Her mevsime uygun kullanım özelliği taşıyan balkon panjur modelleri, doğal risklere karşı etkin bir koruma sağladığı gibi hırsızlık gibi maruz kalabileceğimiz

Balkon Panjur Modelleri

Yeni tip modeller arasında ses yalıtımı sağlayan ve ısı verimini yüzde yirmi beşe kadar koruyan modeller mevcut bulunuyor. Yağmur, dolu ve kar gibi dış etkenlerin zararlarından korunmak için en uygun çözüm olan balkon panjur modelleri ile daha sağlıklı yaşam alanları demek oluyor. Ayrıca hırsızlığa karşı da koruma sağlayan bu ürünler, aynı zamanda solar radyasyon etkilerinin azaltılmasında da etkendir. Günümüzde balkon panjur modelleri arasında manuel monoblok panjur ve tam otomatik monoblok panjurlar daha çok kullanım tercihi olmaktadır.

Tam Otomatik Monoblok Balkon Panjur

monoblok panjur

monoblok panjur

Dört mevsim kullanım özelliği olan ve görüntü kirliliği yaratmayan balkon panjur, bununla beraber ahşap kaplama modelleri ile uyum yakalama fırsatı verirken, bina yüzeyinin dışına taşmayarak da daha estetik bir duruş sergiler.

Işığın iç mekâna girişini regüle edebilen, dışa açılır özelliği ile güneş ışığını kontrol altına alan monobloklar, yakıt tüketimini de alüminyum kaplaması sayesinde azaltır. Monoblok panjurlar aynı zamanda pencere güvenliklerin sağlanmasında da etkin olurken, motorlu olması ile de hem saniyeler içinde açılır kapanır özelliği sağlamakta hem de daha rahat bir kullanımı meydana getirmektedir.

Güvenliğin artmasını sağlayan askı kilit sistemi ve anahtarlı şalteri ile de ayrıca kullanım esnasında olduğu gibi evde olmadığınız zamanlarda daha huzurlu olmanıza yardımcı olan bu üretim, tam otomatik olmasının verdiği özelliğe uygun olarak uzaktan kumanda ile de oturduğunuz yerden idare edilmektedir. Uzaktan kumanda sayesinde bir panjuru olduğu gibi hepsini kontrol altında tutmak da mümkündür. Tam otomatik monoblok panjurlar elektrik enerjisi ile çalışma prensibine uygun olarak enerji tasarrufu da sağlar.

Manuel Monoblok Balkon Panjur

Manuel monoblok balkon panjurunda motor bulunmaz, buna karşılık çekme kordonu vasıtasıyla el gücü kullanılarak yukarı aşağı hareketi sağlanır. Üretimlerin paslanmaz ray sistemi son derece kolay kullanıma uygun olmakla beraber ekstra güç harcanmasını da engeller. Ayrıca orta panel ray sistemi desteği ile de iki ve daha fazla bölmeli olabilirken, panjur kutusunun açılabilir olması ise temizliğinin oldukça rahat bir şekilde yapılmasını sağlar. Güneş ışınlarından koruma sağladığı gibi sineklik takılması ile de evinizin rahatça havalanmasına olanak veren ürün, kaliteli ve uzun ömürlü olmasını sağlayan pencerelerde kullanılan pvc ile zorlu doğa koşullarına karşı da direnç gösterir. Renk seçenekleri arasında doğal ahşap tonlar bulunduğu gibi laminasyon kaplama özelliği ile farklı renk kombinasyonlarına ait modeller de sipariş üzerine montaj öncesinde dikkate alınır.

Panjur sistemleri genel olarak 19 cm, 21 cm ve 23 cm santimetre olur. Buna karşılık 19 santimetre olanların açılabilir uzunluğu 220 cm, 21 cm için 240 cm, 23 cm için ise 260 cm uzunluk maksimum olur. Ürünün et kalınlığı ise iki ayrı tipte 39 ve 52 mm alüminyum ya da pvc malzemeden yapılır.

Balkon Panjur Fiyatları

Gerek pencereler için olsun gerekse balkonlar için olsun hesaplama yapılırken metrekare üzerinden fiyat çıkarılarak tüketiciye sunuluyor. Balkon panjur fiyatları metrekare birim değeri ise beyaz manuel panjur için 95 TL, altınmeşe kaplama panjur için 135 TL’dir. Hesaplama yapılırken ayrıca bütün balkon pajurlarına 80 cm pay eklenir, bu pay panjur kutusunda kalan kullanım dışı kısma aittir.

Eğer, penceremiz 150 cm eninde ve 140 cm yüksekliğinde ise yüksekliğe 80 cm daha ilave etmek gerekir.

Yapılan hesaplamaya göre toplam metrekare ise 3.30 metrekare olur. Manuel kullanılacak panjur için toplam maliyet ise 235 TL olarak karşımıza çıkar.

 Firma Adı  Model Fiyatı Özelliği
 Marmara PEN  Beyaz Manuel Panjur  235 TL  150×220 Manuel, PVC


1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (4 votes, average: 4,50 out of 5)
Loading...

Yorum ekle