Günümüzde artık herkes balkonları camlı modeller ile kapatıyor. Bunun en büyük nedeni ise kış soğuklarından korunmak ve daha estetik bir görünüm elde etmektir. Daha önceki zamanlarda sadece tek kanatlı pencere kullanılırken şimdilerde ise tüm camları açılabilen ve aynı zamanda katlanabilen camlar üretilmektedir.

Günümüzde bu şekilde tercih edilen cam balkon modelleri en çok siyah renkte kullanılır. Daha eskiden kullananlar çerçeveli cam balkon modellerini tercih etmiştir. Fakat bu modeller daha kaba bir görünüme neden olduğu için artık daha modern bir tarz ortaya çıkarılmıştır. Şimdi sizlere 2015 cam balkon modelleri ve 2016 cam balkon modelleriyle ilgili bilgilerimizi paylaşıyor olacağız.

2015 Cam Balkon Modelleri

2016 cam balkon modelleri arasında en çok tercih edilen modeller düz cam balkon ve oval cam balkon modelleri olmuştur. Daha sonra sürekli gelişen sistem sayesinde günümüzde L cam balkon ve U cam balkon modelleri tercih edilmektedir.

Villa cam balkonu

Villa cam balkonu

Balkon ve teras katlarınızı kapatarak balkonlarınıza değer kazandıran sistemler artık yeni hobi alanları olarak kullanılan yerlerde de kullanılmaktadır. Bu anlamda 2015 cam balkon modellerinde birbirinden güzel ve dekoratif modeller tercih edilmiştir.

Günümüzün gelişen teknolojisiyle birlikte yaşam alanlarımızda artık yerini alan cam balkon sistemleri, teras ve balkon katlarında kullanılarak yaşam alanlarının fiziksel görünümüne zenginlik kazandırmaktadır.

Klasik cam balkon

Klasik cam balkon

2015 cam balkon modellerinin özelliklerine bakacak olursak tüm cam modelleriyle aynı özellikte üretildiklerini söyleyebiliriz. Genel olarak tercih edilen 8 mm temperli camlar sayesinde darbeye dayanıklı üretilmektedir. Bunun yanında daha çok alüminyum parçalar kullanılır.

Mumbai cam balkon

Mumbai cam balkon

Cam profil bağlantıları mekanik bağlantılar ile sağlanır ve sarkmalar bu şekilde engellenir. Ayrıca UV ışınlarına karşı ısı izolasyonu sağlamaktadır. Bu sayede uzun süreli kullanıldıklarını söyleyebiliriz. 2015 cam balkon modelleri kolay imalat ve montaj imkânı da sağlamıştır.

Bu modeller ergonomik görünümünün yanı sıra kar, toz ve yağmura karşı dayanıklı standartlarda üretilmiştir. Ayrıca kullanıcılarına şekil ve fonksiyon bakımından geniş seçenekler sunar. Bununla birlikte yatay ve dikey kayıtlar olmadan sadece alt ve üst alüminyum profiller sayesinde kullanıcılarına manzara ve görüntü kaybı yaşatmamaktadır.

Estetik ve fonksiyonel bir balkon yaratmanın en modern yolu olduğu için camların katlanarak aynı ya da farklı noktalara toplanabilme özelliği sayesinde mevsimsel değişikliklere en iyi şekilde cevap vermektedir.

cam balkonu

cam balkonu

2016 Cam Balkon Modelleri

2016 cam balkon modelleri çok daha modern ve şık görünümleri de beraberinde getirmektedir. Balkon keyfini her mevsim yaşayabileceğiniz bu sistemler daha çok katlanabilir cam balkon sistemi olarak tercih edilmektedir. Bu sayede camlarınızı katlayarak balkonunuzu dilediğiniz zaman kullanabilirsiniz.

çerçevesiz cam balkon

çerçevesiz cam balkon

2016 cam balkon modellerinin temizliği de oldukça kolaydır ve tüm camlar açılabilir özellikte olduğu için camların dış kısmı içeriden daha kolay bir şekilde temizlenebilir. Firmaların bu konudaki çalışmaları 2016 yılında da devam ederken bu sistemler sayesinde balkonlarda herhangi bir sorun yaşamadan uzun süreli kullanımlar yapabilirsiniz.

En ilginç balkonları

En ilginç balkonları

2016 cam balkon modellerinde kullanılan profiller alüminyumdur ve kalınlığı da en az 3 mm’dir. Bunun yanında camlar aralarında bulunan filtreler UV ışınlarına karşı dayanıklıdır ve insan sağlığına zarar vermez.

Son teknolojik sistemlerle üretildikleri için kusursuz bir şekilde monte edilebilir. Bununla birlikte cam balkonlara artık perde de takılabilir. Kanat toplama mekanizması sayesinde dilediğiniz sayıda kanadı esneterek açık tutabilme şansı tanınmıştır.

Temiz ve ferah bir ortam, enerji tasarrufu, hırsızlığa karşı tedbir ve yakıt tasarrufu sağlayan 2016 cam balkon modellerini tercih ederek oldukça şık bir kullanım yapabilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen Modeller

Günümüzde en çok tercih edilen cam balkon modelleri arasında katlanır cam balkon modelleri gelmektedir. Temperli camlar kullanılarak oluşturulan bu modeller birçok renk ve model özgürlüğü sunar

Los angeles Apartman cam balkonu

Los angeles Apartman cam balkonu

Katlanır camlardan sonra ise en çok sürme cam balkon modelleri tercih edilmektedir. Tek bir köşeye toplanabilen cam balkonlar ile pratik bir kullanım yapılabilmektedir. Sürme cam modelleri daha çok eşiksiz olarak tercih edilir. Yani kullanıldığı alanda herhangi bir eşik meydana getirmediği için takılma ya da düşme gibi durumlara sebep olmamaktadır.

103 katta cam balkon

103 katta cam balkon

En çok tercih edilen cam balkon modelleri bu şekildedir. Sizlerde firmalar ile görüşerek daha detaylı bilgiler alabilir ve balkon ölçülerinizin alınmasından sonra hızlı bir şekilde cam balkon yaptırabilirsiniz. Bu modeller son derece ekonomik ve kullanışlıdır.1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (İlk oy sizden olsun)
Loading...

Yorum ekle