Belki de ev dekorasyon işlemleri sırasında en çok zorlanılan alanlardan biri banyo kapılarıdır. Banyo kapılarını seçerken ilk düşünülmesi gereken şey ıslak bir alana giriş yapılacağından dolayı ıslak hacim çözümleri olmalıdır.

Uygun Kapı Çeşitleri

Banyo kapıları özellikle yapı sektöründe en çok üzerinde durulan konular arasında yer almaktadır. Hem konutlar hem de turizm tesisleri gibi önemli yerlerde banyo kapıları dikkat edilmesi gereken bir unsurdur. Şuanda banyo diye düşünemeye başladığımızda artık içinde tuvalet, lavabo, duş ve küveti olan oda şeklinde düşünmeliyiz. Konutlarda banyoyu bir oda olarak tanımlayabiliriz. Kullanım olarak önem verdiğimiz alanlardan biridir banyolar, sağlık açısından en önemli yer.

Sonuç itibariyle temizliğimizi ön planda tutmamız gerekiyor. Banyo kapılarını da seçerken de dikkat edilmesi gereken unsurlardan biri de budur.

Banyo kapılarının seçimlerinde camlı olması tercih edilmelidir. Fakat bütün cam olması da kullanışlı olmaz. Kapının belirli bir alanında cam olması yeterlidir. Banyo kapılarında tercih olarak buzlu cam kullanılmalıdır. Banyo kapılarında ayrıca kilitte önemli bir unsurdur. Kilidi çalışan bir kapı olmalıdır mutlaka. Banyo özel bir alan ve kilit önemli bir unsurdur. Banyo kapılarının seçimlerinde kapı kollarının metal gibi buhardan etkilenen ve paslanan malzemelerden olmaması gerekir.

Banyo kapılarında daha çok plastik kollar tercih edilmelidir. Kapı kapılarında bir önemli diğer unsurda renktir. Renkler genel olarak dekorasyona uyumlu olmalıdır. Banyonun içi açık renklerin hakim olduğu bir dekorasyonda ise kırık beyaz tonlarında kapılar önerilmektedir. Klasik dekorasyona sahip banyolarda ise kahve tonlarında bulunan kapılar tercih edilmelidir. Banyo kapıları ayrıca hijyen bakımında da önemlidir. Kolay temizlenmeleri gerekir. PVC sistemler genellikle o yüzden avantaj sağlarlar.

Banyo Kapı Modelleri

Islak zemin olan bir alan olduğundan dolayı banyo kapılarını daha çok PVC şeklinde kullanmanız uygun olacaktır. Plastik suda fazla zarar görmediğinden dolayı banyolarınız için en uygun modeller bize göre PVC ürünlerdir.

PVC kapılar içe açılabildiği gibi alan sınırı olan yerlerde dışa açılır olarak da üretilebilmektedir. PVC kapılar banyonun iç ortamının mimarisine göre beyaz renkte olabileceği gibi ahşap görünümlü olarak nitelendirilen altın meşe, sedir, ve ceviz desenlerinde lamine kaplı olarak üretilme imkanı bulunmaktadır.

Lamine seçeneklerinde iç ve dış kısımları ayrı renklerde yapma imkanına da sahip olabilirsiniz.

PVC banyo kapı modellerinde ahşap ve alüminyum kapılar ile kıyaslama yapıldığında nem ve paslanma oranları düşüktür. Islak zeminler için idealliklerini korumaktadırlar. PVC bakımları ve temizlikleri de daha kolay olarak yapılmaktadır. PVC uzun yıllar boyunca kullanmanıza da imkan sağlamaktadır.

Dekoratif olarak diğer kapı modellerini de tercih edebilirsiniz ama satın almadan önce mutlaka gereken bilgileri edinmeniz gerekir. Yukarıda belirtmiş olduğumuz özellikleri de incelemenizi tavsiye ederiz.

Uygun Fiyatları

Firma Model Fiyat Özelliği
Ekotek Perge Hazır Camlı Kapı 289,90 PVC olması kullanım açısından avantaj sağlamaktadır. Kolay temizlenme özelliğini sahiptir. İsteğe bağlı olarak renk değiştirme özelliğini de kullanabilirsiniz. Ayrıca cam olması banyo kapıları açısından her zaman avantajdır.
Ekotek Panel Kapı Camlı 269,90 PVC olması kullanım açısından avantaj sağlamaktadır. Kolay temizlenme özelliğini sahiptir. İsteğe bağlı olarak renk değiştirme özelliğini de kullanabilirsiniz. Ayrıca cam olması banyo kapıları açısından her zaman avantajdır.
PVC Akordiyon Katlanır Kapı Beyaz 99,90 PVC pek tavsiye etmeyiz ama dekorasyon açısından bakılabilir. PVC olması kullanım açısından avantaj sağlamaktadır. Kolay temizlenme özelliğini sahiptir. İsteğe bağlı olarak renk değiştirme özelliğini de kullanabilirsiniz. 
Ekotek Marbella Teak Melamin Kapı 229,00 PVC pek tavsiye etmeyiz ama dekorasyon açısından bakılabilir. PVC olması kullanım açısından avantaj sağlamaktadır. Kolay temizlenme özelliğini sahiptir. İsteğe bağlı olarak renk değiştirme özelliğini de kullanabilirsiniz
Ekotek  Aspendos Kapı Beyaz 239,90 PVC pek tavsiye etmeyiz ama dekorasyon açısından bakılabilir. PVC olması kullanım açısından avantaj sağlamaktadır. Kolay temizlenme özelliğini sahiptir. İsteğe bağlı olarak renk değiştirme özelliğini de kullanabilirsiniz

 

 1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (7 votes, average: 3,43 out of 5)
Loading...

Yorum ekle