Güvenliğimizi muhafaza eden kapıların kalitesinin ne olduğunu bilmek herkesin hakkıdır. Böylece kapılarımızı kolaylıkla seçebilir ve evlerimizde biraz daha rahatlığın keyfini sürebiliriz. Son zamanlarda tercih edilen kapı modellerinden biri de kompozit kapılardır.

Kompozit kapı özellikleri

Kompozit kapıİki ve ya daha fazla sayıdaki aynı veya farklı gruptaki malzemelerin, en iyi özelliklerini bir araya toplamak ya da ortaya yeni bir özellik çıkarmak amacıyla, bu malzemelerin birleştirilmesiyle oluşan malzemelere “Kompozit Malzeme” denmektedir.

Birbirlerinin zayıf yönlerini düzelterek üstün özellikler elde etmek amacı ile bir arada kullanılan malzemelerden oluşan kapılara ‘’kompozit Kapılar’’ denir.

İlk çağlardan beri insanlar kompozit malzemeler kullanıp en iyi ürünleri elde etmeye çalışmışlardır.

Kompozit kapılar kombine şeklinde yapılan kapılardır. Çam (bazen başka ağaçlar), MDF, yonga ve üst kaplama ile kaplıdırlar.

MDF ve suntalam

MDF ve suntalam

Kompozit kapılardaki boşluklar MDF ve sunta ile doldurulur. Bu malzemeler sadece dolgu amacı ile değil ayrıca gürültüyü azaltma ve neme karşı dayanıklı olması için kullanılan malzemelerdir.

Kompozit kapılarda ki son gelişme ise iğne dikiş kapıdır. Kanadalı uzmanların geliştirdiği bu sistem sayesinde derzlere uygulanarak çok yüksek sıcaklıklara karşı dayanabilirler ve kolay deforme olmazlar.

Bu tür kapılar tüm eksik yanları en iyi malzemeler ile doldurulduğu için en dayanıklı kapılardır denebilir. Kullanıcılar hem kaliteli ürünler ile donatılmış hem de güvenlik konusunda dayanıklı bu kapıları hiç düşünmeden tercih ediyorlar.

En uygun model ve fiyatlar

Kompozit malzeme türleri;

  • Polimer Kompozitler,
  • Metal Kompozitler,
  • Seramik Kompozitler.

Bu kompozitler kapı üretiminde kullanılırlar. Böylece kaliteli ürünler bir araya getirilmiş olur.

Kapılar oluşturulduktan sonra kapının yalıtımının daha iyi olması için kapı boşlukları MDF ile doldurulur. Tüm hava boşlukları sağlamlaştırıldığı için de kapılar yalıtım konusunda tam bir uzman halini alır.

Kullanıcı eğer ister ise istediği modeli oluşturabilir. Kapının kullanılacağı yere göre nasıl kompozit oluşturulacağı uzmanlar tarafından tavsiye edilir.

Kullanıcı ne tür bir kapı istediğini belirledikten sonra evin ve ya kullanılacak mekânın yapısına uygun malzemeler seçilir ve kapı yapılır.

Birçok renk seçeneği vardır. Kullanıcının isteğine göre renklendirme yapılabilir.

Adokapı bu bağlamda kullanıcılarına her türlü olanağı sağlamaktadır. Özellikle panel kapıların yapımında kullanılan malzemelerin kompozit uygulamasını hem kaliteli hem de uygun fiyata müşteriye sunmaktadır.

Taş çelik kapı firması özellikle çelik kapı konusunda uzman olan bir firmadır. Kompozit kapılarda da kaliteli kapı üretimini savundukları için daha çok seçilmekte olan firma çelik kapı hakkında oldukça iddialı.

Dekor yapı ise kompozit kapı malzemelerini en iyi şekilde kullanan fiyat konusunda ise makul rakamlar sunan bir firmadır.

FİRMA MODEL FİYAT ÖZELLİK
Adokapı Ahşap kompozit panel kapı 300 TL – 900 TL Ahşap ile kombin edilmiş kompozit kapı
Taş Çelik kapı Çelik kompozit kapı 2500 TL – 7000 TL Çelik kapı üzerine kompozit yapılmış kapı
Dekor yapı Polimer kompozit kapı 2000 TL – 7500 TL Matris malzeme ile kompozit edilmiş kapı

 1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (3 votes, average: 4,33 out of 5)
Loading...

Yorum ekle