Çelik kapı süsleri pek çok yaşam alanını güzelleştiren ve yapılışı da oldukça pratik olan bir üründür.

Çelik Kapı Süsü Modelleri

Güzellikler evin dışında başlar bu nedenle her bayan dışarıdan da evinin güzel görünmesi için giriş kapısın oldukça şık ve değişik olan kapı süslerinden alarak veya kendisi yaparak takmaktadır. Kapı süsleri oldukça farklı ve güzel modellerde olmaktadır. Kapı süsü yapmak oldukça kolay ve basit bir süsleme işi olmaktadır. Kapı süsü yaparken hayal gücüde kullanılıyor ve ortaya inanılmaz güzellikler çıkıyor.

Kelebekli kapı süsü

Kelebekli kapı süsü

Kelebekli kapı süsü yapmak için öncelikle çiçekçilerden veya yapı marketlerden çok kolaylıkla bulabileceğiniz köpük simide ihtiyacınız olmaktadır. İki çile sakallı olarak bilinen ip, bir paket renkli olarak veya tek renk olan kelebekler ve silikon tabancasına ihtiyacınız olacaktır.

İlk olarak köpük simidin üzeri zemin görünmeyecek şekilde sakallı yeşil iplik ile tamamen kaplanacak. Tamamen kaplanan ve çim görünümünü alan simidin üzerine aralıklı serpme olarak kelebekler silikon tabancasıyla yapıştırılmalıdır. Çimler üzerinde uçuşan kelebekli kapı süsünüz hazır.

İlginç Modellerin Yapılışı

Kuş yuvası kapı süsü yapımı için kuru dallardan yapılmış olan oldukça kalın bir halkaya ihtiyaç olmaktadır. kahverengi telis, keçe, kuru dallar ve silikon tabancasına ihtiyacınız olacaktır. Kuru dallardan hazırlanmış olunan halkayı yeşil tomur çimlerle kaplıyoruz.

Kuş yuvası kapı süsü

Kuş yuvası kapı süsü

Kuru dallardan küçük kuş yuvası hazırlayalım. Keçeden istenilen renkte yumurta hazırlayalım. Yumurtaların içlerini pamuk ile dolduralım tam bir yumurta görünümünü alacaktır. Hazırladığımız kuş yuvasını kapı süsü halkamızın ortasına silikon tabancasıyla yapıştıralım içerisine keçeden hazırlamış olduğumuz yumurtaları yine silikon tabancası ile yapıştıralım.

Telisimizden iri ve güzel bir fiyonk yapalım ve kapı süsümüzün üst kısmından bağlayalım. Doğal malzemelerle oldukça ilginç, güzel, patrik ve masrafsız bir kapı süsü  modeli.

cam kapı süsü

cam kapı süsü

Kelebek kapı süsü yapmak için kuru dallara istediğiniz renkte orta boy ve minik yapma çiçeklere, ince tel ve silikon tabancasına ihtiyacınız olmaktadır. Öncelikle küçük dallardan kelebeğin gövdesini hazırlayacağız. Uzun dalları çok kalın olmayacak şekilde tel yardımıyla bağlayalım.

Uzun olarak bağladığımız kuru dalları kelebeğin gövdesine birleştirerek iki büyük oval kanat üst kısma bağlayalım. Aynı şekilde fakat yukarıdaki kanatlardan daha küçük oval kanatları alt kısma gövdeden bağlayarak yerleştirelim.

Kelebeğin kafa kısmının oraya ise yine kuru dallardan yaptığımız iki küçük anten yerleştirelim. Kuru dallardan kelebeğimizin zemini hazırlanmış oldu. İstediğimiz renkte olan büyük yapma çiçeklerimizi kelebeğimizin gövdesine sıra ile silikon tabancası ile yapıştıralım.

Minik olan çiçekleri ise kelebeğimizin kanatlarına ve antenine yapıştırarak yerleştirelim. Kelebeğimizi kafa tarafının iç kısmından kalın ve çiçeklerin renginde olan bir kurdele ile istenilen uzunlukta asma halkası yapalım. Oldukça değişik ve bir o kadar da kolay kelebek kapı süsümüz hazır.

kapı süsü

kapı süsü

El işi güllerden  oluşan kalpli kapı süsü. Oldukça basit ve bir o kadar da güzel ve değişik olan kapı süsü için istediğiniz birbiriyle uyumlu olan renklerde yün ipe ve bir tığa ihtiyacınız olmaktadır.

İstediğiniz iki uyumlu renkte aldığınız yün ipiniz ile katlı duran güller yaparak hazırlayalım. İstenilen büyüklükte kalpli kapı süsü yapmaya yetecek kadar güllerimizi hazırladıktan sonra yine tığ yardımı ile hazırlamış olduğumuz güllerimizi kalp şekli vererek birleştirelim.

Dış kapı süsü

Dış kapı süsü

Güllerden oluşan kalpli kapı süsümüzün kalbin alt sivri kısmında güller yoğunlukta olacaktır. Yan kısımlarda ikişer sıradan oluşmakta üst kısım ve si ise tek gül birleştirerek tamamlanmaktadır. Ortalama bir büyüklükte güllerden oluşan kalpli kapı süsü yapmak için yirmi dört adet katlı gül yapmanız yeterli olacaktır. El işi güllerden kalpli kapı süsümüz hazır. El işini bilen bayanlar bu kapı süsünü bir saatte yaparak kullanabilirler.1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (İlk oy sizden olsun)
Loading...

Yorum ekle