Elektrikli kepenk, işyerlerini güvenliğe almak için en uygun sistemdir. Yazıda elektrikli kepenk modelleri ve ortalama fiyatları hakkında bilgi verilmektedir.

Elektrikli Kepenk Özellikleri

Kilit sisteminiz ne kadar gelişmiş olursa olsun, mağazanızı veya giriş katında bulunan ofisinizi güvenceye alabilmek için kepenk kullanmanız gerekir. Manuel kepenkler bu konuda kesinlikle güvenli değildir.

Elektrikli Kepenk

Elektrikli Kepenk

Nitekim elle açılıp kapanan, otomatik sisteme bağlı olmayan kepeklerin kilitleri çeşitli maddeler yardımıyla açılabilir ve kırılabilir. Ancak elektrikli kepenk sistemlerinin bu konuda tam anlamıyla bir güvenlik sağlayacağını belirtmek gerekir. Yalnızca uzaktan kumandayla aktive edilen kepenkler ile işyerinizi tam anlamıyla güvenceye alabilirsiniz. Bu kepenklere güvenlik kamerası, alarm gibi sistemler de monte edilebilmektedir. Zorlanarak ve güç kullanarak açılması imkânsız olan bu sistemlerin her gün binlerce mağaza ve ofisi soyulmaktan kurtardığı bilinmektedir. Mağazanızı güvenceye almak için elektronik kepenk kullanmanız yeterli olacaktır.

Elektrikli kepenkler, kumanda ile aktive edilen bir motor ile çalışır. Kumanda sinyalleri komuta merkezine iletildiğinde motor harekete geçer ve kepenk üst tarafta yer alan sarım kutusuna girmeye başlar. Katlanabilen ve birbirine kenetlenebilen parçalardan oluşur. Uzaktan kumandayla birlikte şifreli ya da kartlı geçiş sistemleriyle de aktive edilebilmektedir.

Belirtildiği gibi, kepenklere alarm ve kamera sistemleri de monte edilebilmektedir. Kepeğin üst kısmına erişip etkisiz hâle getirilemeyecek bir güvenlik kamerası takarak hırsızlık girişimlerini kayıt altına almak mümkündür. Ayrıca kumanda ile açıldığında inaktif hâle gelecek bir alarm sistemi de monte edilebilir. Dükkanınızı bu şekilde güvenliğe almanız zor olmayacaktır.

Elektrikli kepenkin tek faydası işletmeyi güvenceye almak değildir. Bu kepenkler aynı zamanda ısı, rüzgar ve nem yalıtımı sağlar. Yağmur, kar, dolu gibi yağışlarda ve aşırı rüzgar olan günlerde mağazanızın ya da ofisinizin camlarını bu etkenlere karşı koruyabilirsiniz. Bununla birlikte kanatlar arasında bulunan delikler sayesinde dükkanınızın havasız kalmayacağından da emin olabilirsiniz.

Otomatik kepenkler yalnızca dükkan ve mağazalarda kullanılacak ürünler değildir. Bahçe girişli evlerinizde de güvenle kullanabilirsiniz. Bununla birlikte sokak girişli mağazalarda ve AVM, pasaj gibi kapalı alanlarda bulunan mekanlarda farklı kepenk sistemleri kullanılmaktadır. Mekan girişini ölçerek buraya monte edilecek olan kepenkin fiyatını hesaplayabilirsiniz. Aşağıdaki tabloda farklı firmaların otomatik kepenk birim fiyatları yer almaktadır.

Öncü Firmalar ve Fiyatlar

Elektrikli kepenk fiyatları, temel olarak metrekare bazında hesaplanır. Tam olarak bir fiyat alabilmek için öncelikle kepenkin monte edileceği yerin ölçülerini bilmek gerekir. Metrekare fiyatı çıkarıldıktan sonra buna ekipman bedeli eklenir. Motor, kumanda sistemi gibi ekipmanların fiyatı metrekare bedeline eklendiketn sonra fiyat tam anlamıyla çıkarılmış olur.

Her firma farklı elektrikli kepenk fiyat seçenekleriyle satış yapmaktadır. Ancak kepenk alırken kesinlikle fiyata değil kaliteye bakmak gerekir. Ucuza mâl edilmiş kepenkler işletmeniz ya da eviniz için tam anlamıyla koruma sağlamayacaktır. Ancak kaliteli bir kepenk sistemi tercih ederseniz hem mekânda tam koruma sağlayabilir hem de çeşitli etkenlere karşı yalıtılmış bir ortam yaratabilirsiniz.

Aşağıdaki tabloda öncü firmalar ve birim bazında sunmuş oldukları elektronik kepenk fiyatları yer almaktadır. Bunlar ortalama rakamlardır, bu yüzden ihtiyacınıza uygun bir fiyat almak için firmaya başvurmanız gerekir. Alarm sistemleri ve bunun gibi ekipmanlar eklendiğinde kepenk fiyatlarının artacağını ve monte edilen yere göre değişiklik gösterebileceğini de unutmamanız gerekir.

Firma Birim Fiyatı Özellikler
Demonte 1170 TL Yüksek yalıtım özelliklerine sahip olan bu kepenk özellikle garaj ve depo girişleri için oldukça uygun.
Asroyal 1450 TL Hızlı motor özelliklerine sahip. Motor aktive edildikten sonra kısa süre içinde açılma ve kapanma işlemini gerçekleştiriyor. Bu bakımdan oldukça uygun.
MicroTek 1500 TL Gelişmiş bir kumanda ve motor teknolojisine sahip olduğunu belirtmek gerekiyor. Ayrıca alarm sistemleri kolaylıkla monte edilebiliyor.
Storpenk 1200 TL Storpenk tarafından üretilen kepenklerin sağlam sistemler olduğunu belirtmek gerekiyor. Bu ürünler darbelere ve deprem gibi doğal afetlere dayanıklı olarak üretiliyor.
Profilist 1500 TL Profilist tarafından üretilen kepenklerin yüksek güvenlik standartlarına sahip olduğunu belirtmek gerekiyor. Ürünler ayrıca deprem ve sel gibi doğal afetlere ve rüzgara karşı dayanıklı.


1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (2 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Yorum ekle