Kapı isimlikleri kullanıldığı alanların kimlikleridir ve kullanıldığı alanlara özel tasarımlar içermektedirler. Kapı isimliği tasarımları oldukça önemlidir.

İsimlik modelleri
kapı isimliği1

Kapı isimlikleri kullanımları çok önemli olan araçlardır ve çok farklı tasarımları bulunmaktadır. Bunları kullanım alanları ve özelliklerine göre farklı sınıflandırmalar ile ele alabiliriz.

Ofis için kapı isimlik modelleri

Kapı isimlik modelleri bildiğiniz gibi çok önemlidir. Bir firmanın kapı isimlik modeli kullanımına bağlı olarak o firma hakkında bazı yargılara varabiliriz.

 • Örneğin şık tasarımlar içeren firmalar hakkında görüşlerimiz genellikle o firmaların çok önemli oldukları ve işlerini gereken kurumsallıkta yaptıkları ile ilgili olmaktadır.
 • Ofis için kullanılan kapı isimlik modelleri; pleksi malzeme ile tasarlanmış kapı isimliği modeli, bombeli alüminyum kapı isimliği modeli, uygun fiyatlı ince PVC kapı isimliği modeli ve kanallı alüminyum kapı isimliği modeli gibi modellerdir.
 • Ofis için kapı isimliği modellerini istediğiniz ebatlarda yaptırabilirsiniz ve istediğiniz tasarımı üzerine koydurabilirsiniz.

İş yerleri için kapı isimlik modellerikapı isimliği3

Kapı isimlikleri kullanımları iş hayatınız için çok önemlidir. Özellikle sektörde ciddiyet içeren müesseselerde kapı isimlikleri kullanımı mecburi olmakta.

 • Ofisinizin, büronuzun ya da her hangi bir iş yerinizin giriş kapılarına İş İçin Kapı İsimlik Modelleri konusunda çözümler bulabilirsiniz.
 • İş İçin Kapı İsimlik Modelleri içerisinde pek çok çeşit bulunmaktadır ve bu çeşitler farklı ebatlar ve kalınlıklar ile sizlere sunulmaktadır.
 • İş için tercih edeceğiniz kapı isimlik modelleri içerisinde cam kapı isimlik modelleri, plastik kapı isimlik modelleri, ahşap kapı isimlik modelleri, metal kapı isimlik modelleri, pleksi kapı isimlik modelleri, alüminyum kapı isimlik modelleri gibi çeşitlerde ve farklı boyutlarda olmaktadır.

Alüminyum kapı isimlik modelleri

İş yerlerinizde ve evlerinizde kapı isimlik modelleri oldukça kullanışlıdır ve gerekli olan bir kullanım aracıdır. Kapı isimlik modellerinden olan alüminyum kapı isimlik modelini gelin hep birlikte inceleyelim.

 • Alüminyum kapı isimlik modelleri oldukça yaygın kullanılan bir isimlik modelidir ve kullanım ebatları ve ölçülerine bakıldığı zaman hafif olan, fazla ağır olmayan kapı isimliği modelleridir.
 • Alüminyum kapı isimlik modellerini farklı ölçü ve boyutlarda tasarlatabilirsiniz ve kullanabilirsiniz.
 • Çok yaygın olarak kullanılan alüminyum kapı isimlik modellerinden tercihinizi yaparken farklı renk tasarımları da isteyebilirsiniz.
 • Alüminyum kapı isimlik modelleri üzerine istediğiniz renk seçenekleri kolayca uygulanabilir ve sizlere sunulabilir.

Ev için kapı isimlik modelleri

Ev için üretilen kapı isimlik modelleri oldukça fazla tür ve çeşitleri bünyesinde barındırmaktadır.

 • Ev için kullanılan ev için kapı isimlik modelleri istenilen ebatlarda ve istenilen malzemelerden üretilebilir.
 • En çok kullanılan kapı isimlik modellerinin başında ahşap kapı isimlikleri ve alüminyum kapı isimlik modelleri gelmektedir. Kapı isimlik modellerinden ev için kapı isimlik modellerinin şık bir şekilde kullanılması evinizin daha şık tanınmasını sağlayacaktır.
 • Ev için kapı isimlik modelleri çok farklı tasarımlardan oluşur demiştik. Ev için kullanılan kapı isimlikleri üzerine pirinç harflerle ya da metal harfler ile de yazı yazılabilir ve bu daha zengin bir görünüm sağlamanıza yardımcı olur.
 • Ev için kullanılan isimlik modelleri arasından farklı model ve türlere kolayca istediğiniz ebatlarda tasarımlara ulaşabilirsiniz.

