Yaz aylarının en büyük sıkıntısı olan sivrisinekler ve haşereler hepimizi çok fazla rahatsız etmekte ve biz de bu sorunun çözümü için yollar aramaktayız.

Mıknatıslı kapı sineklikleri sineklik2

Yazın bu bunaltıcı sıcaklarında kapı ve pencerelerimiz açmadan oturmak pek mümkün görünmüyor.

Özellikle de bahçeli evlerde bahçeye çıkmadan geçirilen bir yazı düşünmek neredeyse imkansız hale geliyor. Bu duruma akıllıca çözüm bulmak isteyen ev sahipleri için güzel bir önerimiz var; mıknatıslı kapı sinekliği.

Teknolojinin bize en güzel hediyelerinden biri olan mıknatıslı kapı sinekliği siz kapıdan girip çıkarken açılır ve daha sonrasında mıknatıslar tekrar birbirine yapışarak kapanır. Bu sayede de arkanızdan evinize sinek veya böcek girme ihtimali ortadan kalkmış olur.

Mıknatıslı kapı sinekliği yapı olarak tül gibi incedir ayrıca çok fazla ağır bir ürün olmadığı için açılıp kapanması bir hayli kolay olmaktadır. Sadece tek seferlik kullanım için değildir ve birkaç sefer söktüğünüz mıknatıslı kapı sinekliğini tekrar başka yerlere takabilirsiniz.

Ahşap kapılara da rahatlıkla tutturabileceğiniz bu güzel ürünün fiyatı da oldukça uygun olduğu için herkes rahatlıkla alıp kullanabilir.

Kapı tutucuları

Evimizi havalandırmak istediğimizde ilk olarak yaptığımız şey, kapıları ve pencereleri açmak oluyor genelde. Evimizin havalanması için her türlü hava şartlarında dahi mutlaka pencerelerimizi açıyoruz. Ancak rüzgarlı havalarda pencereleri ve kapıları açmak, hatta bilakis açık tutabilmek imkansız bir hal alıyor.

Oluşan hava akımı ve cereyandan dolayı ya kapılarımız çarpıyor ya da pencerelerimiz. Girişimci iş adamları bu sorunumuza da kolay ve dekoratif bir yol buldular; mıknatıslı kapı tutucu.

Mıknatıslı kapı tutucular zemine monte edilerek kapılarınızın duvara çarpmasını yahut cereyanda kapılarınızın kapanmasını engelleyen çok dekoratif yardımcılardır.

Mıknatıslı kapı tutucular sayesinde kapılar duvarlara paralel bir şekilde sabit kaldığı için, istemsiz açılma, kapanma, çarpma gibi sorunların hiçbirisini yaşamazsınız.

Mıknatıslı kapı tutucular çok basit ama çok sağlam bir prensip ile çalışmaktadır. İki parçadan oluşan kapı tutucunun bir parçası kapıya diğer parçası ise yere sabitlenir. Bu şekilde zıt iki kutup olan mıknatıs parçaları sürekli birbirini çekeceği için kapınız hareket edemeyecektir. Siz de ürünü beğendiyseniz uygun fiyatlar ile alışveriş sitelerinden temin edebilirsiniz.

Magic Mesh sineklik modelisineklik1

Mıknatıslı kapı sinekliği yahut mıknatıslı kapı tülü de diye adlandırılan Magic Mesh, sivrisinek ve böcek gibi sorunlarımıza kökten çözüm bulan dahiyane bir buluş. Bu dahiyane buluş bize pek çok kolaylık ve avantaj sağlıyor.

Mıknatısların birbirini çekme ve itme mantığından ilham alınarak yapılan Mıknatıslı Kapı Sinekliği Magic Mesh siz geçerken mıknatıs bağları koptuğu için sizi uğraştırmadan açılıyor ve siz geçtikten sonra tekrar mıknatıslanma olduğu için sineklik siz dokunmadan kendiliğinden kapanıyor.

