Kapı süsü yapmak oldukça kolay bir iştir. Keçe kullanarak dış ve iç kapılara asabileceğiniz birbirinden şık kapı süsleri yapabilirsiniz.

Keçe Kapı Süsü Modelleri

Keçeden yapılmış süslerle evinizi daha güzel bir hâle getirebilirsiniz. Oda ve daire kapılarında oldukça şık duracak olan bu süsler genellikle uygun fiyatlarla satışa sunulmaktadır. Güzel ve şık modeller arasından beğendiğinizi seçebilir ve uygun fiyat seçenekleriyle satın alabilirsiniz. Bu süsleri sürekli dekorasyonda kullanacağınız gibi, doğum günü gibi kutlamalarda kullanarak da mekanda harika bir görünüm yaratabilirsiniz.

Keçeden kapı süsü modelleri genellikle çocuk odası dekorasyonu için kullanılmaktadır. Keçe baykuş kapı süsü buna örnek gösterilebilir. Çalılara konmuş şirin bir baykuşun canlandırıldığı bu kapı süsleri bebek odaları için oldukça uygundur. Pembe, mavi gibi farklı renklerde çocuklarınızın hoşuna gidecek kapı süsleri satın alabilirsiniz.

Keçeden kuşlu kapı süsü modelleri de çocuk odaları için tercih edilmektedir. Güvercinli ve keçeden baykuşlu kapı süsü gibi renkli ve şirin modelleri çocuk odalarında kullanabilirsiniz. Bu modeller, internet kataloglarında en çok rağbet gören keçeden kapı süsleri arasındadır. Evde kendiniz yapabileceğiniz gibi, herhangi bir mağazadan ya da internet üzerinden de satın alabilirsiniz.

Ev dekorasyonunda keçeden denizci kapı süsü de kullanılabilir. Bu süslerde çapa, deniz ve gemi gibi motifler bulunmaktadır. Hem çocuklara hem de yetişkinlere hitap eden keçeden ev kapı süsleri arasında yer aldığını belirtmek gerekir. Mavi halka üzerine gemi, balık, ahtapot gibi motifler yerleştirilerek üst ya da ortadaki kısma çapa konulabilir.

Firmalar ve Fiyatlar

Keçeli kapı süsleri genellikle el işi atölyeleri tarafından üretilerek online mağazalarda satışa sunulmaktadır. Koçtaş, Tekzen gibi yapı marketlerde ünlü atölyeler tarafından üretilen kapı süslerine rasatlayabilirsiniz. Ayrıca birçok internet mağazasında da keçe kapı süsü çeşitleri bulunmaktadır. Fiyatlar genellikle kullanılan malzemeye ve tasarıma göre değişiklik göstermektedir.

Tiryaki Hobi, çocuklar için kapı süsü yapan başlıca atölyeler arasında yer alıyor. Ürünlerini kendi web sitesinden ve Gittigidiyor gibi platformlardan satışa çıkaran Tiryaki’nin keçe kapı süsü bebek konusunda geniş bir çeşitliliğe sahip olduğunu belirtmek gerekiyor. Kaliteli keçelerden kapı süsleri üreten firmanın fiyatları 45 TL ile 100 TL arasında seyrediyor. Aydede, hayvanat bahçesi, denizci, baykuş gibi farklı modelleri firma kataloglarında bulmak mümkün.

Cicibici İşler, uygun fiyatlı ve kaliteli kapı süsü yapan firmalar arasında yer alıyor. Kaliteli keçeden bebek odası kapı süsü üreten firmanın fiyatları 15 TL’den başlıyor. İsme özel kapı süsü de üreten firma, böyle durumlarda her harf başına 10 TL gibi bir fiyat belirliyor. Firmanın ürettiği kapı süsleri uzun süre deforme olmadan kullanılabilecek sağlam malzemeden yapılmaktadır.

Ecerce Dükkan da keçe ile kapı süsü yapan firmalar arasında önemli bir yere sahiptir. Kapı süslerini genellikle kendi web sitesi üzerinden satışa sunan Ecerce’nin fiyatları 20 ile 150 TL arasında değişmektedir. Safari, denizci, aile, bulut gibi farklı temalarda kapı süslerini kaliteli malzemeden imal etmektedir.

Keçeden Kapı Süsü Yapımı

Keçeden kapı süsü

Keçeden kapı süsü

Kapı süsü keçe ile kolaylıkla yapılabilmektedir. Eğer kapı süslerine para vermek istemiyorsanız, aynı malzemeleri alarak evde kendiniz de yapabilirsiniz. Bir saat gibi kısa bir süre içinde dekoratif ve şirin bir kapı süsü yapabilirsiniz. Bunun için her yerde bulabileceğiniz bir takım malzemeler yeterli olacaktır.

Öncelikle çember şeklinde bir iskelet gerekmektedir. Yapı marketlerden veya çiçekçilerden alacağınız strafor simidi kullanabilirsiniz. Ya da çalıları çember biçiminde bağlayabilirsiniz. İlk olarak, çemberin etrafını bir kurdeleyle sarmalısınız. Silikon ile yapıştırarak deforme olmayacağını garanti edebilirsiniz. Çemberi istediğiniz renge boyadıktan sonra yapmanız gereken tek şey süsleri yapıştırmaktır. Örneğin pamuk kullanarak keçeden bulutlu kapı süsü yapabilirsiniz. Tül, kurdele gibi parçalarla kapı süsünü güzelleştirebilirsiniz.1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (1 votes, average: 4,00 out of 5)
Loading...

Yorum ekle