Renk çeşitliliği

Kapı isimliği renkleri de kapı isimliklerinin tasarımları kadar önemlidir ve tasarımlara bağlı olarak renklendirilirler. Kapı isimlikleri ister alüminyum olsun, ister ahşap olsun, ister plastik olsun isterseniz de cam olsun kolay bir şekilde renklendirilirler. İstediğiniz renklerde kapı isilikleri modelleri ile daha kurumsal ve daha prestijli görünümler elde edersiniz.

Kapı isimliği renkleri büyük firmalar, küçük işletmeler ve ofislerde çok önemlidir. Müşteriler iş yerlerinize gelirken sizin firmanızın ismini renkli kapı isimlikleri ile kolay ve hızlı bir biçimde bulabilirler.

Kapı isimliği renkleri tercih edilirken ve seçimleri yapılırken ne alanda çalıştığınız ve hangi işleri yaptığınız önemlidir. Yaptığınız işlerin alanına göre kapı isimliği renkleri kullanabilirsiniz ve daha çok algılanabilirsiniz.

Kapı isimliği renkleri konusunda ilerleyen teknolojik araçlar ile alüminyum ve metal kapı isimliklerinin de renklendirilmesi daha kolay olmuştur ve bu alanda yeni çalışmalar ortaya çıkmıştır. Kapı isimliği renkleri konusunda çalışan pek çok firma bulunmaktadır.

Fiyat dağılımı

İş hayatında neredeyse her kurumda ve kuruluşta kapı isimlikleri kullanılmaktadır. Hatta apartmanlarımızda giriş kapılarımızda dahi ufak kapı isimliklerine yer veririz. Kapı isimleri modern hayatın getirisi ile birlikte sürekli değişme ve modernleşme göstermeye devam etmektedir.

Kapı isimlikleri fiyatları da aynı şekilde modele ve markaya göre, isimliklerin kapladığı alana göre değişiklik göstermektedir.

Kapı isimlikleri farklı malzemelerden üretildiği için fiyatları da aynı zamanda malzemeye göre değişiklik göstermektedir. Eğer ucuz maliyetli kapı isimlikleri tercih edecekseniz malzeme olarak daha basit malzemelerden yapılan ürünleri tercih edebilirsiniz.

Kapı isimliklerinin yaklaşık fiyatlarını yapıldıkları malzemelere göre tabloda ele alarak inceleyelim.

Alüminyum Malzemeden üretilen kapı isimlikleri Orta boyları 5 TL ile 20 TL arasındadır.Büyük Boyları 10 TL ile 30 TL arasındadır.
Metal malzemeden üretilen kapı isimlikleri 20 TL ile 40 TL arasında değişmektedir.
Cam Kapı isimlikleri fiyatları 30 TL ile 50 TL arasında değişmektedir.
Ahşap Malzemeden Üretilen Kapı İsimlikleri 20 TL ile 50 TL arasında değişmektedir.

İsimlikler ve yönlendirme tabelalarıkapı isimliği2

Kapı isimliği denilince akla yaşam alanlarında ya da iş alanlarında karşımıza çıkan, yaşam alanlarının kapılarında bulunan tabelalar gelmektedir.

Yaşam alanlarının kapılarında bulunan kapı isimlikleri kolay ve hızlı bir şekilde adresinizin bulunmasını sağlarlar. Kapı isimliği seçimlerinde oldukça fazla model ve çeşit bulunmaktadır.

Kapı isimliği modelleri genellikle farklı malzemeler ile imal edilmektedir. Kapı isimliği üretimlerinin yapıldığı malzemeler şık görünümler elde edilebilen malzemeler olmaktadır.

Kapı isimliği renkleri de kullanım alanları ve ihtiyaçlar doğrultusunda belirlenebilir ve kimlik açısından önemlidir. Kapı isimliği modelleri ile ilgili pek çok tür ile karşılaşacaksınız.

Yönlendirme tabelaları insanların hareketlerini, bir yerden başka bir yere gitmelerini kolaylaştıran tabelalardır.

Yönlendirme tabelalarının yol ve dış mekanlarda çok sık görülmesinin yanında iç mekanlarda da görünmesi çok sıktır. İç mekanlarda yönlendirme tabelalarını en çok büyük iş merkezlerinde ve alışveriş merkezlerinde görürüz.

Bunların dışında apartmanlarda da yönlendirme tabelaları oldukça sık bir şekilde karşımıza çıkmaktadır.

Kapı isimliği ve yönlendirme tabelalarında uygun renkler kullanılmalı ve en uygun malzemeler seçilmelidir.1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Yorum ekle