Kapı tipi metal dedektörlerin kullanımları ile toplu yaşam ve kullanım alanlarında düşük maliyetler ile yüksek koruma amaçları gerçekleştirilmiştir. Kapı tipi metal dedektörler içerisinden geçilebilen ve tarama larını özel ışınlar ile yapabilen bir güvenlik sistemidir.

Kapı dedektörleri

Kapı dedektörleriKapı dedektörleri, toplumun kullanım alanları içerisinde yer alan büyük yaşam alanlarında kullanılan ve güvenlik taraması yapmak amacıyla kullanılan sistemlerdir. Kapı dedektörleri teknolojileri ile metal algılaması yapılabilmektedir.

Kapı dedektörleri yaşam alanlarının giriş kapılarına konulur ve kapılardan giren insanlar girişte bulunan kapı dedektörlerinin içerisinden geçerler. Kapı dedektörleri özel ışınlar yardımı ile içerisinden geçen insanın üzerinde metal varda sinyal verirler. Bu sinyaller görevliler tarafından fark edilir ve gerekli önlemler alınır.

Kapı dedektörleri en çok hava limanlarında, terminallerde, alışveriş merkezlerinde ve büyük şirketler ile iş merkezlerinde yaygın olarak kullanılır.

Kapı dedektörleri üzerinde bir gösterim paneli bulunmaktadır. Bu panellerin üzerinde yer alan göstergeler yardımı ile sinyaller anlaşılabilir bir düzeye gelir.

Kapı girişlerinde yer alan kapı dedektörlerinin algılama hassasiyetleri isteğe göre ayarlanabilir ve gerekli çalışmalar bu şekilde yapılabilir. Kapı dedektörlerinin asıl amaçları belirli suçları engellemek ve önlemektir.

Kapı dedektörleri ile çok ucuz maliyetler ile büyük güvenlik işleri halledilebilir. Kapı dedektörlerinin hassasiyetlerinin arttırılabilmesi ya da azaltılabilmesi ile de asıl kullanım amaçlarına doğru ve kolay bir şekilde ulaşılabilir.

Kapı tipi metal dedektörlerdedektör

Kapı tipi metal dedektörlerinin kullanıldığı alanlar kalabalık alanlardır. Kapı tipi metal dedektörleri en çok havalimanı, otobüs terminalleri, alışveriş merkezleri, iş hanları ve büyük şirketler ile mahkemelerde, kamu kurum ve kuruluşlarında çok sık bir şekilde tercih edilirler.

Kapı tipi metal dedektörleri kullanılan alanlarda kapı tipi metal dedektöründen sorumlu olan görevli kapı tipi metal dedektörü üzerinde yer alan kontrol paneli üzerinden gözlemlerini gerçekleştirir. Kapı tipi metal dedektörleri üzerinde yer alan ışıklı ya da lcd ekranlı kontrol panelinin verdiği sinyaller ile gerekli önlemler ve engellemeler yapılarak güvenlik sorunları çözülür.

Kapı tipi metal dedektörleri kullanım alanlarında pek çok olumsuz vakayı engellemekte ve caydırıcı etken olarak rol almaktadır. Kapı tipi metal dedektörlerinin kullanımları son zamanlarda daha da yaygınlaşmaktadır.

Sağlığımıza etkileri

Güvenlik amacı ile kapı dedektörleri oldukça sık kullanılmaktadır. Gerek basın gerek ise toplum içerisinde kapı dedektörünün zararları ile ilgili pek çok konu akıllarda yerini doldurmaktadır.

Kapı dedektörünün çalışma prensipleri içinde radyasyon kullanımı olduğu düşünülmektedir ve aslında yanlış bir düşüncedir. Çünkü çalışma prensipleri doğrultusunda radyasyon yayan cihazlar metal kapı dedektörleri değil x-ray cihazlarıdır. Metal dedektörleri için zararlıdır dememiz bu bağlamda yanlış olur.

Kapı tipi metal dedektörleri ya da el tipi metal dedektörleri için her hangi bir radyasyondan dolayısı ile de zarardan bahsedilemez.

Kapı tipi metal dedektörleri ve el tipi metal dedektörleri x ışınlarının kullanımlarına göre çalışmamakta ve bu bağlamda çevrelerine zarar vermemektedirler.

