Kapı ebatlama makinası, kapılarda aksesuarların yerlerinin açılmasını sağlar ve oldukça yararlı bir kullanım sunar.

Evlerde iç veya dış olan ahşap kapıların üretiminde kapıların ve kasaların en kolay ve hızlı bir şekilde kapının tüm aksesuarlarının yerlerinin açılması için tasarlanmış olunan makinelerdir. Kapı ebatlama makinelerinin birçok farklı modelleri bulunmaktadır ve her birinin özellikleri farklı olmaktadır. Kapı ebatlama makineleri üretimin daha seri ve kolay yapılmasını ve zamandan tasarrufu sağlar.

Kapı Ebatlama Makinası Özellikleri

Kapı ebatlama makinalarının her modelinin özelliği farklı ve ayrı olmaktadır. Kapı kasalarının profillerinin köşe birleşim işlemi için 45 ayrı kesim yapan ve kapılara kavela deliklerini açan makinaler. Bu özelliklere sahip makineler sayesinde kapılar kasalarına çok kolay ve hatasız bir şekilde yerleştirilerek montajları gerçekleştirilir.

Kapı Ebatlama Makinası

Kapı Ebatlama Makinası

Kapı ebatlama makinalarında kapı kasa profilleri pres veya sandviç panellerde şekillendirilerek fitil yerleri, pervaz yerleri, en ebatlamaları ve zımparalama işlemleri tek seferde yapılmış olur. Bazı kapı modellerinde camlı olduklarından bu modeller için kapı ebatlama makineleri kilit yerleri, kapı kol yerleri, menteşe yerleri, ayna veya cam yerlerini oldukça seri ve çapaksız olarak açıp hazırlamaktadır.

Kapı ebatlama makinaları ahşap kapıların üretimlerinde kapı ve standartlarının en hızlı ve kolay bir şekilde aksesuarlarının tümünün yerlerinin açılarak hazırlanması için tasarlanmış makineler olmaktadır. Kapı ebatlama makinesinin diğer bir özelliği ise tek bir seferde preslenmiş olan kapıların panel konumu sabitken dört bir tarafını düz bir şekilde en hassas şekilde ebatlanmasını sağlamaktadır. Kapı ebatlama makineleri sayesinde kapı üretim ve montajları sorunsuz ve oldukça seri bir şekilde üretilir.

Kapı Ebatlama Makinası Çeşitleri

Kasa ebatlama ve kavela açma makinesi : kapı kasalarında ve çerçevelerinde 45 derece olan köşe birleştirmeleri için kesme ve delme işlemi gerçekleştirmektedir. Makinanın pnomatik hareketi 45 – 90 derece açıya ayarlanabilir özelliğe sahip olmaktadır. Maxsimum olarak 2.4 metreye kadar olan manuel pozisyon sistemiyle ölçü ayarlama sistemine sahip olmaktadır. Makinede çift el kumanda kontrol sistemi mevcut olmaktadır.

kavela açma makinesi

kavela açma makinesi

Kapı ebatlama makineleri ile klasik olan bindirme sistemleri de eskilerde bırakılmış olunmuştur. Kapı kesimlerinde sıfır hata ile üretilen kapılar ve oldukça kolay, pratik ve düzgün olan aksesuar ve montaj yerleri ile büyük kolaylık sunan kapı ebatlama makineleri çok daha hızlı ve çok daha hassas bir üretim sunmaktadır.

Sadece büyük ölçekli kapı üretimi yapan firmalar değil küçük ölçekli kapı üretimi yapan birçok firma kapı ebatlama makinesi kullanmaktadır. Zamanla tüm kapı imalatı yapan firmalar oldukça hızlı üretim sağladığı, pratik olması, üretimde sıfır hata vermesi ve zamandan oldukça tasarruf sağlamasından dolayı tercih edilerek kullanılmaktadır.

Öncü Firma Ve Fiyat Bilgileri

Kapı ebatlama makineleri yeni nesil ürün gurupları arasında yer almaktadır. Kapı ebatlama makinelerinin kapılar, kapı menteşeleri ve kilit açma uygulamalarının üç farklı modelini tüketicilere sunan firmalar bulunmaktadır.

Öncü Firma FİYAT ARALIĞI
AYAMATEK AŞ. 15.000 TL – 18.000 TL
AS METAL AĞAÇ MAKİNE SANAYİ 15.000 TL – 18.000 TL
TOSKAR MAKİNE 15.000 TL – 18.000TL
MZK KAPI KAPLAMA 15.000 TL – 18.000 TL

Yurt içinde ve yurt dışında isim yapmış olan iki yüzü aşkın büyük firma bulunmaktadır. Ülkemizde de kapı sektöründe büyük isim yapmış olan firmalar bulunmaktadır ve bu firmalar hem büyük ölçekli şirketlere hem de küçük ölçekli şirketlere hizmet vermektedir. Her firmanın kapı ebatlama makine modelleri iki çeşit, üç çeşit ve ya daha fazla çeşitte makineyi tüketicilere sunmaktadır. Tek model üreten firmalarda bulunmaktadır. Yurt dışından ithal olarak kapı ebatlama makineleri geldiği gibi biz de yur dışına kapı ebatlama makineleri ithal etmekteyiz. Bu sektörde oldukça gelişmiş firmalar bulunmaktadır.1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (İlk oy sizden olsun)
Loading...

Yorum ekle