Kablosuz kapı zili modelleri gerek işlevsellikleri gerekse montaj ve kullanım işlemleri açısından oldukça elveriş yapıda tasarlanmıştır.

Özellikleri
kapı

Ülkemizde özellikle garajlar için kullanılan kablosuz kapı otomatikleri şoförlerin işlerini oldukça kolaylaştırmış durumda. Şoförler araçları ile garaja yaklaştıklarında araçtan inip kapıyı açmak yerine, bir tuş ile garajın kapısını açabilirler. Bu sistem bireysel kullanımın yanında kalabalık siteler içinde oldukça gerekli olmaktadır.

 • Kablosuz kapı otomatiği sayesinde site otoparkına yabancı araçların girişi engellenmiş olur. Böylelikle site içerisindeki park sorunu ortadan kalkmış olur.
 • Kullanım alanı sınırlı olmamakla beraber hemen hemen her alanda tercih edilmektedir. Bazı ofislerde, alışveriş mağazalarında ve tercihen kişisel ortamlarda da kullanılmaktadır.
 • Sistem merkezde elektrik ile çalışmaktadır.
 • Dışarıdan müdahaleler içinde bireylerin elinde, pil ile enerji ihtiyacını sağlayan ve kapının hareket etmesini sağlayan kumanda mevcuttur.
 • Kullanıcı kapıya yaklaştığı zaman bir tuşla otomatik olarak kapıyı açıp, istediği zaman kapatabilir.
 • Son zamanlarda oldukça popüler bir hal alan kablosuz kapı otomatikleri çok rahat edinilebilir ve maliyeti beklentiye göre oldukça uygun olabilmektedir.
 • Kurulum için desteğe bile ihtiyaç yoktur. Kısa bir göz atma sonunda kullanıcılar ürünü kendileri monte edebilmekte.

Satış fiyatlandırması

Oldukça popüler bir hal alan kablosuz kapı zilleri, fiyat olarak kablolu modellerinden de oldukça uygun fiyatlıdır. Her ekonomideki aileye hitap eden kablosuz kapı zilleri, kurulum ve tesisat işlerini de ortadan kaldırdığı için gayet tercih edilebilir bir hal alıyor.

İnsanlar çok düşük fiyatlar vererek Kablosuz kapı zillerini kendileri monte edebiliyor. Peki bu ürünlerin fiyatları ne kadar? En uygun nasıl elde edebiliriz? Uygun olan cihazlar işimizi görür mü? Cevaplara son sorumuzdan bahsedelim.

Piyasadaki en uygun fiyata satılan ürün bile işinizi kolaylıkla sağlayacaktır. Lakin ömür açısından kısa sürebilir. Sürekli de zil satın almak istemiyorsanız bir nebze olsun kaliteli almakta fayda var.

Model & Marka Fiyat bilgisi Özellikler
Uzaktan kumandalı kablolu kapı zili 16.90 TL Son derece kullanışlı ola ürün 100 metre kadar farklı alanlar içerisinde kullanılabilmektedir. Enerji tüketimi az olup ekonomiktir.
CATA CAT-311 46.50 TL 100metre görüş mesafesi buluna ürün 24 farklı zil sesi içermektedir.Ahşap renkli ve oldukça hoş tasarıma shiptir.
Nade ST 3241 28.17 TL Elektro mekanik yapıda olan kapı zili pil ile çalışmaktadır.
CATA CT-102 23,32 TL Kolay monte edilme özeliği bulunan zil modelleri 24 farklı zil sesi seçeneği bulundurmaktadır.

Piyasa da binlerce çeşit ürün ve fiyatlara ulaşabilimeniz mümkün. Kafanızda belirlediğiniz ürüne göre 10 TL ile 100 TL arasında fiyatlar ile kablosuz kapı ziline sahip olabilirsiniz. Üstelik montaj derdi ve masrafı da yok. Ekonominize hangisi uygunsa, gözünüze hangi ürün hoş geldiyse onu satın alıp kablosuz zil ürününüzü kullanım sağlayabilirsiniz.