Halk arasında güvenlik amacı ile kullanılan kapı dedektörlerinin ve el tipi metal dedektörlerinin x ışınlarıyla çalıştıkları ve bundan dolayı insanlara özellikle hamilelere ve çocuklara çok zararlı oldukları sanılmaktadır. Oysa kapı tipi metal dedektörleri ve el tipi metal dedektörlerinin insan sağlıklarına bir zararları bulunmamaktadır.

Kısacası metal dedektörleri x-ray sistemleri ile karıştırılmaktadır ve insan sağlığına etkileri bulunmamaktadır.

Satış fiyatlandırmasıdedektör1

Kapı dedektörleri güvenlik sektöründe çokça kullanılmakta ve büyük başarılar ile kolay güvenlik yöntemleri sergilenmektedir.

Kapı dedektörü fiyatları güvenlik sistemleri içerisinde oldukça uygun maliyetler içeren fiyat aralıklarındadır.

Kapı dedektörü fiyatları içerisinde yaptığınız araştırmalar sonucunda çok farklı kapı dedektörü fiyatları görebilirsiniz. Kapı dedektörü fiyatlarındaki değişimlerin sebepleri güvenlik sektöründe yer alan çok fazla firma bulunması ve çeşitli kalitede kapı dedektörlerinin olmasından dolayıdır.

  • Kapı dedektörü fiyatları ayrıca sektörün hızlı gelişmesi ve teknolojik araçların ucuzlamasından dolayı da uygun maliyetlere mal olmaktadırlar.
  • Ayrıca kapı dedektörü fiyatları için arz talep dengesi de büyük rol oynamaktadır. Kapı dedektörleri için üretim dolayısı ile de arz devamlı artmakta ve kapı dedektörü fiyatları üzerinde bu durum olumlu etkiler göstermektedir.
  • Kapı dedektörü fiyatları için araştırma içerisine girdiğiniz zaman kapı dedektörü fiyatlarının çok uygun olduklarını göreceksiniz.
  • Genellikle fiyat aralıkları uygulanacak alan ve özelliklerine göre 80 TL ile 10 bin TL arasında satışa sunulmakta.
Model Fiyat Özellikler
Altın Arama Metal Dedektör MD-3010 II 449 TL LCD ışık ile geliyor, gece ya da paslı nesneleri dışarıda tespit etmek için kolaylık sağlanmaktadır ve algılanan nesneler LCD ekranda gösterilir.
CC 309 Multi Dedektör – Anti Casus Bulucu 280 TL Güvenlik amacıyla, iş görüşmesi veya sözleşme yapacağınız ortamlarda kullanabilirsiniz.
BOUNTY HUNTER JUNIOR DEFİNE DEDEKTÖRÜ 270 TL Değersiz metalleri elemek için ayırım özelliğiGüç-Sinyal orantılı sesle uyarımEtkileyici ve ergonomik tasarım
MINELAB SDC2300 DEFİNE DEDEKTÖRÜ 8.736,84 TL SDC 2300 Pulse Induction (PI) sistemli yeni define ve maden tespit dedektörü SDC 2300, yüksek performanslı bir altın tespit dedektörü olup Minelab’ın en son gelişmiş MPF teknolojisi sayesinde karada ve suda gözle görülemeyecek kadar küçük altın külçelerinin tespitinde mükemmeldir.
JH – 5B Kapı tipi Dedektör 6.671,77 TL JH serisi içinden geçilebilen metal detektörü, CE onaylı bir gizlenmiş silah detektörüdür.
JH – 1 Kapı tipi Dedektör 3.494,74 TL Kapı Tipi Metal Dedektör/Kapı Dedektörü Teknik Özellikler: Elektrik devresi: 220V Power: 35VA Dış Çerçeve: 2200mm(h)X790mm(w)X540mm(d) İç Çerçeve: 2000mm(h)X700mm(w)X540mm(d) Net Ağırlık: yaklaşık 80kg Çalışma

Kapı dedektörü fiyatları alınan hizmet standartları açısından oldukça uygun maliyetlidir. Şöyle ki kapı dedektörleri fiyatları için yapacağınız ödemeler iş yerlerinizde ve yaşam alanlarınızda sizleri oldukça büyük olaylardan ve olumsuz durumlardan korur.

