Kapılar evlerin hem yalıtımını hem de güvenliğini sağlayan modern yapılardır. Evinize uygun kapıları bulmak için ise ufak bir araştırma yeterli.

Mutfak kapıları

Mutfak kapılarıŞüphesiz ki her türlü kokunun barındığı tek yer mutfaklarımız. Bazen de bu kokuları çekmeye davlumbazlar maalesef yetemiyor. İşte tam da bu sırada mutfak kapılarını örtmek imdadımıza yetişebilir.

Evlerin iç kapıları sadece şık görüntü için değil ayrıca yalıtımı sağlayarak hem ses hem de kokuyu geçirmeyen modeller tercih edilmelidir.

Mutfak kapılarını seçerken dikkat etmek gereken en önemli konu kapının kalitesidir. Kaliteli olan kapılar içerideki kokuyu dışarı salmaz ve evlerde temizlik sağlanır.

Mutfak kapı çeşitleri şu şekilde sıralanabilir:

  • Amerikan panel camlı mutfak kapı modelleri
  • Amerikan panel mutfak kapı modelleri
  • Lake camlı mutfak kapı modelleri
  • Lake mutfak kapı modelleri
  • Mobilya kaplama camlı mutfak kapı modelleri
  • Mobilya kaplama mutfak kapı modelleri

Mutfak cam kapılarMutfak kapılarında cam kullanılmasının nedeni camın sağlıklı bir yalıtım sağlamasıdır. Kaliteli camlarla üretilen kapılar hiçbir kötü havayı dışarı kolaylıkla geçirmez.

Büyük bir mutfağa sahipseniz camlı modelleri tercih etmelisiniz. Ancak mutfağınız küçük ise Amerikan panel kapıları tercih ederek mutfağınızdaki yemek kokularını muhafaza edebilirsiniz.

Kapınızı seçerken mobilyalarınıza uygun olarak değil de kullanma oranınıza göre seçmelisiniz. Özellikle kalabalık ailelerde çokça yemek piştiği için yalıtımı yüksek kapılar tercih edilmelidir.

Camlı bir model tercih edecekseniz, lake kapılar sadece modelleri ile sizi cazip edebilir. Ancak önemli olan ne kadar geçirmezlik sağladığıdır. Firmanızdan istediğiniz model ve rengi kolaylıkla bulabilirsiniz.

Sürgülü kapı olur mu?

Sürgüllü mutfak kapıMutfak kapıları genellikle tam olarak kapanan, hava geçirmeyen kapılardan seçilmelidir. Ancak restoran gibi alanların mutfaklarında birçok kişi giriş çıkış yaptığı için kolaylık olması açısından sürgülü kapılar tercih edilir.

Ev gibi alanlarda sürgülü kapılar tercih edilmemelidir. Tam olarak kapanmayan kapılar oldukça geçirgen olurlar.

İşyerlerinde kullanılan küçük çaplı mutfaklarda da sürgülü kapılar tercih edilebilir. Çok sayıda insan kullandığında dışarıya koku geçirmeyen panel kapı görevini gördükten sonra işinizi görecektir.

Bazı sürgülü kapılar kapanırken kapı kasası içine tam olarak oturur. Bu tür kapılar hava geçirmediği için evler dâhil her yerde kullanılabilir.

199-4aRestoranlarda yemek tabaklarını kolayca taşımak gerektiği için sürgülü kapılar zaman alabilir, bunlar sensörlü olarak üretilirse daha kullanışlı olacaktır.

Bu yüzden de restoranlarda yaylı bar tipi kapılar daha çok kullanılır ancak sürekli açıldığı için de yalıtım aza indirgenmiş olur.

Sürgülü mutfak kapıları camlı olarak üretilebilir, akordeon kapılardan farkı katlanarak değil yana kayarak açılmalarıdır.

Sürgülü kapıların mutfaklarda tercih edilmesinin en büyük avantajı da açılıp kapanan kapılar gibi evlerde ve ya alanlarda fazla yer kaplamamalarıdır.

Fazla yer kaplamayan sürgülü kapılar da dar olan mutfakların tercih etmesi gereken kapı türü olarak kullanılmakta ve istenilen renk seçenekleri ile şıklığı tamamlamaktadır.1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (1 votes, average: 1,00 out of 5)
Loading...

Yorum ekle