İş yerlerinin korunmasında önemli bir yere sahip olan çelik kepenkler, güvenlikli kapı tasarımında tercih ediliyor. Sermayenizi korumak adına doğru kepenk seçiminde bulunmanız gerekiyor.

Çelik Kepenk Özellikleri

Çelik kepenk

Çelik kepenk

İşyerlerinde eşyaların ve sermayenin korunması için tercih edilen kepenkle, genellikle çelik ya da alüminyum malzemeden imal ediliyor.

Çelik kepenkler daha çok güvenliğin daha çok ön plana çıktığı alanlarda tercih edilirken, alüminyum kepenkler, işyerlerinde estetik görüme önem verenlerin ilk tercihi oluyor.

Endüstriyel tesislerde depo kapısı ve ara bölmelerde kullanılan çelik kepenkler, mağazalarda, garaj kapılarında, villa ya da özel dairelerin pencerelerinde de yaygın bir şekilde tercih ediliyor. Son zamanlarda çoğu kişi tarafından kullanım kolaylığı sunan otomatik çelik kepenkler, uzaktan kumandalı, şifreli ya da butonlu modelleri ile müşterilerin beğenisine sunuluyor.

Galvaniz çelik kepenkler, darbe ve patlayıcılara karşı dayanıklılığı ile ön plana çıkarken, çift cidarlı çelik kepenkler, rüzgâr, yangın, patlama vb. durumlarda bile hasar görmeden sağlam kalmayı başarıyor.

Özellikle eczacılar tarafından tercih edilen tuğla desenli modeller ile farklı tasarımı ile vitrin görüntüsünün istenildiği işyerlerinde tercih ediliyor. Farklı renklere boyanabilen, farklı kalınlıklarda olan çelik kepenklerden kullanım alanınıza uygun modeli tercih ederek, işyerlerinizin daha korunaklı olmasını sağlayabilirsiniz.

İşyeri güvenliğini ihmal etmemek adına doğru firmalar ile çalışarak, otomatik kepenk sistemlerini tercih edebilir, işletmenizin fiziki güvenliğini sağlayabilirsiniz. Sağlam, estetik görünümlü ve işlevsel çelik kepenkler ile işyerlerinizi kötü amaçlı saldırılardan, hırsızlıktan ve olumsuz hava koşullarından koruyabilirsiniz.

Terör vb. bomba saldırılarında bile dayanıklı olan çelik kepenkler ile eşyalarınızı ve ürünlerinizin güvenliğini sağlayabilirsiniz.

Öncü Firma ve Fiyat Bilgileri

İş yerlerinizin ya da çelik kepenk kullanılacak yerin genişliğine ve yüksekliğine göre tasarlanan çelik kepenk sipariş verirken, bu konuda deneyimli ve öncü firmalar ile işbirliği içerisinde hareket etmeniz gerekiyor. Galvaniz ya da poliüretan çelik kepenk olmak üzere ikiye ayrılan otomatik çelik kepenk fiyatları; kepengin yüksekliğine, genişliğine, modeline göre değişiklik gösteriyor. Otomatik çelik kepenklerin kullanım şekli de fiyatlar üzerinde belirleyici oluyor. Kumandalı, butonlu ya da şifre panelli farklı erişim türleri ve kepenklerin galvaniz mi yoksa poliüretan mı olduğu da fiyatları etkiliyor.

Kepenklerin genişliği, yüksekliği, modeli ve kullanım şekli göz önüne alındığında kepenk sistemleri 1000 TL gibi fiyatlardan başlayarak 10.000 TL ‘ ye kadar yükselebiliyor. El ile çalışan çelik kepenkler daha ucuzken motorlu ve otomatik çelik kepenkler daha yüksek rakamlarda seyrediyor. Öncü firmalardan fiyat bilgisi aldıktan sonra karşılaştırmalı olarak hangi kepenk sisteminin sizin için yararlı olduğuna karar verebilir ve bütçenize uygun bir kepenk sistemi tercih edebilirsiniz.

Kepenk sistemleri satın almaya karar verdiğiniz öncü firmalar, montaj işlemlerinde de yanınızda olarak, güler yüzlü ekibi ile kısa süre içerisinde kurulum işlemlerini de tamamlıyor. Kepenk satın aldıktan sonra herhangi bir sorun ile karşılaşmanız durumunda teknik destek veren kurumsal firmalar ile anlaşmanız, daima sizin yararınıza olacaktır.

Firma seçimlerinde yalnızca gerekli belgelere sahip olan firmalar ile çalışarak da problem yaşamaktan kurtulabilirsiniz. Uluslararası standartlarda üretim yapan firmalar, tüm süreçlerde yanınızda olduğu gibi, bu firmalar sayesinde dolandırılma vb. riskler ile de karşılaşmaktan kurtulabilirsiniz. Villalarınızda, garajlarınızda ya da garajlarınızda kullanabileceğiniz otomatik kepenk sistemleri ile kem kendinizi hem de değerli eşyalarınızı hırsızlara karşı koruyabilirsiniz. Kepenk satın almadan semtinizde yer alan satıcıları iyice analiz etmeli, firmanın geçmiş tecrübelerini göz önünde bulundurmalı ve ardından ürün satın alırken doğru tercihte bulunmalısınız.1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (İlk oy sizden olsun)
Loading...

Yorum ekle