Daha çok iç mekânlar ve mağaza girişleri için tasarlanan cam sistemleri günümüzde cam balkon sistemleri olarak da kullanılmaktadır. Mekânlara zarif bir görünüm kazandıran bu sistemler az enerji kullanarak açılıp kapanabilmektedir.

Balkon keyfinizi devam ettirmek için tasarlanan cam balkon sistemleri daha çok dış etkenlerin ve hava şartlarının olumsuz durumlarından dolayı balkondan yararlanmanızı da sağlar. Cam balkon sistemini kapatarak kapalı bir mekân elde etmiş olursunuz. Evlerinizde fonksiyonel ve estetik bir balkon yaratmak için en modern sistemler arasında yerini alan cam balkon sistemlerini tercih edebilirsiniz. Bu camların katlanarak aynı ya da farklı noktalarda toplanma özelliği ile birlikte mevsimsel değişikliklere çözüm bulabilirsiniz. Zevkinize uygun renk tasarımlarıyla tercih edilebilir.

Cam Balkon Sistem Özellikleri

Cam Balkon

Cam Balkon

Cam balkonların birçok sistemsel özelliği bulunur. Şimdi sizlere bu konu hakkında detaylı bilgiler aktarıyoruz.

Cam balkon sistemleri evinizde ek alanlar oluşturur ve kullanım rahatlığının yanında ferahlık sağlar. Bu sistem ile kapatılan oda ya da mutfağın balkonlarındaki ısı değeri de artar ve enerji tasarrufunu da beraberinde getirir.

Balkonlarınızı cam balkon sistemiyle kapattığınızda yapınızın görünümü değişmez, değeri yükselir. Ayrıca cam balkon sistemleri binanızın mimari görüntüsünü değiştirmediği için yerel izin alma gibi bir durum da söz konusu değildir.

Sağladığı konfor sayesinde ekonomik bir fiyat ile sunulmaktadır. Cam balkon sistemleri hırsızlık riskini de ciddi anlamda azaltır.

Kötü ve sert iklim koşullarında bile son derece güçlü bir tasarım sunar ve uzun yıllar rahatlıkla kullanılabilir. Daha çok tamperli camlar kullanılır ve dayanıklılığının artırılması amaçlanır.

Alt ve üst bölgeden çalışabilme teknolojisiyle birlikte özel ve yüksek rüzgârlara karşı dayanıklıdır. Ayrıca bu özelliği ile birlikte profil, teker ve aksesuarlar kullanılmaktadır.

Camların kalınlığı özelliğe göre 8 ya da 10 mm olarak tercih edilmektedir. Cam balkon sisteminde sürgülü tasarım kullanılır ve bu yüzden her türlü balkona uyumludur.

Firmaların sistemlerinde daha çok cama, paneller taşıyıcı kanat profiline polimer bazlı ve ithal yapıştırıcılar ile yapıştırılmaktadır ve tüm doğa şartlarından kaynaklı olarak herhangi bir deformasyona uğramamaktadır.

Yağmur ve tozu engelleyebilirken gerçek anlamda ses ve ısı yalıtımı sağlar. Bununla birlikte kaliteli işçiliği ile dikkat çekmektedir.

Birbirinden bağımsız olarak çalışabilen çift kilit sistemi ile kullanıcılara yüksek düzeyde güvenlik sağlamaktadır.

Alüminyum profillerde üretildiği için kullanıcıların isteğine göre farklı renk seçeneklerinde kullanılabilmektedir.

Çeşitleri

Cam balkon çeşitleri birçok farklı şekilde kullanıcılara sunulmaktadır. Bunlar arasında en çok tercih edilenler ise

  • ekonomik cam balkonlar,
  • eşiksiz sürme cam balkonlar,
  • eşiksiz katlanır vitrin cam,
  • vitrin cam,
  • açılır tavan kış bahçesi,
  • oval cam balkon
  • perdeli katlanır cam balkon

olarak bilinmektedir.

