Evimizdeki balkonların güvencesi olan balkon korkuluk modelleri ailemiz için güven sağlıyor. Aileler balkon korkuluğu olmasına birinci sırada yer veriyor.

Balkon Korkuluk Modelleri

Balkon Korkuluk modelleri

Balkon Korkuluk modelleri

Hemen hemen her evde bulunan balkonlar tüm aileler için önem teşkil etmektedir. Özellikle çocuğu olan aileler bu konuda daha titiz davranmaktadır. Ama toplumca balkon korkuluğu denildiğinde fazla detaylara ve özelliklere dikkat edilmemektedir. Oysaki her evin balkonu o evin süsü gibidir. Evlerin daha şık görünümlü olması için balkon korkuluk modelleri arasında bile oldukça çeşitler bulunmaktadır.

Bu çeşitlilikler bazen balkon korkuluğu yapımında kullanılan madeni olabilirken bazen de tarzı olabilmektedir. Kullanılan madenin özellikleri kullanım şekilleri derken birçok balkon korkuluk modelleri ve çeşidi ortaya çıkmaktadır. Birkaç örnek verecek olursak, Krom balkon korkulukları, alüminyum balkon korkulukları, ferforje balkon korkulukları, cam balkon korkulukları, Fransız balkon korkulukları, paslanmaz balkon korkulukları, emniyet şeritli korkuluklar, dekorlu korkuluklar, camlı paslanmaz korkulular gibi birçok balkon korkuluğu çeşidi ve modeli vardır.

Evlere yapılan her bir balkon korkuluğu modeli ve çeşidi evlere ayrı bir hava ve zengin görümün kandırmaktadır. Bu nedenle eğer balkon korkuluğu tercih yapma hakkınız varsa mutlaka bu fırsatı zevkinize göre değerlendirin. Bu sizin daha iyi tercihte bulunmanızı sağlayacaktır.

Yükseltme Yolları

Evlerin balkonunda kullandığımız balkon korkulukları belli zaman sonra güvenlik açısında yetersiz kalabilmektedir. Bu durum ile karlı kaşıya kaldığımızda kendimizce çözüm yolları ararız. Balkon korkuluk boylarını yükseltmek için hem oldukça estetik bir görünme sahip olmayı ve hem de minimum ölçüde tedbirler ile bu talebi sağlamanın yolu elbet mümkündür.

Paslanmayan çelikten yapılan borularla, cam tutturucular ve diğer yardımcı aparatlar ile 10mm kalınlığındaki lamine cam ve ya tamperli cam kullanılarak yükseklik yapılabilmektedir. Ayrıca cam seçeneğinin zengin oluşu da balkon korkuluğu yükseltme yolları için özel seçim hakkını da tanımış olmaktadır. Cam seçenekleri arasında dekoratif desenler ve ya tam baskı yüzeyler, özel baskı yüzeyler, renkli cam gibi bir çok seçenek imkanı sunmaktadır.

Bu yöntem ile yapılacak olan balkon korkuluğu yükselme ile hem aile içindeki gizliliği koruma hem de ailede olan çocuk varsa onunda güvenliğini sağlama imkanı sağlanmış olmaktadır. Bu sayede istenildiği gibi balkon korkuluk boyu yükselmiş olur hem de dış görüntüden rahatsız edici çirkinlik ortadan kalmış olur.

Öncü Firma ve Fiyat Bilgileri

Balkon korkulukları için yapılacak olan araştırmalarda öncü firma ve fiyat bilgileri araştırması yapmanın da büyük önemi vardır. Çünkü yapılacak olan balkon korkuluğu da bir ön araştırma yaparak talep edilen işin başına bilinçli geçmek işin kaliteli olması açısından oldukça etkili olacaktır.

Gerek balkon korkuluk fiyatları olsun gerek balkon korkuluk öncü firmaları olsun ve hatta gerek balkon korkuluk modelleri olsun her konuda önceden bilgili tedarikçinin yanına gidildiğinde hem onları fazla uğraştırmadan istenilen söylenmiş olur hem de talep eden işinin kalite çıtasını yükseltmiş olur.1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (İlk oy sizden olsun)
Loading...

Yorum ekle