Sürme kapı; özellikle dar alanlarda yerden tasarruf etmek amacı ile tasarlanan ergonomik kapı sistemleridir. 

İşlevselliğine göre model seçenekleri

sürme kapıSürme kapılar, yaşanılan mekanlarda yer kaplamadığı için, yerden tasarruf açısından yeni binalarda sıklıkla kullanılmaktadır. Eski yapılar tekrar dizayn edilirken mekanların genişletilmesi amacı ile de sürme kapılar tercih edilmeye başlanmıştır.

Sürme kapılar, çıkarılabilir ray sistemlerine sahip olduğu için dilediğiniz zaman duvarlarınıza zarar vermeden sürme kapıları çıkarabilirsiniz.Sürme kapılar, duvara entegre bir mekanizmadır ve takılıp çıkarılması büyük ustalık işleri gerektirmez.

Mutfak, ebeveyn banyosu, ofis gibi alanlarda yeni yer kazanımı için uygun çözüm olan sürme kapılar istenilen ebatlarda imal edilebilme özelliklerine de sahiptir. Sürme kapı modelleri, yapılış tekniklerine göre iki kısımda incelenebilir; duvar içi sürme kapı sistemleri ve duvar dışı sürme kapı sistemleri. Şimdi, bu iki modeli ve avantajlarını alt başlıklar halinde ele alalım ve inceleyelim;

Duvar Dışı Sürme Kapı Modelleri

Bu modellerde kapının kendisi kapı kasasına monte edilmiştir. Sürme kapı hareket ettirildiğinde kasa mekanizmasının uzantısı üzerinde ilerlemektedir.

Duvar dışı sürme kapı modellerinde duvarınız üzerinde herhangi bir delme ya da kırma işlemi gerçekleştirmenize gerek kalmamaktadır.

Duvar dışı sürme kapı modellerinin en avantajlı yanı da budur zaten.

Duvar İçi Sürme Kapı Modelleri

Bu modellerde ise kapı, duvarın içerisine yerleştirilen bir mekanizmaya bağlı olarak hareket etmektedir. Duvar dışı sürme kapı modellerinden farkı ray sistemlerinin duvarın içine alınmasıdır.

Ufak bir işçilik ile halledilebilen duvar içi sürme kapı modellerinin yeni inşa edilen binalar için uygulanması daha kolay olacaktır. Ancak dilerseniz oturduğunuz bina içerisinde duvar içi sürme kapı modellerini uygulatabilirsiniz.

Duvar içi sürme kapı modellerinin avantajı ise; açıldığı zaman kapı duvar içerisindeki mekanizmaya doğru kaydığı için daha estetik görünmektedir.

Sürme kapı modelleri her yere ve her boyutta uygulanabildiği için firmaların kataloglarından dilediğiniz modeli seçip evinize uygulatabilirsiniz.

Kapı aksesuarlarısürme kapı2

Sürme cam kapılar tıpkı sürme ahşap kapılarda olduğu gibi raylı bir sistem ve mekanizmaya sahiptir. Sürme cam kapıların diğer sürme kapılardan farkı, görsel olarak biraz daha fazla göze hitap etmesidir.

Sürme cam kapı sistemleri pek çok model ve seçeneklerle müşterilere sunulmaktadır.

Sürme cam kapı aksesuarları arasında; sürme cam kapı kolu, sürme cam kapı şeffaf cam fitili, dikdolap stop fitili, cam fitili, banko rulman, camcama sürgü kilidi, şeffaf fitil ve kıl fitil yer almaktadır ve bu sürme cam kapı aksesuarlarının tamamı, sürme kapı için olmazsa olmaz aksesuarlardır.

Aksesuarlardan biri dahi eksik olduğunda, sürme kapı sisteminizin kalitesinde düşüş olmakta ve dayanıklılığı azalmaktadır.

Sürme cam kapıları eğer ofisinize veya iş yerinize yaptırmayı düşünüyorsanız, camcama sürgü kilidi adı verilen aksesuar, cam sürme kapınızın alt veya üst kısmına yerleştiriliyor, bu sayede ofisinizi veya iş yerinizi kilitleyip güven içerisinde oradan ayrılabiliyorsunuz.

Sürme cam kapılar ve aksesuarları darbelere karşı dayanıklı olup, herhangi bir kırılma ya da çatlamayı kolay kolay göstermemektedir.

Mekanizma yapısısürme kapı3

Gelişen teknoloji ile inşaat sektöründe de pek çok yenilik olmuş, yeni tasarımlar daha ergonomik haller almaya başlamıştır.