Katlanır cam balkon modeller gerçek anlamda herkesin yakından tanıdığı ürünlerdir. 8 ya da 10 mm temperli camlar kullanıldığı için oldukça estetiktir. Cam kanatlar kasa profilinin içinde hareket eder ve bu anlamda kullanım kolaylığı sağlar. Ayrıca farklı profil ve cam renkleri de seçilebilmektedir. Balkonlarınızın ya da mekânlarınızın ölçülerine göre de kullanılan camların kalınlığı değişir.

Sürme cam modelleri de çokça yaygındır. Bu sistemlerde kanatlar, kanatlanmak yerine bir köşeye sürülmek için toplanır. Bir cam kanat genişliği kadar bir alan zorunlu olarak kapatılmaktadır. Bu özelliği ile birlikte yine mekân ve balkonlara rahatlıkla uygulanabilmektedir.

Daha çok mekân için bölmeler için kullanılan eşiksiz sürme cam balkon modelleri de son zamanlarda tercih edilmektedir. Herhangi bir eşik oluşturmadıklarından dolayı düşme ya da takılma gibi sorunlara neden olmaz. Hem estetik hem de kullanışlıdır.

Farklı renk ve model seçenekleriyle kullanabileceğiniz cam balkon modelleri ayar ve perde profili fiyatlara dâhil olarak kullanıcılara sunulmaktadır. Ayrıca mavi, bronz, füme ve yeşil renkler günümüzün Trend cam balkon renkleri arasındadır.

Katlanır cam balkonlar bir alanın eşit genişlik ve yükseklikteki cam kanatlara bölünmesiyle elde edilir ve en çok 250 cm kanat yüksekliğinde yine 8 mm temperli camlar kullanılmaktadır. Yine bu sistemlerde camlar katlanabilir ve hareketli olduğu için dış yüzeylerini temizlemek de bir o kadar kolaydır.

Kullanıcı Yorumları

Cam balkon kullanıcı yorumlarına bakıldığında birçok kişinin bu ürünlerden memnun olduğu görülmektedir. Ayrıca fiyat olarak da çok ekonomik olduğu söyleniyor.

Cam balkon kullananların bir diğer yorumu ise cam silmeyi sevenler olarak oldukça kullanışlı olduğudur. Sürekli balkonlardan gelen tozlar nedeniyle balkon içlerine kadar ulaşan kötü görünümlü durumlara karşı oldukça ideal bir sistem olduğu da belirtilmektedir.

Diğer kullanıcı yorumlarına bakacak olursak daha çok bayanların mutfaklarını büyütmek için ara duvarları yıkarak cam balkon yaptırdıklarını görüyoruz. Böyle bir durumda ayrıca ısı yalıtımı sağlamaya devam eden cam balkonlardan oldukça memnun olduğu görülüyor.

Kullanıcıların cam balkon sistemleriyle ilgili yönelttikleri soru ve yorumlardan biri de bu camların rüzgârda kırılıp kırılmadığıdır. Firmalar bu konuda ‘temperli cam’ kullandığı için hem rüzgârlara hem de yüzeysel darbelere karşı oldukça dayanıklı cam balkonlar üretmektedir.

Bir mekân işletmecisinin yorumlarına bakacak olursak; ‘Mekânımda yuvarlak bir balkon var ve cam balkon yaptırıp yaptıramayacağımı sordum, firma ise açı bağımsız sistemler olduğunu ve her türlü balkona göre cam balkon sisteminin kurulabileceğini belirtti. Ben de sistemi işletmeme uyguladım ve çok memnunum’ diye paylaşmıştır.

Görüldüğü üzere cam balkon sistemleri, kullanıcı yorumlarıyla da desteklenmiştir. Sizler de gerekli araştırmaları yaptıktan sonra bu sistemleri kullanabilir ve sadece balkon ölçülerinizi verdikten sonra firmaların evlerinize gelerek sistemi kurmaya başlamalarını talep edebilirsiniz. Günümüzde en çok tercih edilen ve yalıtım sağlayan sistemlerden biri olduğu için başarıyla geliştirilen sistemler arasındadır. Fiyat olarak da oldukça ekonomiktir.

 

 

 

 

 

 1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Yorum ekle