soğuk oda kapısı tasarlamaz.

FİRMA MODEL FİYAT ÖZELLİK
Hsk soğutma Sürgülü soğuk oda kapısı 750 TL – 5000 TL Enerji tasarruflu kapı
İnova yapı Hava muhafaza oda kapıları 1000 TL – 8000 TL Dış kasa özel PVC, iç kasa alüminyumdur.
Yapı dekoratif Giyinme odaları 900 TL – 6000 TL Çarpma, menteşeli kapı

Kampanyalı kapılar

Hava muhafaza amacı ile kullanılan kapıların fiyatları bazen fazla geldiği için firmalar çoğu zaman kampanya yapabilmektedirler.

Özellikle bazı firmalar yılsonuna doğru fiyatları oldukça düşürmekte. Bu firmaların başında Profdoor kapı sistemleri geliyor. Kapıların korunması için de ürünler tasarladığı için tercih edilmektedir.

İnternet üzerinden kampanyaları takip edebilirsiniz. Bu bir seçenek olsa bile firmalar ile iletişime geçerek kampanyaları öğrenebilirsiniz.

FİRMA MODEL FİYAT KAMPANYA
eRGÖK YAPI Geçişli kapı 999 TL PVC kaplamalı soğuk oda muhafaza kapısı
İzotoryum yapı Atmosfer kontrollü 1500 TL 5 yıl garantili, hava geçirmeyen kapı
Profdoor Soğuk oda paneli 250 TL Poliüretan enjekte edilmiş kilitli panel

Oda kapı ölçüleri

Kapı ölçüleriOda kapıları standart ölçülerde olmaktadır. Ancak kullanılacak alana göre farklılık gösterebilir hatta istenilene göre özel yapımda olabilmektedir.

Geçişli kapılarda boyutlar 250 x 300 cm kadardır.

Atmosfer kontrollü kapılarda ölçüler 200×250 cm standart ölçülerdir.

Çift kanatlı kapılarda standart boyutlar ise 200×250 cm boyutundadır.

Sürgülü soğuk hava kapılarında ise standart boyutlar 250 x 300 cm kadardır.

Kapılarda gözetleme amacı ile oval pencereler bulunmaktadır. Bu camlarda hava geçirmez yapıdadır. Bunların boyutları da 350mmx400mm çapında olmaktadır.1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (İlk oy sizden olsun)
Loading...

Yorum ekle