Birçok projede çalışmalarına devam eden firmalar artık kepenk sistemlerinde de zengin aksesuar seçenekleriyle birlikte dekoratif çözümler sunmaya devam ediyor. Ayrıca bu sistemlerin günümüzde birçok işletme tarafından kullanıldığını söyleyebiliriz. Yapıların dış yüzeyi ile uyumlu olan tasarımlar ve doğal ahşap şeklinde üretilen kaplamalar ile birlikte alanlarınıza kolaylık ve konfor kazandırmaktadır.

Kepenk Sistemlerinin Genel Özellikleri

PVC kepenk

PVC kepenk

Günümüzdeki kepenk sistemleri pencere ve kapı serileri ile uyumlu olarak üretilmektedir. Bununla birlikte genel özelliklerine bakacak olursak;

 • 140 cm genişliğe ve 240 cm yüksekliğe kadar ulaşabilen ölçülere sahiptir.
 • Kolaylıkla uygulanabilir.
 • Sabitleme seçeneği ile birlikte havalandırma mazgalı olarak kullanım olanağı sunabilmektedir.
 • Tek kanat uygulamalarında kullanılabilir.
 • Kanat adaptör profil yardımıyla çift kanat uygulamalarında da güvenilir bir şekilde kullanılabilmektedir.
 • Kepenk üretimi yapılırken PVC profil formülü kullanılmaktadır ve bu sayede zorlu doğal koşullara karşı dayanıklıdırlar.
 • Havalı ve manuel menteşe seçenekleriyle kullanılabilir.

Kepenk sistemlerinin artık otomatik olanları tercih edilmektedir. İş yeri ve mağazaların güvenliğini sağlayabilmek amacıyla kullanılan bu kepenk sistemleri çok estetik bir şekilde kullanılabilir. Çeşitli mimari detaylarla uyumlu olarak kullanılabilen otomatik kepenkler uzaktan kumandalı ve otomatik olarak da kullanılabilmektedir.

Kepenk sistemleri uygulanacak olan alanlara farklı şekil ve yükseklik özellikleri de aktarılabilmektedir. Estetik ve güvenlik açısından çağdaş çözümler üretilerek hazırlanan bu kepenkler farklı profillerle birlikte kullanılmaktadır.

Otomatik kepenkler rahatlıkla uzaktan kumanda ile entegre edilebilmektedir. Ayrıca garaj kapısı uygulamalarında fotosel sistemleriyle hazırlanabilir. Redüktörlü motor kullanıldığı için herhangi bir elektrik kesintisinde manuel olarak açılabilmektedir. Çelik kepenk sistemleri bu anlamda günümüzdeki en güvenli kepenk sistemi olarak biliniyor.

Kapı ve Pencere PVC Sistemleri

PVC kepenk pencere

PVC kepenk pencere

Günlük yaşamın artık vazgeçilmez ürünlerinden olan PVC kapı ve pencere sistemleri kullanım alanı bakımından birçok çeşitliliği de beraberinde getirmektedir. Her alanda ve daha çok pencere profillerinde yaygın olarak kullanılan bu sistemlerin genel özellikleri ise;

 • Sağlam ve hafif yapıdadır. Üretiminde kullanılan alüminyum ve ahşap malzemeler ile birlikte çok dayanıklı ve işlevsel bir özellik kazanmıştır. Aşınmadaki dayanıklılık ve hafiflik ile birlikte binalardaki kullanımlarında teknik avantaj sağlar.
 • Kapı ve pencere sistemleri uzun ömürlüdür. PVC malzemelerden ürün elde etmeden önce özel katkı malzemeleriyle birlikte birleştirilir. Bu katkı malzemeleri PVC sistemlerinin olumsuz hava şartlarına dayanımını, rengini ve parlaklığını belirlemektedir.
 • PVC kapı ve pencere sistemleri ateşe dayanıklı olarak üretilir. İçeriğinde klor atomu olması nedeniyle zor tutuşur ve buna bağlı olarak alev alma sıcaklığı da yüksektir.
 • Ekonomik bir sistemdir. Yani hafif ve sağlam olmasının yanında dizayn esnekliği de göstererek ekonomik olarak kullanıcıları rahatlatmaktadır. Uzun süreli kullanılabildiği için günümüzde birçok kişi tarafından tercih edilmeye devam ediliyor.
 • İyi bir yalıtıcıdır. Bu malzemelerin ısı iletim katsayısı çok daha düşüktür. Bu yüzden de ısı tasarrufu açısından kullanılabilen en iyi malzemedir. Ses ve farklı dış etkilere karşı tam anlamıyla yalıtım sağlar.
 • PVC sistemleri çok yönlü olarak kullanılabilir. Yani bu sistemin tasarımı yapılırken birçok farklı çeşitle karşınıza çıkabilir. Bu yüzden de otomotiv, elektronik, elektrik, tıp ve inşaat sanayinde sıklıkla kullanılmaktadır.

PVC kapı ve pencere sistemleri gürültülü yaşam alanlarında mekânların yalıtımı için çok önemlidir. Farklı filtreleme sistemleriyle birlikte maksimum yalıtım sağlayarak yaşam alanlarınızı çok daha güzel bir alana dönüştürmektedir.

Sistemin içeriğinde yer alan malzeme çeşitliliği sayesinde rüzgârın çok şiddetli olduğu bölgelerde bile en uygun şekilde kullanılabilir. Kullanıcıların taleplerine göre farklı renk seçenekleriyle birlikte de kullanılarak %100 geri dönüştürülebilirlik ve tekrar işlenebilirlik özellikleriyle ön plana çıkmaktadır.

PVC sisteminin bakımı da kolaydır. Ahşap olan malzemelerin yaklaşık 2 yılda bir cam değişimini yapılıyor ve 5 yılda bir boyanıyor olması gerekiyor. Son teknolojiyle üretilen PVC sistemleri kötü hava şartlarına dayanıklı ve ışığa da dirençli olarak üretilmektedir. Profil yüzeyleri de pürüzsüzdür.

Olumlu bir eko dengeye sahip olan bu sistemler kaynak tasarrufu sağlayabilmektedir. Düşük kirlilik seviyesine bağlı olarak çok uzun ömürlü oldukları için daha az enerji tüketimi saplar. Bu yüzden birçok firma PVC kapı ve pencere üretiminde bu kriterlere önem vererek üretim sağlıyor ve yaşam alanlarını renklendirmeye devam ediyor. Sizler de PVC kapı ve pencere sistemlerini tercih ederek bu özelliklerin tamamından faydalanabilirsiniz.

 1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (3 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Yorum ekle