Son döneme damgasını vuran birçok yapısal yenilikten biri olan sürgülü kapı modelleri amaç ve beklentileri karşılayabilecek olan harika ürünlerden bir tanesi de sürgülü kapı modelleri olmakta.

Sürgülü kapı modelleri

sürgülü kapı
Yenilikçi ve oldukça güzel yeni yapılarımızda bir şıklık ve kullanışlılık yarışı devam etmektedir. Gelişen ve değişen yapı sektörü kullanıcı alışkanlıklarını derinden etkilemeye başlamıştır. Yaşam alanlarımıza inanılmaz şıklık katan birçok ürünün yanı sıra farklı ve harika fikirler ile inanılmaz çözümlerde bizlere sunulmakta. Bu şekilde daha pratik, konforlu ve kullanışlı mekânlarda yaşabiliyoruz.

Kullanıldıkları mekânı daha gösterişli ve havalı hale getirmelerinin yanı sıra oldukça da pratik uygulamalardır. Özellikle alan olarak dar olan mekânlarda farklı şekillerden uygulanan sürgülü kapı modelleri banyo, mutfak, balkon, bahçe ve bölmeli alanlar gibi çok farklı alanda kullanılmaktalar.

Cam sürgülü kapılar özellikle desenli görünümleri ile dikkat çekerlerken, Ahşap Masif sürgülü kapılar ise farklı dekorasyonların en büyük tamamlayıcısı konumundadırlar. Evinizin mobilyalarına uygun şekilde seçeceğiniz mobilya kaplamalı sürgülü kapılar bütünlüğü sevenlerin tercihi olacaktır. Lake ve laminant sürgülü kapı modelleri ise daha düz mekânlarda ve orta sınıf yapıların şık ve güzel tercihleri olacaktır. Amerikan sürgülü kapılar ise dayanıklı yapıları ile birçok kullanıcın da ilk tercihi oluyor. Bunların haricinde ıslak mekânlar için PCV sürgülü kapılarda kullanılabilmekte.

Kullanım alanları

sürmeli pvc kapı
Hayatımızı kolaylaştıran ve en şık çözümleri bizlere sunan sürgülü kapılar artık birçok alanda kullanılabiliyor. Özellikle yeni teknoloji ray sistemleri ve duvara gömülü alternatifleri sayesinde kullanıcıların en büyük beğenisini alıyorlar.

 • Özellikle mutfak gibi dar alanlarda ve kapının açılıp kapanması ile sorun yaşanabilen mekânlarda sürgülü kapı modelleri çok sıklıkla kullanılmakta.
 • Farklı bir seçenek olarak bahçe ve balkon kapılarının da sürgülü mekanizmalar ile daha şık ve daha pratik olduğu hepimiz için su götürmez bir gerçektir.
 • Sürgülü kapı modelleri artık geniş ve ferah salonlarımızda da sürgülü kapı tercihleri farklı modeller ile bizlerin beğenisini kazanmakta.
 • Özellikle banyolarda suya dayanımlı malzemelerden üretilen modeller uzun yıllardan beri mekânlarımızı şenlendirmekte.
 • Bunların haricinde bazen büyük salonlarımızı ve uzun odalarımızı bölmelere ayırmak içinde sürgülü kapıların kullanıldığı görülmektedir.
 • Her bakımdan birçok alanda rahatlıkla kullanılan bu ürünler yenilikçi ve modern dekorasyon anlayışını evlerimize, iş yerlerimize iletmemizi sağlıyorlar.
 • Daha pratik ve modern görünen bu ürünler sayesinde açılır kapanır kanatlı kapıların da daha hantal olduğunu artık fark ediyoruz.

Satış fiyatlandırması

Birçok farklı dekorasyona uyum sağlayabilecek olan sürgülü kapıların fiyatlarını incelediğimizde yukarıda belirttiğimiz modeller, özellikler ve marka gibi faktörlerinde yer aldığı birçok etken sürgülü fiyatlarını etkilemektedir.

Genel anlamda kullanacağınız mekan baz alınarak seçeceğiniz modeller ve sistemlerin baz alındığı sürgülü kapı fiyatları bu bakımdan değişiklikler gösteriyor.