Ürünün dayanıklılık derecesi

Mıknatıslı Kapı Sinekliği Magic Mesh tül kadar ince ve hafif bir forma sahip olmasına karşın oldukça dayanıklı bir üründür. Tek sefer kullan at ürünlerden olmayan Magic Mesh Mıknatıslı Kapı Sinekliğinizi defalarca söküp başka yerlere takabilirsiniz ve kolay kolay bir yıpranma gözlemlenmez. Eliniz değmeden açılıp kapanabildiği için de sürekli temasa bağlı yıpranmalardan kaçınılacaktır. Ayrıca önemli bir ayrıntıya da değinmeden geçmeyelim, Mıknatıslı Kapı Sinekliği Magic Mesh dilediğiniz iki renk seçeneği olan siyah ve krem renklere sahiptir. Evinize ve kapınıza uygun olan rengini seçerek siparişinizi verebilirsiniz.

Nasıl monte edilir

Sineklere ve böceklere karşı pek çok önlem almak isteriz ve genelde bunun için evimizde bulduğumuz tüllerden ya da sinekliklerden faydalanırız.

Evde bulduğumuz tüller kenarları açık olduğu için pek fayda etmezken, diğer sineklikler de kapılara yahut pencerelere monte edildiği için geçişlerimizi ve hareket alanımızı kısıtlamaktadır.

Peki, hareket alanımızı hiç kısıtlamadan bizi her türlü haşereden koruyan ve elimizi bile değmeden açılıp kapanabilen mıknatıslı kapı sinekliği nasıl monte edilir ve nasıl olur da hiçbir böcek veya sinek içeri girmez?

Montaj uygulaması

  1. Mıknatıslı kapı sinekliği iki parçadan oluşmaktadır ve bu parçalara sık aralıklar ile mıknatıs yerleştirilmiştir.
  2. Öncelikle uygulama yapacağınız kapının ölçüsünü almalısınız.
  3. Ölçüyü aldıktan sonra kapınıza uygun olan aralıklar ile, mıknatıslı kapı sinekliğinizin içinden çıkan çift yönlü yapıştırıcıları önce sinekliğinize monte ediyorsunuz.
  4. Daha sonra yapışkanları sabitlediğiniz kapı sinekliğinizi kapınıza monte ediyorsunuz gene yapışkanlar sayesinde. Daha sonra da mıknatıslı yerleri birbirine yapıştırıyorsunuz.
  5. İşte bu kadar basit aslında. Bu kolay işlem ile bütün bir yazı rahat ve huzurlu bir biçimde geçiriyorsunuz.

Satış fiyatlandırmasısineklik

Mıknatıslı kapı sineklikleri çok kolay bir sistem üzerine inşa edilmiş fakat çok kullanışlı ürünlerdir. Bu kullanışlı ürünler genelde standart olarak aynı tip malzeme ile üretilir. Bu yüzden fiyat konusunda büyük değişimler göstermemektedir.

Mıknatıslı kapı sinekliği ürünleri ince tül ile oluşturulur ve kenarına da kalın şerit geçirilir. Daha sonra da bu şeritlerin orta kısmına mıknatıslar yerleştirilir. Eğer alacağınız ürünü yakından inceleme şansınız varsa, size ufak bir tavsiye verebiliriz.

Mıknatıslı kapı sinekliği ürünlerinde, orta kısma yerleştirilmiş mıknatısların daha çok ve daha sık olarak yerleştirilmiş ürünlerini tercih edin.

Model Fiyat
Mıknatıslı kapı sinekliği 90 X 210 cm krem 23.90 TL
Penguen mıknatıslı sineklik + tül 18.50 TL
Magic mesh kapı sinekliği 210 X 100 cm 17.90 TL
Kapı pencere mıknatıslı sineklik 13.80 TL

Her ne kadar mıknatıs sistemi tam kapansa da arada kalan ufak boşluklardan dolayı bazen sinekler içeri girebilir. Bu durumda da aldığınız tedbir boşa gidecektir. Bunun yerine daha sık mıknatısların yerleştirildiği mıknatıslı kapı sinekliği modellerini seçerseniz hem rahat etmiş olursunuz hem de paranız boşa gitmemiş olur.

Mıknatıslı kapı sinekliği fiyatları demin de belirttiğimiz gibi çok farklılık göstermemektedir. Sadece mağazaların üzerine koyduğu KDV’den dolayı bir farklılık oluşmaktadır. Mıknatıslı kapı sinekliği modellerini 13 lira ile 26 lira arasında rahatlıkla her yerde bulabilirsiniz.1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (İlk oy sizden olsun)
Loading...

Yorum ekle