Paslanmaz çelik ve alüminyum malzemeden oluşan pencere korkulukları, kötü amaçlı kişilerden ve hırsızlardan evlerinizin ve iş yerlerinizin korunmasında önemli bir yer tutuyor.

Pencere Korkuluk Özellikleri ve Çeşitleri

Pencere Korkulukları

Pencere Korkulukları

Günümüzde, birçok alt katta yer alan işyeri ve evlerde tercih edilen pencere korkulukları, alüminyum ve paslanmaz çelik doğramadan imal edilerek, ev ve işyerlerinizin daha korunaklı olmasına yardımcı oluyor. Özellikle üst katlarda yaşayan ve çocuklu aileler tarafından tercih edilen pencere korkulukları, yüksek yerlerden düşme sonucu meydana gelen ölüm ve yaralanmaların da önüne geçiyor. Güvenlikli yapıları ile uzun yıllar dayanan ve kolaylıkla hasar görmeyen korkuluklar ile sizler de ev ve işyerlerinizin daha güvenilir olmasını garantileyebilirsiniz.

Güvenliğinin yanı sıra pencerelerinizin daha estetik bir görünüme kavuşması için de tercih edebileceğiniz korkuluk modelleri, birbirinden güzel tasarımlardan oluşuyor. Sadece dekoratif amaçlı kullanılan modeller; lazer kesimli, renkli ya da el işçiliği ile tasarlanmış korkuluklardan oluşurken, hem dekorasyon hem de güvenlik amaçlı kullanılan modeller, dövme demir, cumbalı, desenli, cami topuzlu, mızraklı vb. farklı tasarımları ile dikkat çekiyor. Osmanlı modeli pencere korkulukları, son zamanlarda birçok tarihi yapıda ve evlerinde tarihi bir atmosfer yaratmak isteyenler tarafından tercih edilen modeller içerisinde yer alıyor.

Balkonların yanı sıra pencerelerde de kullanılan cam korkuluk modelleri, son zamanların en gözde korkuluk modelleri içerisinde sayılıyor. Farklı renklerde olabilen cam korkuluklar, özellikle yeni ve modern yapılarda tercih ediliyor. İşyerlerinde, AVM ve ofislerde yoğun olarak kullanılan cam korkuluk modellerini evlerinizin dış dekorasyonunda da tercih edebilirsiniz.

Öncü Firma ve Fiyat Bilgileri

Camdan, paslanmaz çelikten, alüminyum malzemeden imal edilen pencere korkulukları; kullanılan malzemenin cinsine, korkulukların monte edileceği pencerenin yüksekliğine, genişliğine bağlı olarak değişkenlik gösterebiliyor. Pencere korkuluklarının fiyatlarının belirlenmesinde korkulukta kullanılan modeller; el işçiliğinin bulunup bulunmaması da etkili oluyor. Bu yüzden pencere korkuluk fiyatları firmadan firmaya değişebiliyor. Basit ve sade modeller, 1000 TL’ ye satın alınabilirken, modelin tasarımına ve malzemenin cinsine göre fiyatlar artış gösterebiliyor.

Pencere korkuluğu satın almadan önce detaylı bir firma araştırması yapmalı, şık, kaliteli, dayanıklı ve ergonomik modelleri ekonomik fiyatlara sizlerle buluşturan firmaları tercih etmelisiniz. Kısa süre içerisinde deformasyona uğrayan, paslanan korkulukları satın almaktan kaçınmalı ve seçiminizi güvenliği ve estetiği birlikte vaat eden modellerden yana kullanmalısınız.

En son teknolojiler kullanılarak, kısa süre içerisinde imal edilen korkuluk modelleri konusunda kararsızlık yaşadığınız durumlarda hizmet aldığınız firmadan yardım alabilirsiniz. Konuda deneyimli olan öncü firmalar, evlerinizde ya da iş yerlerinizde tercih edebileceğiniz ve pencerelerinize en çok yakışan model hakkında sizleri bilgilendirebilir. Bu yüzden işini ciddiyetle yürüten ve korkulukların estetik görünümüne de önem veren firmalarla işbirliği içerisinde hareket ederek, en güzel modeli satın alabilirsiniz.

Montaj işlemi

Pencere korkuluğu satın aldığınız firma; korkulukların pencerelerinize monte edilmesi aşamasında da hizmet vererek, tüm işlemleri sizler adına tamamlıyor. Kaliteli ve disiplinli firmalar, montaj işlemini oldukça kısa bir süre içerisinde tamamlamayı başarıyor. Montaj işlemi aşamasında pencere önünde yer alan mermerlerin delinmesi, delinen alana korkulukların yerleştirmesi işlemleri, profesyonel ustalar tarafından gerçekleştiriliyor.

Montaj işlemleri de tamamlandıktan sonra korkuluklarınızı, uzun yıllar boyunca kullanabilir, güvenlikli bir evde ya da işyerinde bulunmanın rahatlığını yaşayabilirsiniz. Evlerinizde, işyerlerinizde, villalarınız ya da tüm yaşam alanlarınızda tercih edebileceğiniz korkuluk modelleri ile hem yapılarınızın daha şık görünmesini sağlayabilir, hem hırsızlardan evlerinizi koruyabilir hem de geceleri huzur içinde uyuyabilirsiniz.1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (İlk oy sizden olsun)
Loading...

Yorum ekle