Kapı üretiminde kullanılan ağaçlar kapıların kalitesini göstermektedirler. Masif kapılar da özel ağaçlardan yapılan kaliteli kapılardır.

Masif kapılar

masif kapılarMasif kapılar kaliteyi arayan kullanıcıların tercihidir. Kapılar genellikle belli ağaçların gövdelerinden yapılır ve üzerine istenilene göre kaplama yapılarak üretilir.

Masif kapılar ise yapılan ahşap kapının üzerine doğal kaplama döşenerek yapılan kapılardır. Masif panellerin bir araya getirilmesi ile oluşur. Çalışmaz, dönmez, çatlamaz olmaları da kalitelerini göstermektedir.

Masif kapılar hem estetik görünümlüdür hem de doğal görüntüsü ile ahşabın şıklığını evinize taşımaktadır.

Ahşap karkas suni kurutulmuş köknar ağaçtan imal edilmiş kapı kanatları masif kapılara ait bir özelliktir.

Budaksız ahşap keresteyefinger – joint ekleme yöntemi ile üretilmektedirler. Böylece kapının eğilme ve bükülme gibi sorunları ortadan kalkmış olacaktır ve kapı uzun ömürlü olacaktır.

Masif kapıların kanat kalınlıkları genellikle 42 mm olmaktadır ve bu standart ölçüleridir.

Ceviz, maun, meşe ve venge ürünleri doğal olarak kaplama yapılarak üretilen masif kapılarda, dolgu malzemesi olarak Kraft petek tercih edilmektedir.

Eğer istenirse amacına uygun olarak cam çıtası ve cam boşluğu kanar üzerinde uygulanabilmektedir. MDF üzerine seçim yapılarak uygulanacak doğal kaplama malzemesi Pres yardımı ile düzeltilerek tamamlanır.

Pervazlar kasaya silikon yardımı ile montaj edilir. Bu yöntem de kapıların sağlam olmasına yardım etmektedir.

Doğal görüntüyü korumak için ise masif kapılarda istenilen renge göre ahşap koruyucu boya yapılabilir.

Masif ahşap modeller

Masif bir yandan ahşap anlamı da taşımaktadır. Masif ahşap modelleri hemen hemen her renkte olabilmektedir.

Ancak doğal görünümü koruması için daha çok ahşap renkler tercih edilmelidir. Böylece kalite bir kez daha gözler önüne serilecektir.

Masif ahşap modelleri Panel kapı ile karıştırılmamalıdır. Panel kapıların en kaliteli seçeneği olan masif ahşap kapılar, birçok modelde satışa sunulmaktadır.

Masif kapılar camlı ve ya camsız olarak uygulanır. Camlı masif ahşap kapılar daha çok müstakil ve villa tipi evlerin girişlerinde tercih edilirken, tüm bina girişlerine uygun da üretilebilir.

Yıpranma payı da düşük olduğu için rahatlıkla dış cephelerde kullanılabilmektedir, camlı modelleri de şık olması nedeni ile tercihen uygundur.

Çift kanatlı masif ahşap modelleri hemen hemen her firmanın ürettiği modeldir. Kaliteli oldukları için her alanda kullanılabilmektedir.

Öncü firmalar

Masif kapı modelleri firmaya göre değişiklik göstermektedir. Ancak istediğiniz modeller camlı, camsız, kanatlı ve kanatsız olarak belirlenir.

Kanatlı kapılarda işçilik fazla olduğu için fiyatları biraz fazladır. Camları da özel üretim olduğu için fiyatlar arttırmaktadır.

Ahşap işinde uzman bir firma ile çalışırsanız masif kapının tüm şıklığını kolaylıkla elde edebilirsiniz.

firma fiyat özellik
istanbul kapı 1500 TL – 7000 TL Camlı masif kapı
ege grup dekorasyon 2500 TL – 8000 TL Çift kanatlı masif kapı
tabiat ahşap 2000 TL – 8500 TL Camlı ve çift kanatlı masif kapı

 1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (İlk oy sizden olsun)
Loading...

Yorum ekle