Yeni nesil kepenk sistemleri, otomatik kullanma önceliği ile daha çok tercih edilirken, seri üretimleri ile de ekonomik kepenk fiyatları ile karşımıza çıkıyor.

Kepenk Çeşitleri

Günümüz kepenk sistemleri hırsızlığa karşı dayanıklı olmasının yanı sıra kar, yağmur, çamur ve toz gibi olumsuz dış etkenlere karşı paslanmaz ve koruyucu özelliğini de göstermektedir. Bunların dışında özellikle trans forya kepenk, gece ve gündüz vitrin üzerinde duruyor olsa bile içeriyi görebilme olanağı da sağlıyor. Ayrıca delikli olması nedeniyle dış mekâna da ışık saçması ile değişik bir hava kazandırırken, ultra viyola özelliği ile ürünlerin güneş ışığından etkilenmesini engellemekte ve renklerinin solmamasını sağlamaktadır. Gün geçtikçe yaygınlaşan ve teknoloji ile barışık olan yeni nesil akıllı kepenk modelleri genel olarak vitrin, dükkân, banka, garaj kapısı ve villa kapılarında ekseri olarak kullanılıyor. Kullanıcı deneyimi oldukça memnuniyet sunan kepenklerde, tam güvenliğin sağlanmasının yanı sıra kolay açılır ve kapanır olması da tercih edilmesinde önemli rol oynuyor.

Otomatik kepenklerin montajı eski tasarımlara nazaran daha kolay olmakta, estetik duruşu ile şıklığı yakalamakta ve mekana farklı bir hava kazandırmaktadır.

Kepenk sistemlerinde artık yeni jenerasyon devri hızlı şekilde yayılmaya devam ediyor. Kol kuvveti ile açılan ve kanca yardımıyla asılarak kapatılan kepenkler çok gerilerde kaldı. Yeni sistemde elektrik motorlu, alarmlı ve daha güven veren modeller mevcut. Bugün yeni kuşak modellerin üretimlerine bakıldığında dört ana çeşidini görüyoruz, bunlar; çapraz örgülü, düz, mikro örgülü ve kapalı olanlardır.

Çapraz Örgülü Kepenk

Göz dolduran dekoratif unusur dışında çelik sarmal üretimi ile sağlamlığı test edilmiş olan çapraz örgülü kepenkler, renk ve farklı desenleri ile dikkat çekiyor. İç mekanın görünmesine olanak sağladığı gibi gözenekler arası mesafenin ölçüm uygunluğu nedeniyle de koruyuculuğunu tam manada da yerine getirmektedir.

Hava alma özelliği ile kapalı olduğu anlarda iç mekanda canlıların bulunma ihtimaline karşı üretilmiş olan bu modelleri genelde pet shoplarda görebiliriz.

Düz Kepenk

Her yerde görmeye alıştığımız ve en çok tercih edilen bu modellerde yeni adaptasyonlarda daha hızlı açılması dışında alüminyum çelik karışımı ile sağlamlığı artırılmış ve yağmur gibi dış etmenlere karşı duyarlılığı sebebiyle paslanmaz özellik ilave edilmiştir.

Düz ve tek parça olması haricinde yine düz ve çok parçalı modelleri de bulunan bu kepenler, depo ve dükkanlarda daha çok tercih edilmektedir.

Mikro Örgülü Kepenk

Hava alabilen ancak buna karşı yağmur, kar gibi doğal şartları içeri nüfuz etmeyen öikro örgülü kepenkler, sadece vitrinlerde değil, depo ve fabrika gibi ara geçiş noktalar bulunan mekanlarda da kullanıma son derece uygundur.

Sadece yakından bakıldığı anda farklılığını göstren mikro kepenkler, uzaktan bakıldığında ise kapalı kepenklerden ayırt etmek oldukça güçtür.

Kapalı Kepenk

Standardını hiç bir zaman bozmayan kepenk çeşidi olan kapalı kepenk, yeni üretimlerde transparan ara özelliği de eklenerek kısmı bölümden iç mekanın görünmesini sağlayacak özelliğe sahip modelleri ile de dikkat topluyor. Yangın, taş, sel baskını gibi tabiat ve insan unsurundan doğan riskler için de biçilmiş kaftan olan bu modeller, renk çeşitlerinin yanı sıra dilenirse reklamasyona da uygun bir tarz yaratmaktadır.

Kapalı modellerde ayrıca sıcak ve soğuk geçileri de tamamen kesilmekte, bu özelliği sayesinde daha çok fonksiyona sahip olması nedeniyle konum gereği rüzgar ve güneş ışığı alan dükkanlar başta olmak üzere ürün satış noktalarında kullanıma uygundur.

Kepenk Sistemleri Fiyat Hesaplama

Fiyatlandırma çalışmasını sağlıklı şekilde yapabilmek için öncelikle kepenklere 40 cm davlumbaz payı ekleniyor. Eğer, yükseklik 400 cm ise bunun toplamı 440 cm olarak ele alınır, ayrıca en için her iki yana 12 cm’lik sürgü ilavesi yapılır. Buna bir örnek vermek gerekirse, eni 200 cm olan bir kepenk için 224 cm değer alınır. Böylece metrekare birim fiyatını belirlemiş olan firma 400 x2200 üzerinden değil, 224×440 değeri üzerinden fiyat çıkarır.

Kepenk Fiyatları

Motor gücü değişkenli, elektrik kesintisine karşı kilitli sistemin manuel açılım kontrolü, tüp motoru ve iki adet kumandası dâhil, KDV hariç kepenk fiyatları listesi;

Firma  Model  Özellikleri  Fiyatı
 As Royal  100 x 200 Kapalı  Motorlu (50 NM)  916 TL
 A2  3 metrekare Çapraz Örgülü  Motorlu, UPS sistemli  1.100 TL
 HBK 200 x 300 Düz  Çelik Alüminyum Sarmal  1.750 TL
 As Royal  200 x 400 Mikro Örgülü  Tüp Motorlu, Manuel Kontrollü  1.696 TL
 Motorlu Kepenk  10-11 Metrekare Düz  MKS, UPS, Dış Kilitli, Güç Kaynaklı  1.800 TL

Kepenk sistemleri fiyatları kalite, yükseklik, genişlik ve işlevine göre değişkenlik göstermektedir. Fiyatlara genelde Katma Değer Vergisi dâhil olmazken, montaj ve işçilik bedelleri dâhil olmaktadır. Ayrıca fiyatların belirlenmesinde kullanılan malzemenin kalınlığı, dayanıklığı ve firma garantisi de etkendir.1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (İlk oy sizden olsun)
Loading...

Yorum ekle