Sürgülü kapı modelleri En düşük En yüksek
Amerikan Sürgülü Kapı 250 TL 1750 TL
Masif Sürgülü Kapı 150 TL 1800 TL
Mobilya Kaplı Sürgülü Kapı 300 TL 2500 TL
Cam Sürgülü Kapı 150 TL 1400 TL
Lake Sürgülü Kapı 200 TL 1200 TL
Laminant Sürgülü Kapı 150 TL 1200 TL
PVC Sürgülü Kapı 100 TL 650 TL

Fiyatlarda marka ve model ile kapının kaplayacağı alanda dikkate alınır. En doğru sürgülü kapı fiyatını elde etmek için ölçü aldırmak ve sistem bilgilerini seçerek işlem yaptırmak çok daha sağlıklı olacaktır.

PVC Sürgülü Kapı

Sürgülü kapı kullanımı oldukça etkin kullanılan ve kullanım amacı değişiklik gösteren sistemlerdendir. Her mekân için farklı renk, model ve sistemler yapılabilir.

Sürgülü kapının kullanılacak olan ortam ve mobilyalar gibi etmenlere dikkat edilerek seçilmesi gerekmektedir. Bu bakımdan özellikle bahçe ve balkon gibi dış mekân kapılarınızsa PVC sürgülü kapı kullanımı rahatlıkla sağlanabilir. Suya, neme ve toza karşı yüksek dirençli olan PVC kapılar banyo gibi ıslak mekânlarda da kullanılmaktadır.

PVC doğrama tarzında hazırlanan sürgülü kapılar sistemleri ve mekanizmaları daha dirençli olduğundan daha sık kullanılan yerlerde de tercih edilmektedirler. Özel kilit sistemleri ile desteklenecek olan PVC sürgülü kapılar, uygun fiyat ile yüksek randıman almayı hedefleyen kullanıcıların ilk tercihi arasında yer almaktadır.

Sizlerde bahçe, banyo ve balkon gibi direnç gerektiren ve korumalı olması gereken yerlere özel kilit sistemli ve dayanımlı PVC kullanılmış ürünleri seçerek etkin bir sonuç elde edebilirsiniz. Her bakımdan yıllarca kullanabileceğiniz PVC kapılar temizlik açısından da sizleri yormayacak ürünler olduğundan dolayı rahatlıkla kullanılabilirler.

Duvar İçi Sürgülü Kapı

sürgülü kapı1Özellikle son zamanlarda kaybolan kapı diye halk dilinde dolanan bu kapı modelleri duvar içine monte edilen özel bir sistem sayesinde kaybolan bir görüntü sunarlar.

 1. Bu kapılar özellikle sürgülü kapıların en son teknoloji ve görsellikle kullanıldığı modeller arasında yer almaktadır.
 2. Henüz birçok firmanın üretiminde olmayan bu kapıları evlerin yapım aşamasında monte edilmesini öneririz.
 3. Bu tarz ürünlerin bazı evlerde çok saplıklı bir sonuç vermeyeceği yapılan işlemlerden tecrübe edilmiştir.
 4. Duvar içi sürgülü kapı sistemleri özel mekanizma ve frenleme sistemleri ile özellikle alanların daha etkin kullanılması amacı ile kullanılırlar.
 5. İki yana ya da tek yana açılan bu son teknoloji ürünler fiyat olarak 500 TL ile 2500 TL arasında değişiyor.
 6. Eğer sizlerde evlerinize bu tarz farklı kullanışlı ürünler ile donatmak isterseniz önerimiz mutlaka evinize yerleşmeden ya da evinizi alırken bu ip sistemlerin seçilmesi olacaktır.
 7. Rahatlıkla istediğini tüm mekânlarda kullanılacak olan bu ürünler sayesinde en etkili ve en güzel alanları yaratacak ve geniş kullanım alanlarına sahip olacaksınız.

Ev döşemelerinizde artık kapı açılır mı? Kapı kapanır mı? Bu tarz soruları sormaya sürgülü kapı sistemleri sayesinde son vereceksiniz.1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (10 votes, average: 2,50 out of 5)
Loading...

Yorum ekle