Elektronik açıdan hemen hemen tüm kurumsal alanla da AVM’ lerde ve daha bir çok plaza ile iş yerinde karşımıza çıkan kullanımı kolay ve duruşu estetik kapı motorlarını görebilmemiz mümkün.

Daspi max 600 kapı motorları

Daspi max 600 kapı motorlarıKayar kapı motorları günlük hayatı kolaylaştıran ve enerjiden tasarruf edilmesini sağlayan mekanik ve elektronik birleşimlerdir.

Kayar kapı motorları içerisindeki motor ve karttan dişlilere hareket verilir ve bu dişlilerin hareket etmesi sağlanır. Dişli hareketlerinin etkisi ile kapılar hareket ettirilir.

Kayar kapı hareketlerinin kontrolleri fotosel adı verilen sensörler vasıtası ile olmaktadır.

Daspi Max 600 Kapı motorları ile ilgili özellikleri bir kaç madde ile açıklayacak olursak:

Kayar kapı modelleri arasında en fazla rağbet gören ürünlerden bir tanesidir. Daspi Max 600, 600 kg kapasiteli olan bir kayar kapı modelidir. Bu kapının özelliği olarak şunları belirtelim; bahçe ve otopark sistemleri için çok tercih edilmektedir.

İtalyan yapımı olup yüksek kalitede bir üründür. Kullanımı son derece kolaydır. Daspi Max 600 için özel olarak kişisel kilitleme ve anahtar uygulamaları yapılabilir. Elektriklerin kesilmesi anında mağduriyet oluşturmaz ve manuel olarak işlem yapılabilir.

Daspi Max 600 ile orta ölçekli otopark, iş yerleri ve bina alanlarında rahat kullanım sağlanır ve güvenlik seviyleri üst düzeyde tutulur.

Teknik özelliklerDaspi max 600 kapı motorları1

 • Daspi Yes 80 Seksiyonel Kapı Motoru açılan kapılar için kullanılan bir motor çeşididir.
 • Açılan kapıların yukarı yönlü yani tavana göre açılması ve panel olması gerekmektedir.
 • Her yaşam alanında bu kapı motoru rahatlıkla kullanılabilir.
 • Daspi kapı motorları İtalya yapımı ürünler olmaktadırlar ve üstün kalite özelliklerinde yapılmaktadırlar.
 • Daspi kapı motorları torsiyon yay taşıyan kapılara rahatlıkla monte yapılabilmektedir.
 • Daspi kapı motorlarının teknik özelliklerini incelediğimiz zaman şu sonuçları görüyoruz;
 • Ağırlık olarak 9 kg, ana güç kaynağı özelliği olarak 230 VAC 50/60 Hz, motor güç kaynağı olarak ise 525 24 VDC. Akım gücü ise 90 W, Akım şiddeti ise 3,5 A dir.
 • Daspi kapı motorlarının çalışma sıcaklıklarının da önemli olduğunu unutmayınız. Daspi kapı motorları -25 santigrat derece ile +70 santigrat derece aralığında rahat bir şekilde çalışabilmektedir.
 • Daspi kapı motorlarının tork özellikleri 800 N* 80 kg dır ve iniş kapasitesi 2400 mm dir.
 • Koruma sınıfı 30 dur.
 • Daspi kapı motorlarının kullanımları ile yukarı yönlü açılır panel kapıların kullanımları kolaylaştırılmıştır ve Daspi kapı motorlarının teknik özelliklerinin elektriksel ve mekaniksel değerleri ile sağlam ve hızlı kullanımlar elde edilmiştir.

Daspi kapı motorlarının bu denli iyi olması ve ihtiyaçları karşılaması sektörde yaygın kullanımlar sağlamıştır.

Daspi kapı motorları İtalyan üreticiden kontrol ve testler sonucunda satışa sunulmaktadır.

 

Motorun çalışma prensibiDaspi max 600 kapı motorları3

Kayar kapı motorları yaşantımızda kapı araçlarını kullanım kolaylığı sağlayan, estetik görünümler sunan ve enerjiden tasarruf sağlamaya yarayan kapıların kullanımları için üretilmiş motorlardır.

Kayar kapı motorları belirli kapasiteleri taşımak için farklı güçlerde üretilirler.

Kayar kapı motoru içerisinde dişli sistemleri bulunmaktadır ve bu dişlilerin elektrik enerjisi ile hareket ettirilmesi esastır. Hareket ettirilme aşamaları fotosel adı verilen sensörler vasıtası ile yapılmaktadır.

Kayar kapı motorları çalışma prensipleri çok kontrollü bir şekilde yapılmalıdır. Aksi takdir de yanlış kullanımlara ve bu yanlış kullanımlar sonucunda arızalara sebep olunabilir.

Kayar kapı motorlarının çalışma prensiplerine özel kişisel kilitleme sistemleri ve hafızaları da rahatlıkla kurulabilmektedir.

Kayar kapı motorları farklı özelliklere göre dizayn edilmektedir ve çalışma sıcaklıkları farklı farklı olmaktadır. Bunların yanı sıra taşıma kapasiteleri de kayar kapı motorlarında farklılıklar göstermektedir.

Kayar kapı motorlarının bu şekilde kullanımları ile işlerinizde ve zamanınızda büyük tasarruflar sağlarsınız.

Kayar kapı motorlarının taşıma kapasitelerinin farklı olduğunu unutmayınız ve ihtiyaçlarınız doğrultusunda kayar kapı motorları seçmelisiniz.1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (İlk oy sizden olsun)
Loading...

Yorum ekle