Rozetli kapı kolları estetik anlamda sıkça kullanılan kapı kollarından biridir. Sizlere model ve fiyatları hakkında detaylı bilgiler sunuyor olacağız.

Modelleri

Rozetli kapı kolu

Rozetli kapı kolu

Her zevke ve bütçeye uygun olarak rozetli kapı kolu modelleri bulunmaktadır. Sadelikten hoşlananlar için Nobel yasemin rozetli kapı kolu, nikel saten rozetli kapı kolu, saten albfirin yale sağ rozet kapı kolu, topuzlu kilit saten giriş rozetli kapı kolu, neon saten rozetli kapı kolu, Nobel bodrum rozetli kapı kolu gibi birçok sade rozetli kapı kolu bulunmaktadır.

Uzun yıllar rozetli kapı kolunu değiştirmeden kullanmak isteyen pirinçten yapılmış olan rozetli kapı kolu modellerini tercih etmeniz gerekecektir. Pirinç, zamak ve alüminyumdan yapılmış olan rozetli kapı kolları çok fazla ayırt edilememektedir.

Bunun nedeni ise hepsinin üzerlerinin saten kaplama ile kaplanması ve birbirlerine çok fazla benzemeleridir. Bazı pirinç olan rozetli kapı kolları hurdadan alınarak işlendiklerinden birinci sınıf olmamaktadır ve uzun vadeli kullanılamamaktadır. Birinci sınıf olan pirinç rozet kapı kollarının kaplamaları çok daha düzgün ve dikkat çekici olmaktadır. Rozet kapı kollarında kaplama oldukça önemli olmaktadır. Kaplaması iyi olmayan kapı kollarının kısa bir kullanımda kaplaması aşınacak ve hiç hoş olmayan bir görünüme sahip olacaktır.

Özellikleri

Uygun fiyatlı ve dayanıklı olmasını istiyorsanız zambak model olan rozetli kapı kolu düşünebilirsiniz. Zambak rozetli kapı kolu modelleri paslanma ve kırılmaya karşı daha dayanıklı modeller arasında bulunmaktadır. Sac ayna veya alüminyum olan rozet kapı kolu modelleri sağlamlık konusunda en düşük olan modeller olmaktadır fakat fiyat olarak en ucuz rozetli kapı kolu modelleri içerisinde olmaktadır.

Rozetli kapı kollarının metal ve pirinç renkleri olduğu gibi beyaz, siyah ve ahşap renkleri de bulunmaktadır. Antik füme, antik bakır ve olifka renginde rozetli kapı modelleri olmaktadır.  İki parçadan oluşan kapı kolu ayrı ve kilit yeri ayrı olan rozetli kapı kolu modelleri eskitme kapılar için oldukça fazla tercih edilmektedir.

Eskitme kapılar için ayrıca gövdesi ve kol üstü işlemeli olan rozetli kapı kolu modelleri de tercih edilebilinmektedir. Kapı kollarında sağ kol veya sol kol olmamaktadır. Wc ve banyolar için genelde topuz rozet kapı modelleri tercih edilmektedir. İçeriden kilitlenebilen fakat ters bir durumda ise dışarıdan rahatlıkla müdahale edilebilinen rozetli kapı kolları tercih edilerek kullanılmaktadır.

Rozetli kapı modellerine bakılır ve seçim yapılırken kullanılacak olunan kapının modeli de dikkate alınmalı ve kapıya en uygun olan rozetli kapı kolu tercih edilmelidir. Rozetli kapı kolu modelleri arasında aynalı, işlemeli, taşlı, iki renkli ve sade renkler olmaktadır. Oda kapınıza en uygununu seçerek almalısınız.

Oda kapınız klasik ve desenli ise desenli, eskitme ve taşlı olan rozetli kapı kollarını tercih edebilirsiniz. Modern desene sahip kapılar için ise saten nikel renk olan rozet kapı kolları tercih edilmelidir. Yuvarlak ve oval desenli kapılarda ise oval gelen kıvrımlı rozet kapı kolu seçilmelidir. Kesin çizgilere sahip kapılar için düz olan rozetli kapı kolu seçilerek kullanılmalıdır. Rozetli kapı kolu modellerinde görünüş ve uyuma dikkat edildiği gibi kaliteli olmasına da dikkat edilmelidir.

Öncü Firmaları Ve Fiyatları

Rozetli kapı kollarının öncü firmaları ve fiyat bilgisi aşağıdaki gibidir. Sizler de firmalar ile iletişime geçerek siparişlerinizi verebilir ve hemen kullanmaya başlayabilirsiniz. Belirttiğimiz üzere son derece estetik ve güzel bir görünüme sahiptir.

Öncü Firma FİYAT ARALIĞI
DOĞANLAR 50. TL – 130. TL
ÖZCANLAR 40. TL – 60. TL
HİRA BOĞAZİÇİ KAPI 19. TL – 79. TL
LÜKS YILDIZ 24. TL –100. TL
LÜKS KUĞU 22. TL – 98. TL


1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (2 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Yorum ekle