Son dönemlerde moda trend haline gelen PVC kapı ve pencereler için üretilmiş aksesuarlar hakkında detaylı konu anlatımda bulunduk. Bu yükselen trend için gerekli olan bilgi ve donanıma kavuşmak için yazıyı sonuna kadar takip edin.

Plastik pencerenin avantajları

Plastik pencere

Plastik pencere

Günümüzde ahşap pencereler ve kapılar yerine PVC ‘nin tercih edilmesindeki en önemli sebep uzun dönemde daha ekonomik olması ve bunun yanında görüntü olarak son derece şık bir dizayna sahip olmasıdır . PVC pencere derin bir diğer önemli artısı ise uzun dönem boyunca sürekli olarak bakım gerektirmiyor olmasıdır . özellikle evlerde az partikül bulunduran deterjanlar ile düzenli bir şekilde temizliği gerçekleştirildiği zaman PVC pencere ve kapılar ahşaplara nazaran çok daha uzun yıllar boyunca kullanılabilmektedir. Pencereleriniz konusunda ekonomik olması ve uzun dönem dayanıklı bir şekilde sizin işinizi görmesi gibi bir talebiniz bulunuyorsa PVC pencere ve bu alanda sizlerin işinize yarayabilir . öte yandan görüntü itibariyle de ev ortamını son derece şık ve kaliteli gösterdiği için birçok kişi tarafından yine PVC pencereler tercih ediliyor.

Uygun fiyata PVC’ler

PVC pencere fiyatları hesaplanırken ustaların hazırlamış olduğu bir hesap sistemi kullanılmaktadır. Bu hesap sisteminin ismi ne mtül hesabı deniz . bu hesap yordamıyla pencereniz içerisindeki tüm gerekli aksesuarların Ve profilin gerekli maddi karşılığı uygun bir fiyattan hesaplanmaya çalışılır .

Ortalama bir şekilde evinizin dışına koy duracağınız 2 canlı bir Pervasız PVC kaplamanın fiyatı 118 lira civarında bir hesap tutmaktadır.

Tabii ki bu fiyata etkileyen birçok faktör ortaya çıkabilir PVC onun profil kalitesi pervazın genişliği camın boyutu vesaire gibi birçok durum pencerenizin fiyatını değiştirebilir.

Ahşap pencerelerle karşılaştırmaya devam ettiğimizde oldukça ekonomik ve uzun dönemli daha dayanıklı olduğu için birçok kişi tarafından son dönemlerde çokça tercih edilmeye başlandı. Ekonomik oluşu kalıcılığı ülkemiz ekonomisi düşünüldüğünde neden bu kadar çok tercih edildiğini açıklamakta çok zor değildir.

Çok tercih edilen PVC modelleri

En çok tercih edilen PVC modelleri arasında stüdyo pencere düz pencere, balkon PVC si dışa dönük ve vasistaslı pencere modelleri gelmektedir. Özellikle balkon kısmını evin içerisinde bir oda olarak kullanmak isteyen müşterilerin büyük bir bölümü balkonlarına PVC kaplama ile kapatıyorlar, bu sayede hem ısı yalıtımı elde edebildikleri gibi hem de dışarıya doğru Çok şık bir görüntü ortaya çıkarmış oluyorlar.

PVC pencere modelleri

PVC pencere modelleri

Uzun dönem düşünüldüğünde ekonomik ve dayanıklı olması Bir de bunun yanında şık bir tasarıma sahip olması neden çok tercih edildiğini açıklayan unsurların başında gelmektedir. PVC pencere modelleri arasındaözellikle yazlık evler için balkonların kapatılması gibi durumlarda çokça başvurulan bir diğer önemli yöntem oluyor.

En kaliteli Markalar

PVC kaplama da kaliteli markalar adı altında bir kaç isimden bahsetmek yerine kaliteli para vereceğine olduğunu açıklamaya gitmek daha mantıklı olacaktır. Kaliteli PVC oluşturulabilmesi için öncelikle PVC profilin Doğru tercih edilmesi doğru bir işçilik uygulaması ve işçiliği esnasında seçilmiş olan malzemelerinin kalitesini üst düzeyde tutulmuş olması gerekir. Bu unsurları ülkemizde sağlayabilen Fıratpen Wintsa gibi şirketler müşterilerine kalıcı ve başarılı bir hizmet sunabiliyorlar. Bununla birlikte işini duyulmadığı halde müşterilerine kaliteli PVC profil kullanarak doğru işçilikle hizmet veren yerel işletmelerde bulunmaktadır. Sizler PVC kullanma ile ilgili olarak bir karar verdiğinizde beraber ticari faaliyet yapacağınız işletmeye profil kalitesini denetleme bilmediğiniz için birkaç önemli soruda bulunabilirsiniz. İşçilerin tecrübesiyle PVC profil kalitesi esasında sizlerin evinizde kullanılacak olan pencerelerin kalitesini belirleyen esas unsurlardır

PVC pencere kapı aksesuarları

Sineklik, çocuk emniyet kilidi,, menteşeler ,sürme yarı otomatik pencere yuvaları ,alüminyum kollar gibi birçok malzeme PVC kapı aksesuarları arasında ve pencere aksesuarları arasında sayılmaktadır . aksesuarlarınızı aldığınız firmanın kalitesinden Emin olmanız uzun dönemde başınızın ağrım olmasına sebebiyet verecektir

Plastik pencere aksesuarları

Plastik pencere aksesuarları

PVC pencere kapı aksesuarlarının başında tabii ki öncelikle kulplar gelmektedir.  Hazırlanan pencere ve kapı kodları sayesinde açma kapama işlemini rahat bir şekilde gerçekleştirebiliyor olmanız kadar uzun dönemde bu kurtların dayanıklı olması da son derece büyük bir önem teşkil eder.   PVC pencere ya da bir kapı tercihine bulunmuş olan müşterilerin temel niyeti uzun dönemde kendilerine problem çıkarmayacak bir kapı ya da pencere arayışı içerisinde olmalarından kaynaklanıyor.  Bu tarz bir talepleri bulunurken ucuz malzeme kullanılarak elde edilmiş bir kapıya da tencere kulpu sizlerin sürekli olarak değiştirilmesi gereken bir aksesuar olacaktır.  Başarılı bir firmayla çalıştıysanız ve bu alanda sizlere Doğru yol gösterecektir ustamız bulunuyorsa kaliteli bir kullanmanız uzun dönemde daha kafanızın rahat olmasını sağlayacaktır.1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Yorum ekle