Özcanlar, Türkiye’de kapı kolu alanında hizmet veren firmaların başında yer alıyor. 30 yıllık bir tecrübe ile hizmet vermekte olan firma, alanında uzman bir teknik ekiple ve yüksek teknolojik donanımla kapı kolu üretimi yapıyor. 

Özcanlar firma detayları

ozcanlarHer geçen gün farklı tasarımla müşteri karşısına çıkan Özcanlar firmasının bünyesinde 200’ün üzerinde personel bulunuyor. Üretilen kapılar genellikle pirinçten yapılıyor olsa da Zamak, Alüminyum gibi paslanmaz ve çürümez ham maddelerle de üretim yapılıyor. Firmanın kataloglarında 16 farklı renk seçeneğiyle 850 kapı kolu çeşidi bulunmaktadır.

Özcanlar kapı kollları

Pirinç Kapı Kolları

Bu kapı kolları genellikle konut alanlarında veya ofis gibi yerlerde iç mekânlarda kullanılır. Kapı kolu aşağı doğru itildiğinde dil içeri girer ve kapı açılır. Pirinçten yapılan kapı kolları uzun yıllar boyunca sorunsuz bir şekilde kullanılabilir. Bunun sebebi pirincin kolay paslanmayan ve yıpranmayan bir madde olmasıdır.

Zamak Kapı Kolları

Zamak, kapı kollarında oldukça yaygın olarak kullanılan bir metal alaşımıdır. Çinko, bakır, alüminyum ve magnezyumdan oluşur. Zamak kapı kolları da tıpkı pirinçten yapılanlar gibi uzun süre kullanılabilir. Arabaların dış yüzeylerinde de kullanılan bir madde olan zamak, paslanma, çürüme, yıpranma gibi etkenlere maruz kalmamaktadır.

Rozetli Kol

Rozetli kol, genellikle ofis gibi çalışma alanlarında tercih edilse de konutlarda da kullanılabilmektedir. Bu kolun temel özelliği, kilit ile kol arasındaki bölgeyi kaplayan kapı aynasının bulunmamasıdır. Modern dizayna sahip ev ve işyerlerinde sıklıkla kullanılan rozet kol, bakır, alüminyum, pirinç, zamak gibi farklı maddelerden imal edilebilmektedir.

Rus Modeller

Rus modeller, diğer kapı kollarından tasarım bakımından ayrılır. Bu modellerde kapı kolu diğerleri gibi düz değil, eğimlidir. Genellikle modern bir şekilde dizayn edilen ev ve işyerlerinde kullanılan bu kapılar, kapı aynalı ya da rozet modelleriyle imal edilmektedir. Rus model kapılarda ağırlıklı olarak gri renk tercih edilmektedir.

Kristal Kapı Kolları

Bu modellerde kapı kolunda kristal biçimli bir gövde bulunmaktadır. Siyah, mavi, pembe, kırmızı gibi farklı renk seçeneklerine sahip olan bu gövde, kapıya renkli bir görünüm katmaktadır. Genellikle konut alanlarında tercih edilir. Kapı aynalı ya da rozet olarak satın alınabilir.

Çekme Kollar

Bu modellerde kapı aşağı doğru bastırılarak değil, itilerek ya da çekilerek açılır. Genellikle iş yerlerinde, hastane, okul, depo gibi yerlerde kullanılan bu kapılar, özel bir kilit sistemine de sahiptir. Özellikle insan sirkülasyonunun yoğun olduğu yerlerde kullanılırlar.

 

Diğer ürünleri

Kilitler

Bir mekânın güvenliğini sağlamak için en önemli unsur kilit seçimidir. Özcanlar firmasının kataloglarında bulunan kilitler iç ve dış mekânlarda güvenle kullanılabilir. Anahtar çevrildiğinde kilit kapı eşiğindeki bir noktaya girerek kapının açılmasını engeller. Firma kataloglarında dış kapılar ve oda kapıları için farklı kilit seçenekleri bulunmaktadır.

Bareller

Barel, kilit sistemlerinde temel gövdedir. Anahtar deliği barel üzerinde bulunur ve kilit bu parça üzerinden aktif hâle gelir. Barellerin yılda en az bir kere değiştirilmeleri gerekmektedir.

Emniyet Kelepçesi

Emniyet kelepçesi, daire kapılarında kullanılan bir aksesuardır. Kapı içeriden kapalıyken kelepçe kapı üzerindeki kilide geçer ve dışarıdan açıldığında kapı bu şekilde kilitlenir. Daire kapısı dışarıdan zorlamayla açılmış olsa bile, emniyet kelepçesi içeriden açılmadan kapının açılması mümkün olmaz. Bu kelepçe, kapı aralığından açılamayacak ölçülerde tasarlanır ve kapıyı kapatmadan açmak mümkün değildir. Genellikle zamaktan elde edilir.1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (İlk oy sizden olsun)
Loading...

Yorum ekle