Keçeden kapı süsü yapmak gerçekten de çok kolay. Şimdi sizlere pratik anlamda keçe kapı süsü yapımıyla ilgili teknik bilgiler sunuyor olacağız.

Kullanım yerleri

Keçeden kapı süsü

Keçeden kapı süsü

Evlerimizin daha güzel ve farklı görünmesi için birçok farklı dekoratif süsler kullanırız. Giriş kapımız veya iç oda kapılarımız için de çok farklı kapı süsleri bulunmaktadır. Keçeler birçok dekoratif süslemelerde kullanıldığı gibi kapı süslerinde de kullanılmaktadır.

Keçeden yapılmış olan renkli çiçeklerle bahar dallarını andıran kapı süsleri, renkli keçelerle yumurta şekli verilerek halka üzerine yerleştirilen ve halkanın ortasından kurdelelerle uzunlu kısalı sarkıtılan keçeden yapılmış kapı süslerini çok uygun fiyatlara bulabileceğiniz gibi evinizde kendinizde çok kolaylıkla yapabilirsiniz.

Keçeden yapılmış olan birbirinden farklı ve güzel olan kapı süslerini evinizin her oda kapısında kullanabilirsiniz. Keçeden kapı süsleri arkadaş ziyaretlerine veya özel günlere giderken götürebileceğiniz şık ve güzel hediyeler arasında düşünebilirsiniz. Keçeden kapı süslerini dekoratif ev eşyaları satan mağazalardan bulabileceğiniz gibi internet sitelerinden de mevcut modellerden sipariş verebilir veya istediğiniz modeli yaptırarak da sipariş verebilirsiniz.

Düğünü olacak bir arkadaşınız için keçeden yapılmış kalbin içerisinde gelin ve damat figürü ile tasarlanmış bir kapı süsü anlamlı ve güzel bir hediye olabilir. İç kapıda olduğu kadar giriş kapınızda da oldukça şık ve gösterişli duran yünden yapılmış olan zincirler üzerine keçeden rengarenk gül ve papatya gibi çiçek modelleriyle tasarlanmış olan kapı süsü evinize çok ayrı bir hava katacaktır.

Fiyatları Ve Firmalar

Keçeden yapılan kapı süsleri tamamen el emeğidir. Küçük ve şirin el işi atölyeleri olduğu gibi oldukça büyük olan atölyelerde yapılmaktadır. Marifetli olan bazı ev hanımları da evlerinde keçeden kapı süsü yaparak satmaktadır. Keçeden yapılmış olan kapı süslerinin fiyatları modeline, tasarımına ve kullanılan malzemeye göre değişmektedir.

Keçe kapı süslerini el işi atölyelerinden ve internet sitelerinden bulabilirsiniz. AVM lerde bulunan ev dekorasyonu satan mağazalar ve internet üzerinden de sipariş verebilir ve alabilirsiniz. Keçe kapı süsleri 59 TL ile 100 TL arasında fiyatları değişmektedir.

Keçeden yapılmış olan büyük bir bulut üzerine şifon tüllerden fiyonklar incilerle süslenmiş, keçeden kuş, renkli çiçekler, bulutun alt kısmına çit yapılarak ve çitin üzerine kelebek, ördek, baykuş, kurbağa ve ortası incili çiçeklerle tasarlanmış olan modeli internet siteleri üzerinden bakarak sipariş verebilirsiniz.

Giriş kapınız için istediğiniz harf üzerine jüt ip ile kaplanarak üzerine keçeden çiçek ve yapraklarla tasarlanan size özel kapı süsünü internet sitesinden 90 TL ye sipariş verebilirsiniz. Kendinize veya arkadaşınıza ev hediyesi olarak alabileceğiniz çok güzel bir ev dekorasyonu hediyesi olabilir.

Keçe Kapı Süsü Yapımı

Keçeden kapı süsü yapmak sanıldığı kadar zor değildir. El becerisi olan her bayan çok rahatlık ve kolaylıkla keçeden kapı süsü yapabilir. Çiçekli kapı süsü için ilk olarak plastik olan veya köpük olan halka almalıyız. Plastik halka ince olduğu için kalın ve dolgun durması için elyafla sararak kalın ve dolgun olmasını sağlamalıyız.

Köpük halkalar zaten dolgun olduklarından böyle bir işleme gerek olmayacaktır. Dolgun olan halkamızı ilk olarak hardal sarısı ipimizle zemin görünmeyecek şekilde kaplayalım. Pembe, gri, sarı ve portakal kabuğu rengi keçelerden çiçekler yapalım. Kök yeşili keçeden yapraklar yapalım. Dört adet yapma çiçeklerde bulunan ince bahar dallarından alalım.

Hazırlamış olduğumuz çiçeklerimizi halkanın üzerine karşılıklı çapraz olarak dizayn edelim. Aralarına yapraklarını yerleştirelim. İnce bahar dallarını çiçeklerin içerisinden halkanın boş kalan yerlerine doğru yerleştirelim. Çiçeklerin üzerine keçeden minik kelebekler yaparak yerleştirelim. Çok şık ve kolay bir model. Rahatlıkla uygulayabilir ve uzun süreli kullanabilirsiniz.1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Yorum ekle