Son zamanların en favori yapıları olan Fransız balkonlar büyük kapılar ile kapanmaktadır. Böylece daha hoş bir görüntü ile evlerimiz güzelleşmektedir.

Fransız kapı özellikleri

Fransız kapıFransız balkonlu yapılar son zamanlarda herkes tarafından kullanılmakta ve oldukça beğenilen yapılar oluşturmaktadır.

Fransız balkonlar büyük kapılardan oluşurlar ve camla birleşirler. Hemen hemen her binada bu tür yapılara rastlanmaktadır.

Fransız balkonlar genellikle PVC ile kaplanır. Yalıtım açısından oldukça sağlam ürünler oldukları için geniş cam ve kapı boşluklarından hava geçirmesini engellerler.

Ahşap ile kaplanan kapılar da sağlamdır ancak Fransız balkonlarda fazla tercih edilmezler. Çünkü kapının boyutu arttıkça cam da büyüyeceği için yalıtım her seferinde azalmaktadır.

Fransız camlar genellikle camlı konstrüksiyonlar ile oluşturuldukları için mekânlara ferahlık ve aydınlık vermektedirler.

Yemek odalarında dahi iç mekânlarda oldukça hoş görüntü sergiledikleri için sık kullanılan alanlarda biraz daha korumacı olmak zorundadırlar.

Genellikle tek kapı olsalar bile büyük evlerde çift kanatlı kapılarda tercih edilmektedir. Özellikle de camlı olanlar kullanılmaktadır.

Modelleri ve fiyatları

Fransız dış kapıFransız balkonların en önem verilmesi gereken yerleri kapılarıdır. Güvenliği sağlamak amacı ile kapılar yapılsa bile hoş durması da gerekmektedir.

Fransız kapılar hemen hemen her firma tarafından üretilmektedir. Ancak evin boyutuna göre bir kapı takılması gerekir ki yalıtım tam olarak sağlansın.

Her firma Fransız kapı üretebilse bile önemli olan ne tür malzemeler kullandığıdır. Malzeme ne denli iyi olursa yalıtım o denli iyi olacaktır.

Firma seçiminizi yaparken ilk olarak kullandıkları malzemeye bakmanız gerekmektedir. Ancak özellikle ahşap modeller her yapıya uyum sağlamazlar.

MDF kapılar her boyutta rahatlıkla üretilebilir ve hemen hemen her yapıya oldukça uygundur.

Entry Doors firması her türden Fransız kapı yapabilen bir kuruluştur. Fiyatları da oldukça makuldür. İthalat ve ihracat yapan firma diğer kapı firmalarına da ürünlerini sunarak satışlarını arttırmıştır.

FİRMA MODEL FİYAT ÖZELLİK
KURAL KAPI OTOMASYON Camlı Fransız kapı 2.000 TL – 9.000 TL Çift cam ile destekli kapılar
İSTANBUL KAPI Sürgülü kapı 2.500 TL – 15.000 TL Ahşap sürgülü kapı
ENTRY DOORS Kabine iç Fransız kapı 1.500 TL – 10.000 TL MDF kapı, çıtalı cam

 1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (2 votes, average: 1,50 out of 5)
Loading...

Yorum ekle