Alüminyum kepenkler birbirinden farklı özellikler ile birçok alanda kullanılmaya devam ediliyor. Kepenk birçok isime sahip olmakta ve söylenmektedir.

Alüminyum Kepenk

Alüminyum Kepenk

Alüminyum kepenkler dikey olarak çalışan sisteme sahip kepenk modelleri olmaktadır. Alüminyum kepenklerin üst kısımlarında yer alan motor şaftının dönmesiyle alüminyum kepenklerin lamelleri bu düzeneğin üzerine sarılmasıyla açılarak kapanma işlemini gerçekleştirmektedir.

Alüminyum kepenkler garaj kapıları, dükkân kapıları ve fabrika kapıları gibi birçok yerde kullanılmaktadır. Alüminyum kepenklerde estetik görünüm ve güvenlik bir arada bulunmaktadır. Alüminyum kepenkler estetik görselliğin daha çok ön planda tutulduğu ve güvenliğinde tam olarak sağlanacağı mekan ve yerler için tek tercih olmaktadır.

Alüminyum Kepenk Özellikleri

Alüminyum kepenkler pres alüminyum ve pres alüminyum olarak iki çeşit olmaktadır. Pres alüminyum kepenkler 62.5 mm ile 77 mm eninde paletler olmaktadır.

Estetik görünüme en uygun ve tam bir estetik görünüm sağlayan alüminyum kepenkler istenilen renklerde boyanarak montajı yapılmaktadır.

Dolgu alüminyum kepenkler 39 mm, 55 mm ve 77 mm paletler eninde içleri dolgulu alüminyum profil kepenklerdir. Dolgulu alüminyum kepenkler özellikle ısı ve ses yalıtımını tam olarak sağladığı için görsellik, ısı ve ses yalıtımının tam olarak sağlanılması istenilen mekanlar için tercih edilmektedir. Dolgulu alüminyum kepenkler de istenilen renklerde boyanarak montajı yapılmaktadır.

Bazen evlerin kapı ve pencerelerinde de alüminyum kepenkler kullanılmaktadır. Klasik olan alüminyum kepenkler gelişen alüminyum sektöründeki yeniliklerle ilave fonksiyonlar ve farklı görünümler kazanmıştır.  Alüminyum panjurlu kepenklerde kullanıldığı mekana ayrı bir estetik güzellik katmaktadır. Alüminyum panjurlu kepenklerin özellikleri, güneşten koruma, her türlü hava koşulundan koruma, ses yalıtımı sağlama ve kullanıldığı yerin dekoruna uygun renklerle kullanılarak hem estetik hem de üstün güvenlik sağlamaktadır.

Öncü Firma Ve Fiyat Bilgileri

Alüminyum kepenkler genel olarak işyerleri, garaj girişleri, giriş kapıları, villaların girişleri, binaların kapı ve pencereleri ve mağaza vitrinlerinde tercih edilerek kullanılmaktadır. Alüminyum kepenkler uzaktan kumandalı sistemle çalışmaktadır. Alüminyum kepenkler kullanılacak yere göre istenilen renklerde boyanabilinmektedir. Alüminyum kepenklerin boyaları elektro statik olan toz boyalar ile boyanmaktadır. Alüminyum kepenkler estetik güzelliğinin yanında tam güvenlik sağlaması, ısı ve ses yalıtımını sağlaması önemli avantajları olmaktadır.

Mağaza ve vitrinlere kullanılan alüminyum panjurlu kepenkler panjurlarının deliklerinden mağaza ve vitrinlerin içlerini tam olmamakla birlikte gösteren kepenkler olmaktadır. Panjursuz düz dolgulu ve dolgusuz olarak ta alüminyum kepenkler bulunmakta ve tüm modeller kumandalı ve tam güvenlik sağlamaktadır.

Öncü Firma FİYAT ARALIĞI
KOÇTAŞ 109 TL – 150 TL
N11 65 TL – 100TL
FIRATPENSEN 200 TL – 250TL
A2 PANJUR 200 TL –  500 TL

Alüminyum kepenk fiyatlarını tam olarak firmalarla iletişime geçerek ihtiyacınız olan ölçüleri vererek öğrenebilirsiniz. Burada sizlere vereceğimiz fiyat bilgileri piyasada olan fiyatlardır. Tam olmamakla birlikte bir genelleme yapılırsa alüminyum kepenklerin metre kare fiyatı 150 TL olarak belirlenmektedir. Alüminyum kepenklerde istenilecek olunan boya, ekstra dizayn, süslemeler, marka, resimler ve figürler gibi ekstra isteklerde fiyatlar fark etmektedir. Alüminyum kepenk yaptırılırken firmaların fiyatları ve markalar çok iyi araştırılmalıdır.1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Yorum ekle