Ergonomik tasarımdan kastımız; daha kaliteli ve daha fonksiyonel ürünlerin tek bir yapıda birleşmesi ve bu yapıların da uygun fiyat olanakları ile müşteriye sunulmasıdır. Bu ergonomik tasarımlardan birisi de sürme kapılardır.

Sürme kapılar, dar alanlarda, alandan tasarruf sağlamanıza yarayan çok önemli yapılardır.

Sürme kapı mekanizması incelendiğinde, ahşap kapı panelinin tekerlek mekanizması ile belirli bir ray sistemi üzerine oturtulduğunu ve bu şekilde hareket ettiğini görürüz.

Sürme kapı mekanizması dilerseniz duvar içine, dilerseniz de duvar dışına monte edilebilir. Duvar içi ve duvar dışı sürme kapı mekanizması arasında hiçbir farklılık yoktur.

Sürme kapı mekanizması, kolay takılıp çıkarılabilen bir mekanizma olduğu için çok fazla işçilik gerektirmez. Bu yüzden de uygun fiyatlar ile müşteriye sunulmaktadır. Ayrıca sürme kapı mekanizması raylı sistemden oluştuğu için duvarlarınıza zarar vermez.

Sürme kapı mekanizmasını çıkarttırmak istediğinizde, duvarınızın eski formu aynen yerinde kalacaktır. Sürme kapı mekanizması istediğiniz boyutlarda hizmetinize sunulmaktadır.

Sistem fiyatlarısürme kapı1

Sürme kapı sistemleri farklı model seçenekleri ve kullanım kolaylığı ile bir çok kişinin dikkatini çekmeyi başarmıştır. Sürme kapı sistemleri duvar içi sürme kapı modelleri ve duvar dışı sürme kapı modelleri olarak iki farklı uygulama alanına sahiptir.

Duvar dışı sürme kapı modelleri evinizde ki eski kapıları yenilemeyi düşünüyorsanız sizin için daha ideal modellerdir. Çünkü normal kapılar sürme kapılar ile değiştirilirken duvar dışı sürme kapı tercih ettiğinizde duvarınız üzerinde herhangi bir kırma işlemi gerçekleşmeyecek dolayısı ile de sürme kapı fiyatlarına da ekstra bir yükleme olmayacaktır.

Duvar içi sürme kapı tercih etseydiniz ister istemez fiyatlar biraz daha artış gösterecekti. Eğer yeni bir inşaat için sürme kapı sistemleri düşünüyorsanız bu durumda daha modern bir görünüm için duvar içi sürme kapı modelleri tercih edebilirsiniz.

Duvar içi sürme kapı fiyatları ile duvar dışı sürme kapı fiyatları arasında çok büyük bir fiyat farkı bulunmamaktadır.

Sürme kapı fiyatları uygulama yapılacak alanın boyutu, kapıda kullanılan hammaddenin kalitesi vb. birçok etkene göre değişiklik gösterir. Bu yüzden bir firmadan destek almanız sürme kapı sistemleri hakkında karar vermek açısından daha doğru olacaktır.

Duvar içi sürme kapılar

Sürme kapı; bir ray sistemine entegre edilerek ileri ve geri yönlü hareket edebilen standart kapılara oranla büyük ölçüde yer tasarrufu sağlayan kapılardır.

Sürme kapılardan, yeni binalar için en çok tercih edileni ve kullanılanı duvar içi sürme kapı modelleridir. Duvar içi sürme kapı modelleri, dar mekanlarda alan tasarrufu için çok önem taşımaktadır.

Alandan büyük ölçüde tasarruf sağlarken aynı zamanda şık bir görüntü elde etmek güzel olmaz mıydı? Duvar içi sürme kapılar çok farklı model seçeneklerini de müşterilerin seçimine sunarak müşteriye ergonomik seçim imkanları sağlamaktadır.

Duvar içi sürme kapı modelleri için uygulanan tasarımlar da son zamanlarda çok çeşitli bir hal almıştır. İstediğiniz motifi kataloglardan seçmenin dışında dilerseniz sizde kendi tasarımlarınızı ya da beğendiğiniz bir motifi duvar içi sürme kapılar için yaptırabilirsiniz.

Duvar içi sürme kapıların kullanım rahatlığı ve şıklığı ile yaşam alanlarınız daha da değerli bir hal alacak ve daha önemli bir hale gelecektir. Duvar içi sürme kapılarına istediğiniz renklerde de sahip olmanız mümkündür.1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (1 votes, average: 4,00 out of 5)
Loading...

Yorum ekle