Kapı kolu çeşitleri olarak günümüzde birçok model tasarlanmıştır. Bu konuda günümüzde en çok tercih edilen rozetli kapı kolları oldukça dayanıklı bir şekilde üretilmektedir.

 En Uygun Modelleri

Takım olarak kullanıldığı gibi sadece tek taraflı olarak da kullanılabilmektedir. Eğer kapınızın dışında topuz ya da çekme bulunuyorsa tek taraflı kullanılması tavsiye edilmektedir.

kapı kolu çeşitleri

Günümüzde oldukça kaliteli kapı kolu üretimi yapan ve uygun fiyatlarla müşterilerine sunan firmalar sayesinde en bakımlı ve sağlam kapı kollarına da ulaşabilirsiniz.

Sizlere bu yazımızda kapı kolu çeşitlerinden, en çok tercih edilen kapı kolu üreticilerine ve piyasada bulunan ürünlerin yaklaşık fiyatlarını aktarıyor olacağız. Ayrıca bu durumları sizlerle paylaşırken ürünlerin özelliklerini de paylaşmış bulunacağız. Sizler de en güzel kapı kolu modellerini tercih etmek için bilgilerimizden yararlanabilir ve siparişlerinizi verebilirsiniz.

Kapı Kolu Çeşitleri

Bir diğer kapı kolu çeşidimiz ise alüminyum kapı kollarıdır. Birbirinden farklı çeşitleriyle kullanılan bu kollar paslanmaz özellikte üretilmektedir. Yine çelikten üretilen çelik kapı kolları da farklı renk ve desenlerle tüketicilere sunulmaktadır. PVC kapı kollarında ise plastik özellikte bulunan ve oldukça dayanıklı kapı kollarını da tercih edebilirsiniz. Krom kapı kolları da araçlarda kullanılan kapı kollarından biridir.

Kapı kolları sürekli kullanıldığı için araca uygulandığı zamanlarda oluşabilecek aşınmaların önlenmesi amaçlanmakta ve şık bir görünüm kazandırmaktadır. İç kapılar için paslanmaz kapı kolları da günümüzde en fazla iş yerlerinde tercih edilerek kullanılabilir.

Evinizin iç dekorasyonunda kullanabileceğiniz cam kapı kolu çeşitleri de oldukça estetik bir hava yaratmaktadır. Ev tasarım malzemeleri içinde gerekli olan aksesuarlardan biri de cam kapı kolu çeşitleridir. Bu modeller daha çok sık kullanım alanları için kullanılmaktadır. Temizlik yönünden de oldukça kolaylık sağlamaktadır. Cam olduğu için kırılabilir özellikte olduğu da düşünülmemelidir.

Yaklaşık Fiyatlar ve Modelleri

Günümüzde yüzlerce kapı kolu modeli arasından en çok kullanılan kapı kolu modellerinin yaklaşık fiyatlarını sizlerle paylaşıyoruz. Firmadan firmaya değişiklik gösteren kapı kollarını detaylı bir şekilde inceleyerek karar verebilirsiniz. Bu sayede evinize ya da iş yerinize uygun olarak kapılarla aynı desen ve modeldeki kapı kollarını kullanabilir ve yaşadığınız ortama estetik bir görünüm kazandırabilirsiniz.

Model Fiyatı Özellik
Nobel Kapı Kolları 27.90 TL Alüminyum ve çinko kaplamalı
Primador Kapı Kolları 17,90 TL Alüminyum ve çinko kaplamalı
Eda Nikel Saten Serisi 19,99 TL Alüminyum okta menteşe özellikli
Kumru Kapı Kolu 16,99 TL Krom kaplama ve kolay kavranabilir
Doğanlar Eko Gözlü Tokmak Saten 26,99 TL Krom kaplama ve kolay kavranabilir
Kavisli Kapı Kolu 19,99 TL Saten Albrifin ve dayanıklı
Era Kapı Kolları 16,99 TL Saten ve dayanıklı
Topuzlu Kapı Kolları 29,99 TL Kilit özellikli ve dayanıklı

Genel olarak kullanılan kapı modelleri ve yaklaşık fiyatları yukarıda belirtilmiştir. Özelliklerine de bakılacak olunduğunda çoğu kapı modellerinin alüminyum ve çinko kaplamadan oluştuğu ve oldukça dayanıklı olduğu biliniyor. Aşağıdaki tabloda ise sizlere kapı kolu konusunda öncü olan iki firmanın yaklaşık fiyatlarını sunuyor olacağız. Detaylı araştırmalarınız için resmi internet sitelerini kontrol edebilir ve eviniz ya da iş yeriniz için tercih edeceğiniz kapı kollarını sipariş verebilirsiniz. Firmalarla yapacağınız alışverişlerde ayrıca ücretsiz kargo imkânlarından da yararlanabilirsiniz.

Firma adı Model Fiyatı Özellik
Doğanlar Çelik Kapı Nobel Zamak Kapı Kolu 60 TL Alüminyum ve çinko kaplamalı
Doğanlar Çelik Kapı Topkapı Antik Füme Oda Kapı Kolu 85 TL Füme özellikli ve dayanıklı
Doğanlar Çelik Kapı Jumbo Saten Nikel Rozetli Kapı Kolu 88 TL Dayanıklı ve nikel özellikli
Şahinoğlu Kapı Kolu Zara Serisi 360 TL Altın Kaplama ve Çelik Demir
Şahinoğlu Kapı Kolu Vega Kulp 28 TL Krom özellikli ve dayanıklı
Şahinoğlu Kapı Kolu Antik Rozetli Kapı Kolu 146 TL Krom özellikli ve dayanıklı

Kapı Kolu Nasıl Takılır?

Çelik kapılarda öteki kapılardan farklı olmak üzere sadece kapının iç kısmında kol bulunur. Bu kolun sökülüp değiştirilebilmesi için de bağlandığı yere yuvarlak metal çevrilerek sökülmelidir.

Klasik kapı kollarının değiştirilmesi işlemlerinde ise ilk olarak kapı kolunun bağlı olduğu ayna, üzerinde bulunan vidalar sökülerek yerinde çıkarılmalıdır.

Bu işlem her iki tarafta bulunan kollar için yapılmalıdır. Yeni takılacak kol yönüne dikkat edilerek iki kolu birbirine bağlayan pim uygun bir şekilde yerleştirilmeli ve diğer kol da vidalar vasıtasıyla yerine sabitlenmelidir.

Oldukça kolay olan bu uygulama ile sizler de evinizdeki kapı kollarını rahatlıkla değiştirebilir ve kullanıma uygun bir hale getirebilirsiniz. Yeni kol takılırken ilk olarak kapı dilinin itilerek içeri alınması ve mekanizmasının yuvadan geçmesine de ayrıca dikkat edilmesi gerekir.1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (İlk oy sizden olsun)
Loading...

Yorum ekle