Anahtarlar, günümüzde kilitli bir ürünün ya da nesnenin kilitlenmesinde ya da açmasında kullanılan metal türü malzemelerle yapılan bir alettir. Bu yazımızda sizlere anahtar çeşitleri hakkında bilgi aktarıyor olacağız.

Anahtar Çeşitleri

kapı anahtar çeşitleriAnahtar üretimleri ülkemizde kilit firmalarının üretmiş olduğu kilit yuvalarına uygun olarak daha çok pirinç ve bakır karışımlı malzemelerle birlikte fabrikalarda üretilmektedir. Anahtar çeşitleri arasında;

  • oto anahtarı,
  • ev anahtarı,
  • çelik kapı anahtarları,
  • iç oda kapı anahtarları
  • para kasası

anahtarları bulunur. Bu ürünlerin birbirinden farklı özellikleri bulunmaktadır.

Bilyalı ya da barel olarak üretilen ev anahtarları, günümüzde tüm ev anahtarları için kullanılabilmektedir. Yapımı ise oldukça basittir.

Çelik kapı anahtarları ise daha farklı bir düzenek ile kıvrımlı bir yapıda üretilerek çelik kapı kullanıcılarının hizmetine sunulmaktadır. Diğer anahtar türlerine göre daha güvenlidir.

İç oda kapı anahtarları, evinizdeki odaların kilit aç/kapa özellikleri için tasarlanan ve oldukça basit yapılardır.

Oto anahtarları özel bir malzemeden üretilir ve her araca ayrı bir şekilde takviye edilir. Günümüzde araç firmaları için özel üretim yapan kilit firmaları bulunmaktadır.

Para kasası anahtarları genel yapı itibariyle büyük ve oldukça karmaşık bir düzenekte üretilir. Güvenlik açısından oldukça tavsiye edilen bu anahtarların ağırlığı da bir hayli fazladır.

Anahtar Fiyatları

Günümüzde anahtar fiyatları, firmadan firmaya ve kalitesine göre değişmektedir. Bu kalite, kullanılan malzemeye ve anahtarların ağırlığına göre de farklılık gösterebiliyor. Şimdi sizlere en çok tavsiye edilen anahtar üretici firmalarını ve yaklaşık fiyatlarıyla birlikte tavsiyelerimizi sunuyoruz.

Firma adı Model Fiyatı Özellik
KALE KİLİT İç Kapı Anahtarı 2 TL Pirinç kaplamalı ve özel zamak döküm
KALE KİLİT Silindir İç Kapı Gömme Anahtarı 1,5 TL Pirinç Kaplamalı ve özel zamak döküm
KALE KİLİT Bilyalı Silindir Ham anahtarı 1,5 TL Nikel Kaplamalı ve 2 – 3 kanallı
KALE KİLİT Tek Taraflı Kasa Anahtarları 25 TL Nikel Kaplamalı
KALE KİLİT Çift Taraflı Kasa Anahtarları 35 TL Nikel Kaplamalı
KALE KİLİT Oto Metal Anahtar 7,5 TL Dayanıklı ve güvenilir

Günümüzde en kaliteli anahtar hizmeti veren Kale Kilit ürünlerine ayrıca internet üzerinden de ulaşabilirsiniz. Bu konuda ilk tavsiyemiz olan Kale Kilit, uzun yılların verdiği deneyim ve çalışmaları sayesinde hizmetlerine devam etmektedir.

Bunun dışında daha birçok kapı anahtarları üreten firmalar bulunuyor. Evinizin ya da kasanızın güvenliği için tercih edeceğiniz firmalar ile iletişime geçerek de detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. Bu konuda birbirinden farklı ve özel tasarımlarıyla birlikte markanın tüm ürünlerini kontrol edebilirsiniz.1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Yorum ekle