Metal dedektörlerdedektör

Metal dedektörleri öncelikle kullanım alanları ve kullanım amaçlarına göre farklı model ve çeşitlerde bulunmaktadırlar.

Kullanım alanlarına ve amaçlarına göre metal dedektörü modellerini şu şekilde belirleyebiliriz;

Teknik kullanım için metal dedektörleri ve güvenlik amaçlı metal dedektörü modelleri. Teknik kullanım için kullanılan metal dedektörü modelleri ile yer altı aramaları ya da alansal metal taramaları yapılabilir. Güvenlik amaçlı olan metal dedektörü modelleri de genellikle toplu yaşam alanları içinde kullanılan ve daha sınırlı taramalar yapabilen metal dedektörü modelleridir.

Teknik kullanım için kapı dedektörü

Teknik amaç doğrultusunda kullanılmakta olan dedektörler kazı, asfalt altında bulunan kapaklar, ızgara, vana, boru, kablo ve benzeri araç gereçlerin tespiti esnasında kullanılmaktadır.
Kimi zaman gereksiz yere yapılamkta olan bu tür kullanımlar hayati tehlike ile de sonuçlanabilmektedir. Her hangi bir model için geçerli olan dedektörleri kullanırken mutlaka kazı alanı kontrolü sağlanmalı. Bazı ülkelerde uygulanan kısıtlamalarda bu açıdan izin almaksızın dedektör kullanımına izin verilmemekte.

Güvenlik amaçlı

Güvenlik amacı ile kullanılan dedektör modelleri ile ilgili başlığımızı ele aldığımızda isminden de anlaşılacağı üzere güvenlik düzeyini ölçmek amacı ile tasarlanan dedektör modelleri olmaktadır. Tehlikelerin veya emniyet güçleri tarafından aranan delillerin tespiti bakımından önemli bir ürün olmaktadır.
Genellikle özel firmalar, güvenlik güçleri, emniyet birimleri, askerler ve daha bir çok özel kamu ve kurum alanında kullanılmaktadır. Organizasyon firmalarından mayın arama işlemine kadar bir çok alanda etkin kullaım imkanı bulunmaktadır.

Hobi & Define amaçlı

Yüzyıllarca insanoğlu define ve benzeri nitelikte ürünleri dedektörler ile arayıp durmuşllardır. Bu alanda da kolay arama yapma imkanı sağlayan dedektörler yine devreye girmiştir.
Deniz kenarında, sahillerde,, yer altı incelemelerinde, eski yerleşim yerlerinde ve daha bir çok alanda inceleme yapmamız mümkün olmaktadır.

Arkeoloji alanı için

Arkeoloji kazılarında en gerekli temel unsurlarda bir tanesi dedektörler olmaktadır. Dedektör kullanımı genellikle geçit, tünel, sığınak, mahzen, ev, oda ve benzeri boşluk alanlarını tespit etmek amacı ile kullanılmaktadır.
Bunun yanı sıra bu alanda kullanılan dedektörler sayesinde tarihi değere sahip takı, aksesuar, altın, hazine ve benzeri ürünleri bulabilmek içinde bu tür dedektörler kullanılmaktadır.
Devlet tarafından desteklenmekte olan bu tarz kazı işlemleri doğrultusunda müzadeye katılarak sergiye katılmanın yanı sıra kazanılan bütçe ülke ekonomisine katılmaktadır.

Kapı Tipi Metal Dedektörü Modelleri

Kullanım alanları genellikle kapalı ortamlar, kamu kurum ve kuruluşları ile ticaret merkezleri olan bu dedektörlerin kullanımları oldukça yaygındır. Kapı kasası şeklinde olduğu için kullanımları da kolaydır. Bu dedektörlere genellikle AVM, hastane, şirket ve benzeri kamuya açık alanlarda rastlamaktayız.

El Tipi Metal Dedektördedektör

Kalabalık alanlarda kolay bir kullanım sağlayan el tipi metal dedektörleri pratik kullanımlar sergiler ve amaçlar doğrultusunda kolay bir şekilde çalıştırılabilirler. Kamu kurum ve kuruluşları başta olmak üzere kalabalık yaşam alanlarında kolaylıkla tercih edilir ve güvenlik görevlileri tarafından hızlı kullanımlar ile kullanılabilirler.1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (İlk oy sizden olsun)
Loading...

Yorum ekle