Modellerkapı otomatiği

Kablosuz kapı modellerinin çok popüler olduğu bu dönemde, insanların ihtiyacına göre birçok modellerle üreticiler, biz tüketicilerin karşısına çıkmaya başladı.

Kullanıcılar pratik olduğu düşüncesi ile kablosuz pillere yönelirken tabi ki beklentilerini artırmaya başladılar. Önceden sadece tuşu olsun kapıyı açsın derken, artık görüntüye ve özelliklerine de önem vermeye başladı. Kablosuz kapı zilleri modellerine göz attığımızda, en dikkat edici olanları kameralı versiyonlarıdır.

Bu modellerde, kapıya konulan parçada küçük bir kamera bulunur, içerideki parçada ise boyut olarak küçük bir monitör bulunur.

Zile birisi bastığında kamera devreye girer ve içerideki kullanıcı ekrana bakarak kapıdakinin kim olduğunu rahatlıkla görebilir. Bağlantı Wireless ile sağlanır.

Görüntü kalitesi kullanıcıyı fazla tatmin etmemektedir. Diğer model ise kamerasız versiyondur. Mantık olarak aynı şekilde çalışır ve Wireless ile bağlantı sağlanmaktadır. Pili ile çalışır ve sadece tuş kombinasyonu mevcuttur.

Ayrıca belirtmek gerekir ki isteyen kullanıcılar biraz piyasa araştırması yaparak, görsel olarak bina çevrenize uygun çok şık modeller bulabilirler.

Çalışma prensibizil

Çok pratik kullanıma sahip olan ve bu günlerde oldukça popüler bir hal alan kablosuz kapı zilleri, genellikle tesisat derdinden kurtulmak isteyen kullanıcılar için tercih sebebi.

Düşünüldüğü zaman insanların zihninde oyuncak gibi bir görüntü oluşuyor ama gerçekte hiçte öyle değil. Emin olun aklınızda canlanan performansın oldukça üstünde bir kullanım sunacaktır size. Bu ürünler iki parçadan oluşup, her parçaya bir adet olmak üzere 2 pil ile ihtiyacımızı yaklaşık uzun süre karşılayabilmekte.

Basma butonu olan konsepti kapıya, diğer hoparlör çıkışı olan parçayı ise dairemizin içine yerleştiriyoruz. Gerisini kablosuz kapı zilimiz hallediyor zaten.

Wireless ile birbirine sinyal gönderen parçalar, kablolu kapı zili sistemleri ile aynı mantıkta çalışıyor. Özellikle apartmanda yaşayan kullanıcılar zil değiştirmek istediği zaman bütün sitenin sistemi ile uğraşmak yerine sadece kablosuz kapı zillerini değiştirerek yenileme işlemini gerçekleştirebilmekte.

100 ile 150 metreye kadar çekim gücü olan cihaz, farklı melodiler ile de çekici bir özelliğe sahip. Bu cihazlar uzun ömürlü kullanım sürecine sahiptir.

Çalışma prensibi işleyişi

 • Sistem üzerinde bulunan elektromıknatıs demir palet yani armatür ucundaki tokmak ve tokmağın isabet etiği çana bağlı olarak yapılandırılmıştır.
 • Elektromıknatısın bulunduğu alanda yer alan anahtar ve üreteç de kapı zili sistemi için önemlidir.
 • Anahtar kapatıldığında akım üreticisi + kutbundan çıkarak ok yönünde – kutbuna geçiş yapar.
 • Elektrik akımı etkisi ile demir paleti bırakarak paletin ucunda bulunan tokmak çanına vurulması sağlanır.
 • Tokmağın çana vurması ile hareket eden palet A noktasında akımın kesilmesi ile özelliğini kaybetmektedir.
 • Demir palet tekrar işlevselleşip palet A noktasına dokunduğunda tekrar akım sağlanarak palet çekilip tokmağa isabet etmektedir.
 • Tokmağın çana vurması ile tekrar akım kesilir.
 • Çalışma prensibindeki işlem işleyişi bu şekilde sürekli olarak kendini tekrarlamaktadır.
 • Paletin ucunda buluna tokmağa isabet eden emir  A noktasındaki akımı her seferinde kesip ardından aktif etmektedir.


1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (2 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Yorum ekle